رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
 • کد خبر : 2938
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هوشنگ شگرف در بستر بیماری

عطا حسینی: هوشنگ شگرف یکی از هنرمندان صاحب سبک و خواننده سنندجی به علت عارضه جسمی اول تیرماه به بیمارستان سنندج اعزام و تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی هم اکنون در بیمارستان توحید سنندج بستری است. هفته گذشته وی از پزشکان معالج دکتر نقشبندی و دکتر خلیلیان قدردانی کرد. برای این هنرمند پیشکسوت آرزوی […]

عطا حسینی: هوشنگ شگرف یکی از هنرمندان صاحب سبک و خواننده سنندجی به علت عارضه جسمی اول تیرماه به بیمارستان سنندج اعزام و تحت عمل جراحی قرار گرفت.
وی هم اکنون در بیمارستان توحید سنندج بستری است. هفته گذشته وی از پزشکان معالج دکتر نقشبندی و دکتر خلیلیان قدردانی کرد. برای این هنرمند پیشکسوت آرزوی شفای عاجل داریم.
هوشنگ شگرف سال ۱۳۲۹ در سنندج به دنیا آمد. از سال ۱۳۴۵ در حضور شادروان حسن کامکار شروع به تعلیم صدا و یادگیری دستگاه‌های موسیقی کرد و فعالیت خویش را در این عرصه با خواندن آهنگ‌های محلی اصیل آغاز نمود که در آن زمان آهنگ‌های وی مرتباً از رادیو پخش می‌شد تا حدی که آهنگ‌های وی در میان مردم زمزمه می‌شد. در برنامه های متعدد رادیو تلویزیونی نیز حضوری فعال داشت و همواره مورد توجه مخاطبان در جشنواره ها بود.
وی در سال ۱۳۷۷ با شرکت در سی و ششمین جشنواره موسیقی محلی ملل جهان در کشور یونان به همراه جمعی از هنرمندان کردستانی مقام اول جشنواره را برای کشور به ارمغان آورد و طی زندگی پر افتخار خویش با اکثر استادان و آهنگ سازان کرد همکاری و فعالیت داشته و اجراهای متعددی را برای مردم استان ارئه کرده است.
استاد شگرف آثار ماندگار خویش را در ۳۲۲ آهنگ در آرشیو صدا و سیمای مرکز کردستان و ۵ آلبوم به مردم هنردوست کردستان عرضه داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.