رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
 • کد خبر : 3081
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مبادلات کالا در مرز ساماندهی می‌شود
تصویب پیشنهاد وزارتخانه‌های کشور و صنعت و تجارت در دولت

مبادلات کالا در مرز ساماندهی می‌شود

روژان: هیات وزیران با هدف شفافیت بخشی هرچه بیشتر به مبادلات کالا از مرزها و نظارت گمرکات بر بازارچه های مرزی، با پیشنهاد وزارتخانه‌های کشور و صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های غیر رسمی موقت موافقت کرد. به موجب این تصمیم، وزارت کشور مکلف شد با همکاری نیروهای نظامی و […]

روژان: هیات وزیران با هدف شفافیت بخشی هرچه بیشتر به مبادلات کالا از مرزها و نظارت گمرکات بر بازارچه های مرزی، با پیشنهاد وزارتخانه‌های کشور و صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های غیر رسمی موقت موافقت کرد.
به موجب این تصمیم، وزارت کشور مکلف شد با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌های اجرایی ذی ربط نسبت به هدایت و انتقال مبادلات غیررسمی مرزی در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان به گمرکات رسمی یا بازارچه‏ های مرزی اقدام کند.
همچنین افرادی که دارای ۳ سال اقامت در فاصله حداکثر ۲۰ کیلومتری از نقطه صفر مرزی در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه و حداکثر ۵۰ کیلومتری صفر مرزی در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند، می‌توانند برای واردات فهرست اقلام کالاهای مربوط، از تخفیف سودبازرگانی ماهانه حداکثر به مبلغ پنج میلیون ریال بهره مند گردند.
دولت همچنین در راستای استفاده از مزایای این مصوبه، ترانزیت اقلام کالاهای مورد نیاز مرزنشینان از سایر مبادی به بازارچههای مرزی و گمرکات را مجاز کرد.
روستاهای مرزی در کانون توجه دولت
معاون اول رئیس جمهور از اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاها و مررنشینان کشور خبرداد و گفت: این مبلغ در سالجاری باید بتوانند در بحث اشتغال روستاها نقش تاثیرگذاری ایفا کند.
اسحاق جهانگیری هفته گذشته درسفر به کرمانشاه، یکی از چالش‌های پیش روی مسئولین و مردم را در کشور مسئله آب دانست و افزود: هرچه زمان می‌گذرد این چالش نیز عمیق‌تر می‌شود و موضوع اننقال آب در بین استانها نیز به دلیل نگرانی از آینده حساسیت‌هایی بوجود آورده است. وی حجم آبهای ذخیره پشت سدهای را ۳۸ میلیارد متر مکعب دانست و با تاکید بر مدیریت مصرف آب گفت: اگر به جدی مسئله آب توجه نشود، می تواند آینده ایران را به خطر بیندازد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.