رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
 • کد خبر : 2969
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دست‌هایی که به یاری آبیدر شتافت
زباله‌های پارک جنگلی آبیدر جمع آوری شد

دست‌هایی که به یاری آبیدر شتافت

روژان: مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری سنندج از پاکسازی پارک جنگلی آبیدر با همکاری انجمن‌های حفاظت از محیط زیست، هیئت کوهنوردان شهرستان سنندج و با مشارکت شهروندان خبر داد. سیدقانع حسینی اظهار کرد: پارک جنگلی آبیدر بعنوان مهم‌ترین تفرجگاه مردم سنندج از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. وی گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه […]

روژان: مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری سنندج از پاکسازی پارک جنگلی آبیدر با همکاری انجمن‌های حفاظت از محیط زیست، هیئت کوهنوردان شهرستان سنندج و با مشارکت شهروندان خبر داد.
سیدقانع حسینی اظهار کرد: پارک جنگلی آبیدر بعنوان مهم‌ترین تفرجگاه مردم سنندج از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
وی گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه مدیران شهرداری و شهروندان بحث آتش‌سوزی در این پارک جنگلی است که در سال‌های گذشته آسیب‌های زیادی به آبیدر بر اثر آتش‌سوزی وارد شده است.
حسینی یکی از عللی که کارشناسان بعنوان عامل آتش‌سوزی در پارک‌های جنگلی در فصول گرم سال بر آن تاکید دارند به جا ماندن زباله ها در دامن طبیعت دانست و افزود: زباله‌هایی نظیر کاغذ، دستمال کاغذی و شیشه از جمله زباله‌هایی هستند که در شعله‌ور شدن و بروز آتش‌سوزی در طبیعت نقش دارند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج با بیان اینکه از نخستین ساعات بامداد روز جمعه ۲۳ تیرماه نایلون زباله به اندازه کافی در اختیار شهروندان علاقه‌مند قرار گرفت، این اقدام شهروندان را ستود و اظهارامیدواری کرد: این اقدام آنان گامی اساسی در راستای کاهش آتش‌سوزی در این پارک جنگلی و برخورداری از طبیعتی عاری از زباله در این پارک باشد.

آبیاری نهال‌های پارک شاهد بیجار
گزارش خبرنگار روژان از بیجار نیز حاکیست به همت انجمن لاله‌های نسار گروس و دوستداران طبیعت، نهال‌های پارک شاهد این شهرستان آبیاری شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.