رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
 • کد خبر : 2981
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مریوان جهانی می‌شود
ایمشاور معاون صنایع و هنره دستی سازمان میراث فرهنگی:

مریوان جهانی می‌شود

مشاور معاون صنایع و هنرهای دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به سفر کارشناسان ارزیابی شورای جهانی صنایع دستی به ایران گفت: شهرهای «مریوان و سیرجان» و روستای «کلپورگان» در حوزه صنایع دستی جهانی می‌شوند. ایرنا به نقل از ویدا توحدی نوشت: هم اکنون میزبان کارشناسان ارزیابی شورای جهانی صنایع […]

مشاور معاون صنایع و هنرهای دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به سفر کارشناسان ارزیابی شورای جهانی صنایع دستی به ایران گفت: شهرهای «مریوان و سیرجان» و روستای «کلپورگان» در حوزه صنایع دستی جهانی می‌شوند.
ایرنا به نقل از ویدا توحدی نوشت: هم اکنون میزبان کارشناسان ارزیابی شورای جهانی صنایع دستی در کشور هستیم که امید است با ارزیابی‌های مثبت این کارشناسان و تایید نهایی موفق به ثبت شهر مریوان به عنوان شهر جهانی کلاش بافی، سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم شیرکی و روستای کلپورگان استان سیستان و بلوچستان به عنوان روستای جهانی سفال شویم.
وی تصریح کرد: پیش از این، چهار شهر اصفهان در حوزه صنایع دستی، مشهد در رشته سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، تبریز در حوزه فرش و لالجین در رشته سفال موفق به کسب شهر جهانی شده است.
توحدی همچنین از تایید ۴۳۰ پرونده مربوط به دانش بومی صنایع دستی کشور در دولت یازدهم خبر داد و گفت: در همین مدت موفق به کسب یک نشان بین المللی و ۱۶ نشان جغرافیای ملی در حوزه صنایع دستی شدیم.
مشاور معاون صنایع و هنرهای دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: برای سال ۹۶ نیز برنامه ثبت ملی نشان جغرافیایی برای ۲۲ منطقه در کشور در حوزه صنایع دستی پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.