رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
 • کد خبر : 2959
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۲۰۰هزار کردستانی بیمه تامین اجتماعی هستند/ افزایش دستگاه‌های دیالیز تا دهه فجر

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان گفت: ۲۰۷ هزار و ۴۴۵ نفر در کردستان بیمه این سازمان هستند. سیدصلاح قریشی به مناسبت هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران افزود: بیمه شدگان اصلی استان تا پایان سال گذشته  ۲۰۶ هزار و ۲۲۱ نفر بود که در اردیبهشت امسال به ۲۰۷ هزار و ۴۴۵ نفر رسیدند. وی گفت: […]

مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان گفت: ۲۰۷ هزار و ۴۴۵ نفر در کردستان بیمه این سازمان هستند.

سیدصلاح قریشی به مناسبت هفته تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران افزود: بیمه شدگان اصلی استان تا پایان سال گذشته  ۲۰۶ هزار و ۲۲۱ نفر بود که در اردیبهشت امسال به ۲۰۷ هزار و ۴۴۵ نفر رسیدند.

وی گفت: تعداد بیمه شدگان حرفه و مشاغل آزاد ۴.۷ درصد و اختیاری ۲.۹ درصد در استان افزایش پیدا کرده است.

قریشی با اشاره به اینکه تعداد بیمه شدگان کارگری در کردستان دو برابر میانگین کشوری است، گفت: بیمه شدگان قالیبافی در استان هم با توجه به اینکه این استان قالی بافان زیادی مشغول هستند ۳.۵ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

وی اظهارداشت: ماهانه ۳۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تامین اجتماعی استان پرداخت می شود.

وی از اجرای طرح بازرسی الکترونیکی از کارگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی استان خبرداد و گفت: از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در این هفته افتتاح شعبه اقماری در موچش است.

افزایش دستگاه‌های دیالیز تا دهه فجر

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان نیر با اشاره به اینکه بیمارستان تامین اجتماعی سنندج سال گذشته به عنوان اولین بیمارستان در غرب کشور مجوز پذیرش بیماران بین‌المللی را دریافت کرد، آمادگی این بیمارستان را برای پذیرش و ارائه خدمت به بیماران خارجی به ویژه بیماران اعزامی از اقلیم کردستان عراق اعلام کرد.

هوشنگ فولادی، گفت: همچنین سال ۹۵ در ارتقای هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی سنندج به عنوان موفق‌ترین بیمارستان کشور انتخاب شدیم و در میان ۲۸ بیمارستان هم رتبه خود رتبه اول را کسب کرد.

وی تصریح کرد: کردستان در سال ۹۵ در انجام زایمان طبیعی و کاهش سزارین رتبه اول کشور را کسب کرد به طوری که از هر ۱۰۰ مادر باردار تنها ۲۹ مورد فرزندان خود را با سزارین به دنیا آورده‌اند.

فولادی افزود: مجوز توسعه بیمارستان تامین اجتماعی سقز اخذ شده و هم اکنون در حال طراحی و تایید نقشه‌های موردنیاز برای توسعه این بیمارستان هستیم.

وی با اشاره به اینکه کردستان در تجهیزات پزشکی جزو استان‌های صدر جدول کشور است در باره افزایش دستگاه‌های دیالیز در استان تا دهه فجر قول مساعد داد و در عین حال گغت: برای پیشرفت و توسعه این بخش نیازمند یاری خیران هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.