رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
 • کد خبر : 3145
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : پیشکسوتان رسانه‌ سرمایه استان هستند
استاندار کردستان در جمع دست‌اندرکاران رسانه‌های جمعی به مناسبت روز خبرنگار:

پیشکسوتان رسانه‌ سرمایه استان هستند

استاندار کردستان کار در مطبوعات را سخت و زیان‌آور دانست و تاکید کرد خبرنگاران جوان از تجارب بزرگان این عرصه استفاده کنند تا دچار آسیب نشوند. عبدالمحمد زاهدی در جمع دست‌اندرکاران رسانه‌های جمعی به مناسبت روز خبرنگار با اعلام اینکه کار خبرنگاری و رسانه‌ها با گذشته کاملا متفاوت شده است تحلیل رویدادها از سوی اصحاب […]

استاندار کردستان کار در مطبوعات را سخت و زیان‌آور دانست و تاکید کرد خبرنگاران جوان از تجارب بزرگان این عرصه استفاده کنند تا دچار آسیب نشوند.
عبدالمحمد زاهدی در جمع دست‌اندرکاران رسانه‌های جمعی به مناسبت روز خبرنگار با اعلام اینکه کار خبرنگاری و رسانه‌ها با گذشته کاملا متفاوت شده است تحلیل رویدادها از سوی اصحاب رسانه را ضروری دانست و گفت: خبرنگاران ما صرفا به اطلاع‌رسانی و تولید خبر بسنده نکنند بلکه با ارایه تحلیلهای روز زمینه دانش‌افزایی را در جامعه فراهم کنند.
وی پیش نیاز توسعه را آگاهی خواند و گفت: زیربنای توسعه جامعه آگاهی است و کسانی‌که آگاهی می‌رسانند نقش اساسی در جامعه دارند.
استاندار کردستان بخشی‌نگری و دنبال مصالح شخصی رفتن را یکی از آسیب‌های رسانه‌های استان دانست و اضافه کرد: اصحاب رسانه باید منافع عمومی جامعه را نیز مدنظر قرار دهند و لازمه این کار حرفه‌ای بودن است.

وی افزود: تجربه این چهار سال به من ثابت کرده زمانیکه خبرنگاری از من سوالی به عنوان استاندار می‌پرسد می‌توانم حدس بزنم اهل کدام محله و منطقه است چرا که تنها سوالات خود را محدود به منطقه خود می‌کند در حالیکه خبرنگار حرفه‌ای باید کل جامعه و شهر و استان را بنگرد.
وی پیشکسوتان رسانه را سرمایه‌های استان دانست و با تاکید بر استفاده جوانان از تجارب آنان افزود: کار خبرنگاری صرفا دانش نیست و تجربه می‌تواند به کمک دانش راه را برای خبرنگاران تسهیل کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.