رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
 • کد خبر : 2948
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دولت با استفاده از مدیران بومی همگرایی ملی را تقویت کند
مرادی نماینده قروه و دهگلان در دیدار مجمع نمایندگان کردستان با جهانگیری:

دولت با استفاده از مدیران بومی همگرایی ملی را تقویت کند

علی محمد مرادی دیدار روز شنبه ۱۷ تیر نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور را مثبت و اظهارات جهانگیری را امیدبخش توصیف کرد. نماینده مردم قروه و دهگلان در گفتگو با خبرنگار روژان محور مباحث مطرح شده در نشست را حول محور توسعه کردستان، جبران عقب ماندگی‌ها و کمک به حل معضل بیکاری در […]

علی محمد مرادی دیدار روز شنبه ۱۷ تیر نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور را مثبت و اظهارات جهانگیری را امیدبخش توصیف کرد.
نماینده مردم قروه و دهگلان در گفتگو با خبرنگار روژان محور مباحث مطرح شده در نشست را حول محور توسعه کردستان، جبران عقب ماندگی‌ها و کمک به حل معضل بیکاری در استان عنوان کرد و افزود: در کنار اینها، نمایندگان مردم بەاتفاق از دولت خواستند رای بالای کردستانی‌ها به دکتر روحانی را جبران کند.
وی با اشاره به پتانسیل های کردستان در بخش کشاورزی خاطرنشان ساخت: یکی از مطالبات جدی ما افزابش سهم کردستان در استفاده از منابع آبی برای رونق بخش کشاورزد به ویژه در حوزه سدهای قوچم و سورال بود که معاون رییس جمهور قول مساعد دادند در این زمینه نهایت مساعدت را به عمل خواهند آورد.
وی گفت: اشتغال با سرمایەگذاری و توجه به ظرفیت‌ها ایجاد می شود، دشتهای قروه و دهگلان بسیار حاصلخیز و مساعد برای افزایش راندمان تولید هستند و افزایش تخصیص آب از سدها جهت تبدیل زمینهای دیم به آبی می تواند ضریب تولیدات کشاورزی را افزایش دهد و بیکاری را از بین ببرد.
مرادی نقش و اهمیت برگزاری چنین نشیتهایی در رسیدن به اجماع نمایندگان مردم و دولتمردان برای خدمت به مردم را مهم توصیف کرد و اظهارامیدواری کرد در پرتو این همدلی و وفاق شاهد برداشتن گامهای اساسی برای حل مشکلات استان باشیم.
وی بخش دیگری از مطالبات نمایندگان را استفاده از توانمندی نیروهای تحصیل کرده و کاردان در بدنه دولت عنوان کرد و گفت: از دولت تدبیر و امید انتظار داریم با اعتماد به مردم و بکارگیری نیروهای بومی در مدیریت‌ها زمینه همگرایی و وحدت را بیشتر فراهم کند. مردم باید احساس کنند همچنانکه در انتخابات بیشترین رای را به نسبت جمعیت به دولت دادند و در تعیین سرنوشت کشور تعیین کننده بودند در اداره کشور نیز نقش دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.