رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
 • کد خبر : 3084
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : حج عامل وحدت مسلمانان است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری:

حج عامل وحدت مسلمانان است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری حج را عامل گسترش و ترویج وحدت و برادری میان مسلمانان جهان دانست. به گزارش فارس، ماموستا فایق رستمی در همایش متمرکز آموزشی ـ توجیهی زائران کاروان‌های حج تمتع استان کردستان گفت: حج بزرگترین کنگراه مسلمانان جهان است که درس وحدت و برادری و اتحاد را به همه […]

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری حج را عامل گسترش و ترویج وحدت و برادری میان مسلمانان جهان دانست.
به گزارش فارس، ماموستا فایق رستمی در همایش متمرکز آموزشی ـ توجیهی زائران کاروان‌های حج تمتع استان کردستان گفت: حج بزرگترین کنگراه مسلمانان جهان است که درس وحدت و برادری و اتحاد را به همه ما می‌آموزد و باید از این فرصت برای تقویت وحدت و برادری میان مسلمانان بهره برد.
وی با اشاره به اینکه همه ما امت رسول خداوند هستیم، افزود: سرچشمه و سرلوحه اخلاق همه ما مسلمانان اخلاق رسول خداست و باید اخلاقمداری را از رسول خدا آموخت.
وی خاطرنشان کرد: امروز اخلاق و سیره پیامبر(ص) در وجود کسانی دیده می‌شود که با تمام وجود خود را برای حضور در سرزمین وحی و رسالت خداشناسی آماده کرده‌اند و آماده پاک شدن و کسب تقوا هستند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت و جایگاه طواف خانه خدا نزد مسلمانان یادآور شد: باید خالصانه در سرزمین وحی حاضر شد و با جان و دل به طواف خانه خدا پرداخته شود چرا که طواف قلبی انسان را به خداوند نزدیک می‌کند. ماموستا رستمی اضافه کرد: پیامبر(ص) فرموده‌اند هرگاه بعد از مرگم کسی مرا زیارت کند مانند زمانی است که حضوری و در زمان حیاتم مرا زیارت کرده باشد. وی همچنین به زائران توصیه کرد مسائل دینی و شرعی و احکام را به خوبی در سفر خود رعایت کنند تا سفری پربار و بدون مشکل در پیش داشته باشند. در این مراسم بیدارپور از سرکاروان‌های استان نیز به نحوه رعایت مسائل بهداشتی توسط زائران پرداخت و شیوه‌های رعایت مسائل بهداشتی را مطرح کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.