رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰
 • کد خبر : 2999
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۶ سال در انتظار موافقت طرح کشاورزی- توریستی سروآباد
باغداری اراضی ملی، توان اجرای دستورالعمل‌ها را ندارند

۶ سال در انتظار موافقت طرح کشاورزی- توریستی سروآباد

روژان: در اراضی کشاورزی برای طرح توسعه باغات دیم مشکلی نداریم، اما متاسفانه در اراضی ملی با مشکلاتی مواجه هستیم و نمی‌توانیم در آنها طرحی انجام دهیم.

روژان: مدیر جهاد کشاورزی سروآباد گفت: از سال ۹۰ یک طرح توریستی کشاورزی در ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار به کمسیون ماده ۸ ارسال شده است اما همچنان پس از ۶ سال این طرح بی‌پاسخ مانده است.
مجید قاسمی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: بهره‌برداران در بحث باغداری در اراضی ملی توان اجرای قوانین و دستورالعمل‌ها را ندارند که ابطال پروانه، واگذاری و هزینه سالیانه از جمله این مشکلات است.
وی اراضی ملی را یکی از مشکلات مهم گریبان‌گیر کشاورزان دانست و گفت: مشکل دیگر کشاورزان در سروآباد، نزدیک‌بودن مراتع به مناطق جنگلی است.
وی خاطرنشان کرد: اجرای برخی قوانین موجب ایجاد مشکل برای بهره‌برداران شده است در صورتی که بهره‌برداران از زمین‌های کشاورزی ارتزاق می‌کنند.
مدیر جهاد کشاورزی سروآباد خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی به تمامی تعهدات خود نسبت به کشاورزان عمل می‌کند و مشکلی در این زمینه نداریم، اما به دلایلی نمی‌توانیم در اراضی ملی وارد شویم.
وی با بیان اینکه منطقه سروآباد ۱۲۰ هزار هکتار است، تصریح کرد: ۵۷ هزار هکتار از این مناطق، جزو منطقه‌ حفاظت‌شده است و مابقی زمین‌های کشاورزان و باغداران است.
مدیر جهاد کشاورزی سروآباد عنوان کرد: متاسفانه در برخی مناطق حفاظت‌شده افراد سودجو مشغول ویلاسازی و تخریب مراتع و جنگل‌ها هستند.
وی اظهار داشت: در اراضی کشاورزی برای طرح توسعه باغات دیم مشکلی نداریم، اما متاسفانه در اراضی ملی با مشکلاتی مواجه هستیم و نمی‌توانیم در آنها طرحی انجام دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.