رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
 • کد خبر : 3057
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : محرومیت در کشور ناشی از ضعف مدیران است
نماینده رهبر انقلاب در کردستان:

محرومیت در کشور ناشی از ضعف مدیران است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: فلسفه و اساس تاسیس کمیته امداد به تدبیر حضرت امام (ره) رسیدگی و کمک به قشر فقیر و نیازمند جامعه است و اگر محروم و فقیری درکشور می بینیم این از ضعف و بی دقتی مدیران و مسئولین است و در پیشگاه خدا باید پاسخگو باشند. آیت الله […]

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: فلسفه و اساس تاسیس کمیته امداد به تدبیر حضرت امام (ره) رسیدگی و کمک به قشر فقیر و نیازمند جامعه است و اگر محروم و فقیری درکشور می بینیم این از ضعف و بی دقتی مدیران و مسئولین است و در پیشگاه خدا باید پاسخگو باشند.
آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در اولین دوره آموزشی منطقه ای مدیران استانی کمیته امداد استانهای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل زنجان وکردستان اظهارداشت: فلسفه و اصل واساس تاسیس کمیته امدادبه تدبیر حضرت امام (ره) رسیدگی و کمک به قشر فقیر و نیازمند جامعه است چون دراصل نظام اسلامی نباید یک نفر فقیر و نیازمند درجامعه وجودداشته باشد و اگر محروم و فقیری درکشور می بینیم این از ضعف وبی دقتی مدیران و مسئولین است.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: دراساس جمهوری اسلامی که نظامی برگرفته از مکتب الهی است مسئله معیشت و اقتصاد از مسائل مهم جامعه است و مسئولین در برابر فقر جامعه در پیشگاه خدا باید پاسخگو باشند.
وی در ادامه تصریح کرد: کلیه مدیران ومسئولین درکمیته امداد به طبع قبول مسئولیت باید تاحد تمام وکمال وظیفه خودکه حل مشکل معیشت فقراونیازمندان است تلاش وسرعت عمل به خرج دهند.
ایشان یادآور شدند: با توجه به قول مساعدت دولت دوازدهم درجهت حل مشکلات اقتصادی مردم مدیران و مسئولین در کمیته امداد نیز بایدسعی و جدیت خود را دراین زمینه به حد مطلوب برسانند.
نماینده ولی فقیه اظهارداشت: ما شاهدهستیم که کمیته امداد گذشته از وظایف اساسی خود در زمینه ایجاد اشتغال نیز یکی از نهادهای برتر است و باید با این سیایت و سرعت پیش برود که زمانی برسد کسی تحت پوشش نداشته باشیم.
ایشان یکی از وظایف کمیته امدادپیشگیری درایجاد فقر دانست وگفت: کمیته امدادباید تغییررویکرد دهد واین قابلیت رادارد که برای خانواده های فقیر ایجاد اشتغال کند تا اینکه آنها را تحت پوشش قرار دهد و راهها وا بتکاراتی که باعث عدم ایجاد فقر می شود ارائه و روی آن کارکند.
وی در ادامه گفت: کمیته امدادباید مسئله فقرکه یکی از مشکل اصلی جامعه است به عنوان یک گفتمان ومطالبه عمومی وتحقیقی درجوامع طرح وپیگیری کند.
نماینده ولی فقیه بیان داشت: درست است که بحث مادی درکمیته امداد درمرحله اول است اما انتظارمی رودکمیته امداد نقش تربیتی ویک نگاه معنوی فرهنگی دربین خانواده های تحت پوشش ایجاد کند.
حضرت آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: خداوند انسانها را به شیوه های مختلف آزمایش می کند و این صحنه آزمایشی است برای کسانی که نیازمند هستند و آنهایی که نیازمند رامی بینند. خداوند می خواهد ببیند این دسته افراد از ظرفیت آزمایش چگونه استفاده می کنند.
نماینده ولی فقیه بااشاره به بخش فرهنگی کمیته امداد گفت: ما به این قضایا باید نگاه قرآنی داشته باشیم وراههای قرآنی را ترویج دهیم ونگاه به این نهاد انقلابی را به نگاه اشتغال و تامین اقتصاد عوض کنیم. چنانکه نام کمیته امداد آمد فکرها به سمت وسوی فقر نرود و به سمت و سوی اشتغال و کاربرود.
حضرت آیت الله حسینی شاهرودی افزود:جامعه باید به سمت پرداخت زکات برود و پرداخت زکات در جامعه فرهنگسازی شود و اگر زکات به درستی پرداخت شود هیچ فقیری درجامعه پیدا نمی شود که این از دستورات قرآن است
وی افزود: انفاق وصدقه به نیازمندان از دستورات صریح قرآن است و بالاترین تشویق صدقه زمانی است که خود انسان احتیاج دارد اما باوجود احتیاج به نیازمندان کمک می کند و باید این صدقه و کمک در راه خداو برای رضای خدا باشد و این فرهنگ در جامعه ترویج شود.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: کمیته امداد باید چنان عمل کند که خانواده ها و افراد تحت پوشش به تدریج از تحت پوشش خارج و از لحاظ درآمد و اشتغال خود کفا شوند.
نماینده ولی فقیه در استان در بخش پایانی سخنانش افزود: کمیته امداد در بخش اشراف اطلاعاتی باید قوی و دقیق باشد وتحقیق وتفحص بیشتری درجهت تحت پوشش نیازمندان انجام دهد چون هستند کسانی که به خاطر عفتی که دارند حاضر نیستند فقر و نیازمندی خودرابگویند و باید سراغ آنها رفت و به آنها کمک کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.