رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
 • کد خبر : 3003
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دعای خیر رهبری بدرقه زوج مریوانی

مقام معظم رهبری هفته گذشته یک جلد کلام الله مجید را با خط خود به این زوج جوان هدیه و برایشان آرزوی خوشبختی کردند.

این روزها کمتر کسی است که اقدام بجا و ستودنی زوج جوان مریوانی که زندگی مشرک خود را ساده و در کتابخانه روستا آغاز کردند را نشنیده باشد. ذوج جوانی از روستای سردوش مریوان که با کمترین هزینه در کتابخانه روستا جشن گرفتند و هزینه مراسم ازدواج خود را صرف امور خیریه کردند. این خبر به برکت رسانه‌های جمعی خیلی زود مرزها و ذهنها را درنوردید و آوازه این اقدام پسندیده موجی از تحسین در سراسر کشور ایجاد کرد.
تاثیرگذاری این اقدام زوج مریوانی تنها به تقدیر و تجلیل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از سازمان ها و نهادهای فرهنگی و هنری کشور ختم نشد و تاثیر آن تا آنجا پیش رفت که مقام معظم رهبری هفته گذشته یک جلد کلام الله مجید را با خط خود به این زوج جوان هدیه و برایشان آرزوی خوشبختی کردند.
محمد توانا حسینی ۲۲ ساله سن دانشجوی دانشگاه فرهنگیان سنندج است و آنگونه که خود می‌گوید از دوران دبیرستان به کتاب و کتابخوانی علاقه وافر داشته و هم‌اینک با برگزاری کلاس های قرآن، اخلاق و معارف اسلامی در کانون فرهنگی و هنری روستا، تعداد زیادی از اهالی روستا را نیز جذب برنامه ها و فعالیت ها این کانون کرده است.

هدیه وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کار فرهنگی و اجتماعی زوج کتابدار روستای سردوش مریوان را ستود.
سرپرست اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سه‌شنبه گذشته به همراه امام جمعه مریوان و معاون فرماندار مریوان با حضور در روستای سردوش، پیام صالح امیری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی را طی مراسمی به ذوج مریوانی ابلاغ کرد.
در بخشی از این پیام آماده است: «ابتکار خلاقانه شما عزیزان و برپایی جشن آسمانی ازدواج در محیط کتابخانه روستای دوستدار کتاب سردوش، اقدامی فرهنگی و برای همه ما ایرانیان یادآور روح و معنای واقعی ازدواج است که مایه هویت ما به شمار می رود.»
وزیر ارشاد در قسمتی دیگر از این پیام با اشاره به اینکه به گواهی تاریخی، انسان هایی که در کتابخانه به هم می رسند، عمیق ترین شناخت را نسبت به یکدیگر پیدا می کنند تاکید کرده است: اگر پیوند همه انسان‌های امروز در کنار کتاب و از راه کتاب برقرار می‌شد شاهد جهانی زیباتر بودیم.
این زوج جوان روستای سردوش مریوان در اقدامی بسیار زیبا و فرهنگی مراسم ازدواج خود را در اردیبهشت ماه سال جاری در محل کتابخانه عمومی مشارکتی روستا برگزار کردند و این روستا و کتابخانه از سوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به عنوان روستای دوستدار کتاب معرفی و در مراسمی از زوج کتابدار تقدیر و قدردانی به عمل آمد.
سرودش مریوان در منطقه‌ای جنگلی و سرسبز در جوار دریاچه زریبار در ۱۰کیلومتری شهر مریوان در نقطه صفر مرزی در میان جنگلهای بلوط و باغات و درختان میوه و گردو محصور است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.