رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
 • کد خبر : 3127
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور بوکان- سقز
با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسوولان استان صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور بوکان- سقز

هفته گذشته غباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سفر استانی خود به کردستان به همراه جمعی از مسوولان استان به سقز رفت و از آغاز عملیات توسعه راه ارتباطی سقز- بوکان خبر داد. در این سفر از بیمارستان جدیدالاحداث ۲۳۵ تختخوابی بازدید بعمل آمد و معاون وزیر دکتر علیزاده گفت تا پایان امسال ساختمان […]

هفته گذشته غباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سفر استانی خود به کردستان به همراه جمعی از مسوولان استان به سقز رفت و از آغاز عملیات توسعه راه ارتباطی سقز- بوکان خبر داد. در این سفر از بیمارستان جدیدالاحداث ۲۳۵ تختخوابی بازدید بعمل آمد و معاون وزیر دکتر علیزاده گفت تا پایان امسال ساختمان آن تکمیل و جهت تجهیزات پزشکی، درمانی به وزارت بهداشت تحویل داده خواهد شد. در پایان این سفر از فردودگاه سقز نیز بازدید بعمل آمد؛ طرحی که از سالها پیش آغاز شده و از انجام آن تاکنون خبری نیست.
در این سالها مسئولان زیادی از پروژه فرودگاه سقز بازدید کردند اما هنوز مساحت کلی این طرح تملک نیافته است.
محسن بیگلری نماینده سقز و بانه ساخت فرودگاه شهر سقز را مطالبه ۲۲ ساله مردم استان کردستان و آذربایجان غربی دانست و گفت: متاسفانه این پروژه در حال حاضر در تعطیلی به سر می‌برد.
وی با بیان اینکه با یک دستور وزیر راه و شهرسازی پیمانکار آماده است کار را شروع کند، خطاب به وزیر گفت: انتظار داریم با دستور شما حل این مشکل تسریع شود و مناقصه انتخاب پیمانکار اغاز گردد.
بیگلری ادامه داد: گلایه مردم استان مربوط به وزارت آقای اخوندی نیست و عقب ماندگی‌های کردستان به طول تاریخ برمی‌گردد و من به عنوان نماینده دو دوره مردم سقز در مجلس شورای اسلامی شهادت می دهم آقای اخوندی بسیاری از عقب ماندگی های تاریخی کردستان را کاست.
نماینده مردم سقز و بوکان با بیان اینکه آخوندی یکی از وزرای سیاسی کابینه است اما هیچ وقت سیاسی عمل نکرده است، ادامه داد: امروز را به دلیل وصل کردن کردستان به آذربایجان غربی و شرقی با افتتاحیه آغاز عملیات اجرایی بزرگراه سقز به بوکان روزی طلایی برای کردستان میدانم و از اینکه توجه ویژه ای به آبادانی کردستان دارید تشکر می‌کنم.
خبرنگار ما در گزارشی از این سفر نوشته است: بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی باید تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می رسید اما این طرح تا ۲ سال دیگر هم آماده نخواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...