رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶
 • کد خبر : 3009
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : گام‌های استوار شهرداری سنندج برای حل معظل ترافیک
لاین دوم پل قشلاق سنندج به بهره‌برداری رسی

گام‌های استوار شهرداری سنندج برای حل معظل ترافیک

همه به درستی و اصالت این جمله اعتقاد داریم که «شهروند شهر را می سازد و شهر شهروند را» و تمام متخصصان شهرسازی و صاحب‌نظران فرهنگی بر این باورند که برای ایجاد یک شهر آباد و زیبا باید شهر و شهروند پا به‌پای هم رشد کنند و اگر در برنامه‌ریزی و اجرا، یکی را بر […]

همه به درستی و اصالت این جمله اعتقاد داریم که «شهروند شهر را می سازد و شهر شهروند را» و تمام متخصصان شهرسازی و صاحب‌نظران فرهنگی بر این باورند که برای ایجاد یک شهر آباد و زیبا باید شهر و شهروند پا به‌پای هم رشد کنند و اگر در برنامه‌ریزی و اجرا، یکی را بر دیگری ترجیح دهند بدون شک شهر دچار بی‌نظمی شده و از قواره و انظباط خارج می‌گردد.
مدیریت شهرداری سنندج با درک الزامات و ضرورت‌های مدیریت شهری در راستای تغییر رویکرد شهرسازی و تبدیل شهرنشین به شهروند، برنامه‌ریزی‌های متنوعی دارد که در حوزه‌های فنی، مهندسی، فرهنگی و اجتماعی تعریف شده است و در یک پروسه زمانی و در قالب پروژه‌های متعدد روند اجرایی خود را طی می‌کند.
چند سال است که سنندج در یک آهنگ مناسب به سوی آینده‌ای درخشان می‌رود که در این دو سال اخیر این آهنگ سرعت و کیفیت ویژه‌ای به خود گرفته و همگی شاهد کلنگ‌زنی، اجرا و افتتاح پروژه‌هایی هستیم که هر کدام مشکلی از مشکلات شهر را پایان می‌دهد.
حوزه ترافیک همواره مورد انتقاد و گلایه مردم بوده که اخیرا این امر با اجرای پروژه‌های متعدد در حال روان شدن است و اگر کمبود اعتبارات و منابع مالی نبود شاید امروز در این زمینه تنها خاطراتی داشتیم؛ اما اراده مدیریت شهر و تلاش نیروهای انسانی این مانع را شکسته و هر روز شاهد بهره برداری از پروژه‌ای مشکل‌گشا هستیم.
شهردار سنندج در مراسم افتتاح این پروژه با تاکید بر ضرورت اجرای پروژه‌های شهری در حوزه ترافیک گفت:  لاین دوم پل قشلاق به عرض ۹ متر وطول ۴۵۰ متر با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال احداث شده است.
منوچهر فخری بیان کرد: پروژه‌هایی نظیر تقاطع غیر همسطح کوسه هجیج، تونل انقلاب و پارکینگ طبقاتی عبدالعلی سنندجی از جمله طرح‌های عمرانی بود که سال گذشته با اتمام و بهره‌برداری از آن بخشی از مشکلات ترافیک را در چندین مسیر رفع کرد.
وی گفت: یکی دیگر از مسیرهایی که همواره با مشکل ترافیک سنگین روبه رو بود مسیر ورودی سنندج – همدان در محل پل قشلاق بود که بواسطه گسترش شهر و ایجاد شهرکهای اقماری نظیر نایسر، آساوله و برازان مشکلات فراوانی را برای شهروندان و مسافران بوجود آورده بود که این شهرداری با اخذ مصوبه از شورای ترافیک استان در اواخر سال ۹۴ عملیات تعریض و احداث لاین دوم پل قشلاق را در دستور کار قرار داد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...