رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
 • کد خبر : 3113
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سومین جشنواره سراسری رضوی در کردستان به کار خود پایان داد

روژان: آیین اختتامیه سومین جشنواره مولودی‌خوانی رضوی هه‌تاو ۸ مرداد با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

عطا حسینی / سومین جشنواره سراسری رضوی کردستان در قالب جشن‌های دهه کرامت با حضور هنرمندان مولودی‌خوان و منقبت‌خوان نبی اکرم (ص) و امام هشتم (ع)  با حضور ۳۶ گروه مولودی خوانی و۲۱ منقبت‌خوان از 10 استان کشور و یک گروه مهمان ویژه از اقلیم کردستان عراق به مدت دو روز در سنندج برگزار شد.
آیین اختتامیه سومین جشنواره مولودی‌خوانی رضوی هه‌تاو روز یکشنبه ۸ مرداد با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.
دبیر اجرایی سومین جشنواره مولودی خوانی رضوی هه‌تاو در این آیین اگفت: شناسایی، حمایت و هدایت مولودی خوانان، فراهم کردن بستر مناسب برای جوانان مستعد مولودی‌خوان و منقبت‌خوان، آشنایی با پیشکسوتان عرصه مولودی‌خوانی سیره نبوی و فرهنگ رضوی از جمله اهدافی است که ما را بر آن داشت تا این جشنواره را برای سومین سال متوالی در استان برگزار کنیم.
زهرا زندی دیگر اهداف برگزاری جشنواره را هدفمند کردن اجرا برای جوانان مستعد، فراهم کردن مامنی برای تبادل افکار، انتقال تجربیات پیشکسوتان به جوانان، آشنایی با روش‌های جدید مولودی خوانی، یادگیری رفاقت به جای رقابت و تقویت رفاقت گروه‌های شرکت کننده در جشنواره، زمینه سازی برای تشکیل انجمن دف‌نوازی، معرفی هنرمندان، آشنایی با روش‌های مختلف اجرایی و آسیب‌شناسی اجرا و استفاده از تجربیات اصحاب هنر و ارباب ذوق و ضابطه‌مند نمودن اجرای هنرمندان این عرصه و تلاش در جهت ایجاد پایگاه صنفی برای همه هنرمندان، نام آوران و بزرگان سیره نبوی مولودی خوان هنر رضوی اعلام کرد.
زندی در ادامه از زحمات برگزار کنندگان، هیات داوران، کمیته اجرایی، گروه‌ها و منقبت خوانان شرکت‌کننده در جشنواره و کلیه دست اندرکاران سومین جشنواره سراسری مولودی خوانی رضوی و خاصه از معاونت محترم فرهنگی ارشاد اسلامی جناب آقای قلعه‌شاخانی که در سمت قائم‌مقام دبیر جشنواره با نظارت و مدیریت بی‌بدیلشان برای برگزاری باشکوه جشنواره و همچنین رییس اداره امور هنری جناب آقای سامان احمدی تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه این جشنواره از هشت نفر از مروجان سیره نبوی و فرهنگ رضوی همچون ماموستا سید اشرف حسامی با عنوان پیشکسوت مروج سیره نبوی و فرهنگ رضوی، سیدمحمد سراج الدینی نقشبندی به عنوان مروج معارف قرآنی، شهلا حسین پناهی و ژاله حیدری مقدم، شهلا امینی و عادله علی مرادی در بخش مدیران موسسات فرهنگی و قرآنی و مربیان قرآن، حاج حسین فشیری به عنوان مولودی خوانان پیشکسوت، علی عباس داوودنیا از هنرمندان بسیجی و علی اکبر مرادی به عنوان کاتب ماندگار قرآن تجلیل شد.
سومین جشنواره مولودی خوانی رضوی هه‌تاو همچنین از پیروز ارجمند، حمید حاصلی و مهدی احمدی از داوران این دوره از جشنواره تقدیر و تجلیل کرد.
بر اساس آرای مردمی سومین جشنواره مولودی خوانی رضوی هه‌تاو نیز از وریا فشیری به عنوان منقبت‌خوان برگزیده و از گروه مولودی‌خوانی نور دهگلان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...