رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
 • کد خبر : 2978
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بازارچه سیف سقز بازگشایی شود
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کردستان:

بازارچه سیف سقز بازگشایی شود

روژان: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کردستان با اشاره به بازدید اخیر مهناز زین العابدین رئیس کارگروه مناطق آزاد و بازارچه های مرزی کشور و هیات همراه از بارارچه سیف سقز، گفت: بازگشایی فوری این بازارچه در راستای شکوفایی اقتصادی و تجاری منطقه امری ضروریست. به گزارش کردپرس؛ سیدکمال حسینی خاطرنشان ساخت: […]

روژان: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کردستان با اشاره به بازدید اخیر مهناز زین العابدین رئیس کارگروه مناطق آزاد و بازارچه های مرزی کشور و هیات همراه از بارارچه سیف سقز، گفت: بازگشایی فوری این بازارچه در راستای شکوفایی اقتصادی و تجاری منطقه امری ضروریست.
به گزارش کردپرس؛ سیدکمال حسینی خاطرنشان ساخت: بازارچه سیف سال ها بانی تحولات اقتصادی و توسعه تجارت در استان کردستان و استان های پیرامون با اقلیم کردستان عراق بوده و در ایجاد اشتغال و رونق بازار سقز نقش موثری داشت.
وی افزود: مرز سیف محل کسب و کار و درآمد هزاران نفر از ساکنان شهری و روستایی بوده و آثار مثبت اجتماعی و اقتصادی بدنبال داشته و هر جا اقتصاد و کسب و کار مناسب باشد به تبع آن رضایتمندی مردم و آرامش بیشتری مستقر می شود
حسینی افزود: شهرستان سقز علاوه بر داشتن این بازارچه بدلیل شرایط منطقه ای، جغرافیایی، تاریخی و جمعیتی، استعداد و پتانسیل بازگشایی چندین بازارچه موقت را نیز دارد
رئیس پارلمان اقتصادی بخش خصوصی استان کردستان از مسئولان امر خواست نسبت به بازگشایی سریع بازارچه سیف سقز و توسعه آن اقدام نمایند.
گفتنی است بازارچه مرزی سیف سقز از سال ۹۱ بنا به دلایل نامعلوم بسته شده که این امر همواره با انتقادات و اعتراض طیف های مختلف اجتماعی و اقتصادی مواجه و بصورت مستمر خواستار بازگشایی بازارچه شده اند، که علیرغم وعده های مکرر مسئولان محلی و کشوری، این مهم تاکنون محقق نشده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.