رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
 • کد خبر : 2986
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : نجات محکوم به قصاص پای چوبه دار

روژان: فردی که هفت سال پیش، همسر خود را در دعوای خانوادگی به قتل رسانده بود هفته قبل، چند دقیقه پیش از اینکه حکم اعدام وی اجرا شود، از مرگ نجات یافت. مردی حدود هفت سال پیش، همسر خود را که در شهر ‘صاحب’ شهرستان سقز ساکن بود با ضربات چاقو، به قتل رساند. این […]

روژان: فردی که هفت سال پیش، همسر خود را در دعوای خانوادگی به قتل رسانده بود هفته قبل، چند دقیقه پیش از اینکه حکم اعدام وی اجرا شود، از مرگ نجات یافت.
مردی حدود هفت سال پیش، همسر خود را که در شهر ‘صاحب’ شهرستان سقز ساکن بود با ضربات چاقو، به قتل رساند.
این مرد پس از اقدام به قتل همسرش، به اعدام محکوم و تلاش‌های بستگان مقتول برای رضایت خانواده در انن هفت سال به نتیجه نرسید.
اکبر جوهری دادستان عمومی و انقلاب سنندج با تایید این خبر گفت: زمانی که قرار بود در محوطه زندان سنندج، حکم اعدام وی اجرا شود، خانواده مقتول وی را بخشیدند و رضایت دادند. قاتل مردی ۵۵ ساله که اهل روستای قوچاق دیواندره بوده ۲ همسر داشته که به دلیل اختلافات خانوادگی به دادگستری رجوع می‌کنند. مرد در روز دادگاهی و در نزدیکی دادگستری در سقز، همسر خود را که ۴۵ سال سن دارد با چاقو به قتل می رساند. قضات در دیواندره و سقز و همچنین مسئولان از طرفین درخواست بخشش و گذشت کرده بودند. قاتل صاحب چند فرزند از ۲ همسر خود است و این هم در کنار پادرمیانی ریش سفیدان یکی از دلایل عفو او در روز اجرای حکم بوده است. امام جمعه صاحب ضمن تایید این خبر، از بزرگواری و گذشت و متانت خانواده مقتول و همکاری آنان با مردم و معتمدین تشکر و اظهار امیدواری کرد: این حرکت‌های انسان دوستانه در جامعه توسعه یابد و ضمن ریشه یابی موضوع، اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری حوادث مشابه صورت بگیرد. ماموستا محمد غفوری خاطرنشان کرد: گذشت خصلت انسان‌های بزرگ و صاحب خرد است و این بخشش و حرکت سخاوتمندانه را ارج می‌نهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.