رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
 • کد خبر : 3130
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : پرونده قصورات پزشکی از مسیر عدالت خارج نخواهد شد
ریئس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد:

پرونده قصورات پزشکی از مسیر عدالت خارج نخواهد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با قصورات عمدی و اهمال در حوزه درمان به شدت برخورد می‌شود و تلاش برای رفع مشکلات این عرصه و ارتقاء سطح خدمات از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان است. دکتر سیامک واحدی در جمع خبرنگاران افزود: قصورات پزشکی اجتناب ناپذیر است. از صمیم قلب برای مرگ «پرسام عزیزی» […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با قصورات عمدی و اهمال در حوزه درمان به شدت برخورد می‌شود و تلاش برای رفع مشکلات این عرصه و ارتقاء سطح خدمات از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان است.
دکتر سیامک واحدی در جمع خبرنگاران افزود: قصورات پزشکی اجتناب ناپذیر است. از صمیم قلب برای مرگ «پرسام عزیزی» کودک سنندجی و «سهیلا مولودی» مادر مریوانی ناراحت شدم و قول شرف می‌دهم اجازه نخواهم داد پرونده آنها از مسیر عدالت خارج شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بی شک ما هم در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی از خطا و اشتباه به دور نیستیم و تلاش ما کاهش این قصورات است اما عدم حضور به موقع پزشک بر بالین بیمار بزرگترین و برجسته ترین قصورپزشکی است که در این حوزه با همکارانی که کوتاهی داشته باشند برخورد می‌شود چون ویترین وزارت، درمان است و با وجود همه تلاشهای که صورت می‌گیرد کوتاهی در این بخش عواقب و بازتاب زیادی دارد و با هر اهمال و کوتاهی در این حوزه به شدت برخودر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طی چهارسال گذشته ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی به بیمارستانهای استان کردستان افزوده شده است اظهار داشت: مهم‌ترین هدف ما کم‌کردن دغدغه‌های مردم در حوزه درمان است و این انتظار را از جامعه ای رسانه‌ای داریم که با نگاه نقادانه دغدغه‌هایی که وجود دارد را با ارائه راهکار مناسب انتقال دهند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کُردستان افتتاح بیمارستان بزرگ کوثر در سنندج شش ماه زودتر از موعد مقرر را از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی دانست و افزود: بیمارستان کوثر سنندج با ۶۳۷ تخت خواب نگین پروژه‌های بخش سلامت استان است که ظرفیت پذیرش بیمار از دیگر استان‌های و کشورهای همسایه را دارد.
دکتر واحدی به افتتاح اورژانس بیمارستان توحید نیز اشاره کرد و با بیان اینکه اورژانس بیمارستان‌های امام خمینی سقز و بوعلی مریوان نیز طی ماه‌های آینده به بهره برداری می‌رسند افزود: مرکز شیمی درمانی، تشخیصی و عربالگری سرطان بیمارستان‌های توحید سنندج، بوعلی مریوان، شهید بهشتی قروه و سقز نیز تا پایان امسال افتتاح می‌شود.
وی اعلام کرد: دو دستگاه کامیون سیار دندانپزشکی به استان اختصاص پیدا کرده که در مناطق محروم استان کردستان به مردم خدمات دندانپزشکی ارایه خواهند داد یکی در سنندج و یکی در مریوان فعلا فعالیت خود را شروع خواهند کرد.
وی اظهار داشت: در سال ۹۵ بیش از ۶۵ هزار عمل جراحی در استان انجام شده است و درصد سزارین هم در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن سه درصد کاهش داشته است.
دکتر واحدی در پایان به اخذ مجوز تاسیس دانشکده داروسازی در استان اشاره کرد و گفت: مجوز تاسیس این دانشکده را در سفر وزیر بهداشت از ایشان گرفتیم و مراحل برنامه ریزی و چگونگی اجرای آن در حال پیگیری است و از تصویب کارهای عمرانی آن را آغاز خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.