رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
 • کد خبر : 3130
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : پرونده قصورات پزشکی از مسیر عدالت خارج نخواهد شد
ریئس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد:

پرونده قصورات پزشکی از مسیر عدالت خارج نخواهد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با قصورات عمدی و اهمال در حوزه درمان به شدت برخورد می‌شود و تلاش برای رفع مشکلات این عرصه و ارتقاء سطح خدمات از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان است. دکتر سیامک واحدی در جمع خبرنگاران افزود: قصورات پزشکی اجتناب ناپذیر است. از صمیم قلب برای مرگ «پرسام عزیزی» […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با قصورات عمدی و اهمال در حوزه درمان به شدت برخورد می‌شود و تلاش برای رفع مشکلات این عرصه و ارتقاء سطح خدمات از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان است.
دکتر سیامک واحدی در جمع خبرنگاران افزود: قصورات پزشکی اجتناب ناپذیر است. از صمیم قلب برای مرگ «پرسام عزیزی» کودک سنندجی و «سهیلا مولودی» مادر مریوانی ناراحت شدم و قول شرف می‌دهم اجازه نخواهم داد پرونده آنها از مسیر عدالت خارج شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بی شک ما هم در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی از خطا و اشتباه به دور نیستیم و تلاش ما کاهش این قصورات است اما عدم حضور به موقع پزشک بر بالین بیمار بزرگترین و برجسته ترین قصورپزشکی است که در این حوزه با همکارانی که کوتاهی داشته باشند برخورد می‌شود چون ویترین وزارت، درمان است و با وجود همه تلاشهای که صورت می‌گیرد کوتاهی در این بخش عواقب و بازتاب زیادی دارد و با هر اهمال و کوتاهی در این حوزه به شدت برخودر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طی چهارسال گذشته ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی به بیمارستانهای استان کردستان افزوده شده است اظهار داشت: مهم‌ترین هدف ما کم‌کردن دغدغه‌های مردم در حوزه درمان است و این انتظار را از جامعه ای رسانه‌ای داریم که با نگاه نقادانه دغدغه‌هایی که وجود دارد را با ارائه راهکار مناسب انتقال دهند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کُردستان افتتاح بیمارستان بزرگ کوثر در سنندج شش ماه زودتر از موعد مقرر را از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود: بیمارستان کوثر سنندج با ۶۳۷ تخت خواب نگین پروژه‌های بخش سلامت استان است که ظرفیت پذیرش بیمار از دیگر استان‌های و کشورهای همسایه را دارد.
دکتر واحدی به افتتاح اورژانس بیمارستان توحید نیز اشاره کرد و با بیان اینکه اورژانس بیمارستان‌های امام خمینی سقز و بوعلی مریوان نیز طی ماه‌های آینده به بهره برداری می‌رسند افزود: مرکز شیمی درمانی، تشخیصی و عربالگری سرطان بیمارستان‌های توحید سنندج، بوعلی مریوان، شهید بهشتی قروه و سقز نیز تا پایان امسال افتتاح می‌شود.
وی اعلام کرد: دو دستگاه کامیون سیار دندانپزشکی به استان اختصاص پیدا کرده که در مناطق محروم استان کردستان به مردم خدمات دندانپزشکی ارایه خواهند داد یکی در سنندج و یکی در مریوان فعلا فعالیت خود را شروع خواهند کرد.
وی اظهار داشت: در سال ۹۵ بیش از ۶۵ هزار عمل جراحی در استان انجام شده است و درصد سزارین هم در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن سه درصد کاهش داشته است.
دکتر واحدی در پایان به اخذ مجوز تاسیس دانشکده داروسازی در استان اشاره کرد و گفت: مجوز تاسیس این دانشکده را در سفر وزیر بهداشت از ایشان گرفتیم و مراحل برنامه ریزی و چگونگی اجرای آن در حال پیگیری است و از تصویب کارهای عمرانی آن را آغاز خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...