رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
 • کد خبر : 3087
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با انتقال آب سد‌های کردستان مخالفم
مهندس سید احسن علوی:

با انتقال آب سد‌های کردستان مخالفم

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در نماز جمعه مسجد محله فرجه سنندج گفت : مردم ما با رای ۷۳ درصدی به گفتمان تدبیر و امید اعتماد خود را به دولت اعلام کردند و اکنون زمان آن رسیده که دولت به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند و مطالبات مردم بی‌پاسخ […]

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در نماز جمعه مسجد محله فرجه سنندج گفت : مردم ما با رای ۷۳ درصدی به گفتمان تدبیر و امید اعتماد خود را به دولت اعلام کردند و اکنون زمان آن رسیده که دولت به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند و مطالبات مردم بی‌پاسخ نماند.
مهندس سید احسن علوی عنوان کرد: نمایندگان سابق و کنونی مردم در مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای با هیئت دولت داشته اند و مشکلات و مطالبات مردم شریف به دولتمردان منعکس شده و آنها قول‌هایی به ما داده اند که امیدواریم عملی شود.
وی در ادامه عنوان کرد: نقصی که من می‌بینم از درون است تمام مسئولین فارغ از جناح های مختلف باید یک صدا و هم دل باشند و برای رسیدن به هدف مشترک که همان توسعه استان کردستان است تلاش کنند.
علوی افزود: در چنین مقطعی وحدت بیش از پیش مورد نیاز است و نباید اجازه داد که مسایل کوچک و حاشیه‌دار اتفاقات چهار سال گذشته هنگام تعیین استاندار، مجددا تکرار شود.
وی به نشست خود با معاون وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: به‌شدت نسبت به انتقال آب سدهای استان کردستان به سایر استان‌ها معترض بوده و هستم، چون اقتصاد استان بیشتر بر پایه کشاورزی و دام‌پروری است، لذا کشاورزان ما به آب سدها احتیاج دارند.
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزیر راه و شهرسازی اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان برای بزرگراه «کامیاران – سقز» اختصاص داده شده تا وضع جاده‌های استان به شاخص‌های کشوری نزدیک‌تر و از قربانی شدن مردم بی گناه در جاده‌های استان جلوگیری شود.
مهندس سید احسن علوی در مورد وضعیت جاده‌های روستایی عنوان کرد: شاخص راه‌های روستایی استان از ۳۰ درصد به ۵۵ درصد افزایش یافته است و هم اکنون نیز ماشین آلات راه سازی در روستاهای تنگی سر، محراب، نیر و چند روستای دیگر مشغول بکار هستند تا مناطق صعب العبور مرتفع گردد.
در پایان سید احسن علوی از شوراها و شهردار سنندج برای تلاش‌های شبانه روزی تشکر کرد و ترکیب شورای جدید راخوب ومثبت ارزیابی و اعلام کرد برای رفع مشکلات به عنوان نماینده آنها در مجلس شورای اسلامی در کنار این ۹ منتخب مردم خواهم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.