رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶
 • کد خبر : 3009
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : گام‌های استوار شهرداری سنندج برای حل معظل ترافیک
لاین دوم پل قشلاق سنندج به بهره‌برداری رسی

گام‌های استوار شهرداری سنندج برای حل معظل ترافیک

همه به درستی و اصالت این جمله اعتقاد داریم که «شهروند شهر را می سازد و شهر شهروند را» و تمام متخصصان شهرسازی و صاحب‌نظران فرهنگی بر این باورند که برای ایجاد یک شهر آباد و زیبا باید شهر و شهروند پا به‌پای هم رشد کنند و اگر در برنامه‌ریزی و اجرا، یکی را بر […]

همه به درستی و اصالت این جمله اعتقاد داریم که «شهروند شهر را می سازد و شهر شهروند را» و تمام متخصصان شهرسازی و صاحب‌نظران فرهنگی بر این باورند که برای ایجاد یک شهر آباد و زیبا باید شهر و شهروند پا به‌پای هم رشد کنند و اگر در برنامه‌ریزی و اجرا، یکی را بر دیگری ترجیح دهند بدون شک شهر دچار بی‌نظمی شده و از قواره و انظباط خارج می‌گردد.
مدیریت شهرداری سنندج با درک الزامات و ضرورت‌های مدیریت شهری در راستای تغییر رویکرد شهرسازی و تبدیل شهرنشین به شهروند، برنامه‌ریزی‌های متنوعی دارد که در حوزه‌های فنی، مهندسی، فرهنگی و اجتماعی تعریف شده است و در یک پروسه زمانی و در قالب پروژه‌های متعدد روند اجرایی خود را طی می‌کند.
چند سال است که سنندج در یک آهنگ مناسب به سوی آینده‌ای درخشان می‌رود که در این دو سال اخیر این آهنگ سرعت و کیفیت ویژه‌ای به خود گرفته و همگی شاهد کلنگ‌زنی، اجرا و افتتاح پروژه‌هایی هستیم که هر کدام مشکلی از مشکلات شهر را پایان می‌دهد.
حوزه ترافیک همواره مورد انتقاد و گلایه مردم بوده که اخیرا این امر با اجرای پروژه‌های متعدد در حال روان شدن است و اگر کمبود اعتبارات و منابع مالی نبود شاید امروز در این زمینه تنها خاطراتی داشتیم؛ اما اراده مدیریت شهر و تلاش نیروهای انسانی این مانع را شکسته و هر روز شاهد بهره برداری از پروژه‌ای مشکل‌گشا هستیم.
شهردار سنندج در مراسم افتتاح این پروژه با تاکید بر ضرورت اجرای پروژه‌های شهری در حوزه ترافیک گفت:  لاین دوم پل قشلاق به عرض ۹ متر وطول ۴۵۰ متر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال احداث شده است.
منوچهر فخری بیان کرد: پروژه‌هایی نظیر تقاطع غیر همسطح کوسه هجیج، تونل انقلاب و پارکینگ طبقاتی عبدالعلی سنندجی از جمله طرح‌های عمرانی بود که سال گذشته با اتمام و بهره‌برداری از آن بخشی از مشکلات ترافیک را در چندین مسیر رفع کرد.
وی گفت: یکی دیگر از مسیرهایی که همواره با مشکل ترافیک سنگین روبه رو بود مسیر ورودی سنندج – همدان در محل پل قشلاق بود که بواسطه گسترش شهر و ایجاد شهرکهای اقماری نظیر نایسر، آساوله و برازان مشکلات فراوانی را برای شهروندان و مسافران بوجود آورده بود که این شهرداری با اخذ مصوبه از شورای ترافیک استان در اواخر سال ۹۴ عملیات تعریض و احداث لاین دوم پل قشلاق را در دستور کار قرار داد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.