رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
 • کد خبر : 2962
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سومین اجرای افتخاری گروه موسیقی آرژین

گروه موسیقی آرژین، عصر روز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۶ در مراسم شب شعر “گەڕانەوە” که به همت انجمن ادبی مولوی کرد در سینما بهمن سنندج برگزار شد، دو اثر خود را اجراء کردند؛ “خۆشەویستی” یکی از این آثار بود که هم موسیقی و هم شعر آن ساخته فرشید حسامی می‌باشد. او که آهنگساز و […]

گروه موسیقی آرژین، عصر روز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۶ در مراسم شب شعر “گەڕانەوە” که به همت انجمن ادبی مولوی کرد در سینما بهمن سنندج برگزار شد، دو اثر خود را اجراء کردند؛ “خۆشەویستی” یکی از این آثار بود که هم موسیقی و هم شعر آن ساخته فرشید حسامی می‌باشد. او که آهنگساز و رهبر گروه موسیقی آرژین است، در پاسخ به پرسش خبرنگار روژان مبنی بر انگیزه ساخت این اثر عنوان کرد:
زمستان گذشته که خبر درگذشت چهار کولبر در اثر ماندن زیر آوار برف را شنیدم به فکر افتادم تا کاری بکنم و لذا این اثر را ساختم و با همراهان آرژینی خود قرار گذاشته‌ایم هرگونه درآمد اجرای آنرا به بازماندگان کولبرهای سفر کرده هدیه کنیم.
در این برنامه: فروزان دهقان – شادی مرادی- بیان مقصودی- بهاره رضایی- سودابه بابای- سمیه ابراهیمی- شادی مولودی- آزاده مرادی- حیات الماسی- سحرمحمدی- سحر معروفی- نشمیل طماسبی- فرانک پور شهباز- شرمین فروتن- فریده خالدیان- دلنیاگوران- شادبو عبدالحکیمی – رضا طهماسبی- شیرکو محمدی- محمدرمضانی – خبات بهمنی- سیروان ساعدی- دامون یغموری- امید خالدیان و جمشید کلوندی، فرشید حسامی را در اجرای برنامه ی خود همراهی کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.