رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
 • کد خبر : 3127
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور بوکان- سقز
با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسوولان استان صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور بوکان- سقز

هفته گذشته غباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سفر استانی خود به کردستان به همراه جمعی از مسوولان استان به سقز رفت و از آغاز عملیات توسعه راه ارتباطی سقز- بوکان خبر داد. در این سفر از بیمارستان جدیدالاحداث ۲۳۵ تختخوابی بازدید بعمل آمد و معاون وزیر دکتر علیزاده گفت تا پایان امسال ساختمان […]

هفته گذشته غباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سفر استانی خود به کردستان به همراه جمعی از مسوولان استان به سقز رفت و از آغاز عملیات توسعه راه ارتباطی سقز- بوکان خبر داد. در این سفر از بیمارستان جدیدالاحداث ۲۳۵ تختخوابی بازدید بعمل آمد و معاون وزیر دکتر علیزاده گفت تا پایان امسال ساختمان آن تکمیل و جهت تجهیزات پزشکی، درمانی به وزارت بهداشت تحویل داده خواهد شد. در پایان این سفر از فردودگاه سقز نیز بازدید بعمل آمد؛ طرحی که از سالها پیش آغاز شده و از انجام آن تاکنون خبری نیست.
در این سالها مسئولان زیادی از پروژه فرودگاه سقز بازدید کردند اما هنوز مساحت کلی این طرح تملک نیافته است.
محسن بیگلری نماینده سقز و بانه ساخت فرودگاه شهر سقز را مطالبه ۲۲ ساله مردم استان کردستان و آذربایجان غربی دانست و گفت: متاسفانه این پروژه در حال حاضر در تعطیلی به سر می‌برد.
وی با بیان اینکه با یک دستور وزیر راه و شهرسازی پیمانکار آماده است کار را شروع کند، خطاب به وزیر گفت: انتظار داریم با دستور شما حل این مشکل تسریع شود و مناقصه انتخاب پیمانکار اغاز گردد.
بیگلری ادامه داد: گلایه مردم استان مربوط به وزارت آقای اخوندی نیست و عقب ماندگی‌های کردستان به طول تاریخ برمی‌گردد و من به عنوان نماینده دو دوره مردم سقز در مجلس شورای اسلامی شهادت می دهم آقای اخوندی بسیاری از عقب ماندگی های تاریخی کردستان را کاست.
نماینده مردم سقز و بوکان با بیان اینکه آخوندی یکی از وزرای سیاسی کابینه است اما هیچ وقت سیاسی عمل نکرده است، ادامه داد: امروز را به دلیل وصل کردن کردستان به آذربایجان غربی و شرقی با افتتاحیه آغاز عملیات اجرایی بزرگراه سقز به بوکان روزی طلایی برای کردستان میدانم و از اینکه توجه ویژه ای به آبادانی کردستان دارید تشکر می‌کنم.
خبرنگار ما در گزارشی از این سفر نوشته است: بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی باید تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می رسید اما این طرح تا ۲ سال دیگر هم آماده نخواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.