رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
 • کد خبر : 3059
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سیاسی‌کاری مانع توسعه استان کردستان شده است

روژان: دستگاه قضایی با کسی عقد اخوت نبسته و با افراد خاطی در هر رده‌ای که باشد مطابق قانون و در راستای وظیفه ذاتی خود که همان دفاع از حقوق مردم و حاکمیت است برخورد خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب سنندج با اشاره به وضعیت نگران کننده ناهنجاری‌های مختلف در کردستان، بیکاری را یکی از عوامل گسترش ناهنجاری‌ها دانست و گفت: همراهی مردم به ویژه رسانه‌های جمعی با دستگاه‌های خدمات رسان یکی از نیازهای اصلی است و این مهم در دستگاه قضا به ویژه دادستانی در اولویت قرار دارد.
به گزارش خبرنگار روژان، اکبر جوهری هفته گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به وظایف دادستانی گفت: دادستان به عنوان مدعی‌العموم در دفاع از مردم و حق و حقوق حاکمیت ورود پیدا می‌کند و به همین دلیل مردم باید ارتباط و تعامل خوبی با دادستانی داشته باشند و ما محدودیتی برای این ارتباط و همکاری نداریم.
وی با اشاره به اینکه کردستان در بحث اشتغال دچار مشکل اساسی است، افزود: امروز شمار زیادی از مدیران در استان کردستان سیاست‌زده شده‌اند و خدمت به مردم و تلاش برای توسعه کردستان را فراموش کرده‌اند و حل این مشکلات در گرو بازنگری در رویکرد مدیران دولتی است.
دادستان سنندج، سیاسی‌کاری و باندبازی را مانع توسعه استان کردستان عنوان کرد و یادآور شد: آن این امر باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران رغبتی به حضور در استان پیدا نکنند.
وی رویکرد جدید دستگاه قضا را تلاش برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی ازجمله سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌های جمعی برای پیشگیری از وقوع جرم، عنوان کرد و گفت: خوشبختانه دادستانی سنندج در تعامل با مردم برای پیشگیری از وقوع جرم پیشگام بوده و در همین راستا شورای مصلحین در طول سه سال اخیر با جلب رضایت خانواده‌های مقتولین، از اجرای ۱۶ مورد حکم قصاص جلوگیری کرد.
جوهری دستگاه قضا را مدافع اصلی جذب سرمایه گذاری معرفی کرد و افزود: دستگاه قضا در قالب شورای دستگاه‌های نظارتی مدافع اصلی حضور سرمایه‌گذار در استان کردستان است و مانعی در این زمینه وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب برنامه‌ای برای توسعه استان کردستان وجود نداشت و متاسفانه در اوایل انقلاب نیز حرکت‌های ضد انقلاب و همچنین هشت سال دفاع مقدس مانع سرمایه گذاری در کردستان شد گفت: با کمال تاسف امروز نیز در شرایط فعلی بعضی از مدیران با توجه صرف به مسائل جناحی و سیاسی مانع سرمایه گذاری در این استان هستند. البته در این راستا با افرادی که در این زمینه مشکل تراشی کرده‌اند برخورد شده و این روند نیز به صورت جدی دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه اغلب فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی در استان کردستان طی سالهای اخیر نتیجه مصوبات سفر مقام معظم رهبری به این استان است، گفت: متاسفانه سیستم اجرایی و مدیریتی در استان کردستان به وظایف خود عمل نمی‌کند و نگران‌کننده‌تر آنکه حتی مدیران و مسئولان استان در بعضی از موارد توان اجرایی کردن مصوبات سفر مقام معظم رهبری را هم نداشتند و به همین دلیل فرصت‌های زیادی در این بخش در شماری از حوزه‌ها به هدر رفت.
وی هشدار داد: دستگاه قضایی با کسی عقد اخوت نبسته و با افراد خاطی در هر رده‌ای که باشد مطابق قانون و در راستای وظیفه ذاتی خود که همان دفاع از حقوق مردم و حاکمیت است برخورد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.