رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
 • کد خبر : 3174
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان
در کمیته رسانه ستاد کنگره اعلام شد؛

کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان

بعد از برگزاری موفق کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال ۱۳۹۴ اینک استان کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان است که در سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری آن به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان کردستان یاد می‌کند. سردار محمدحسین رجبی در کمیته رسانه ستاد کنگره […]

بعد از برگزاری موفق کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال ۱۳۹۴ اینک استان کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان است که در سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری آن به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان کردستان یاد می‌کند.
سردار محمدحسین رجبی در کمیته رسانه ستاد کنگره با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در کردستان کارهای فرهنگی برجسته‌ای صورت گرفته که برگزاری کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال ۹۴ و میزبانی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر راهیان نور و ایجاد باغ موزه دفاع مقدس از مصادیق این برنامه‌های شاخص فرهنگی است افزود: کنگره ملی ۵ هزار و ۴۰۰ شهید یکی دیگر از کارهای فاخر فرهنگی است که باید به بهترین وجه برگزار شود.

کنگره باید به یک حرکت ماندگار تبدیل شود
استاندار کردستان هم گفت: تجربه موفق برگزاری کنگره شهدای پیشمرگ کرد مسلمان را در سال ۹۴ داشتیم و همین انتظارات را از ما بالا برده است و طبیعتا کنگره ۵۴۰۰ شهید باید در سطح و تراز بسیار بالاتری برگزار شود.
عبدالمحمد زاهدی بر همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها در برگزاری کنگره تاکید کرد و با اشاره به اینکه عملیات‌های بزرگی در دوران دفاع مقدس در استان انجام شده است خواستار تهیه تقویم این عملیاتها و انعکاس آن در رسانه‌های جمعی شد.
وی اصحاب رسانه را به تهیه مقاله و یادداشت و تامین محتوا در رابطه به دوران دفاع مقدس و ایثارگری شهدا دعوت کرد وگفت: لازم است که به مردم کشور در قالب این محتواها بگوییم که امنیتی که امروز در کشور دارید حاصل ایثارگری و تلاش‌های جدی شهدا و تلاش‌های مردم این خطه مرزی است.
وی خاطرنشان کرد: ما هر کار مثبتی که انجام دهیم آن طرف مرزها به ما ایراد می‌گیرند، برای ما آنچه دشمنان می‌گویند مهم نیست ما کار خود را انجام می‌دهیم و از داد و فریادهای آنان می‌دانیم که کاری که انجام می‌‌دهیم درست است.

۱۰۰ زندگینامه شهدا در مطبوعات و خبرگزاری‌ها منتشر شده است
رئیس کمیته رسانه ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان گفت: تا به حال در مطبوعات استان زندگینامه ۱۰۰ نفر از شهیدان استان منتشر شده است.
عبدالرضا میقانی اظهارداشت: در اولین جلسه گرامیداشت۵ هزار و ۴۰۰ شهید استان کردستان که در اول اسفند ماه گذشته برگزار شد۶، کارگروه کمیته رسانه برای فعالیت در این زمینه تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: مطبوعات محلی و نشریات سراسری، خبرگزاری‌ها، فضای مجازی، خواهران، تولید محتوا و رصد از جمله کارگروه‌های کمیته رسانه ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان است.
میقانى بیان داشت: در مطبوعات و خبرگزاری‌های استان کردستان تا به حال نزدیک به ۱۰۰ زندگینامه شهدا درج شده است.

شهدا نماد دفاع مردم کردستان از انقلاب هستند
مسوول اجرایی ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان گفت: ۵ هزار و ۴۸۱ شهید نمادی از مجاهدت مردم این استان در دفاع از دین، اعتقادات و انقلاب اسلامی است که نسبت به سایر استان‌ها نه تنها کمتر نبوده بلکه بیشتر بوده است.
ابراهیم حسینی افزود: از رسانه‌ها به خاطر تلاش‌هایی که در راستای برگزاری هرچه پرمحتواکردن کنگره ۵۴۰۰ شهید استان انجام می‌دهند، تقدیر می‌کنم.
وی افزود: اگر در گذشته راهبرد دشمن این بود که واقعیات کردستان را واونه جلوه دهد این بستر الان به وسیله کنگره فراهم شده است که این فضا را متحول کنیم.
حسینی تصریح کرد: این میزان شهید مربوط به زمانی است که مردم کردستان کمتر از یک میلیون جمعیت داشته باشد و این نشان از انقلابی‌بودن مردم این استان است.
وی با تاکید بر اینکه شهدای ما اهل هیچ جریان سیاسی و مادیاتی نبوده‌اند، گفت: نگاه ما به شهدا باید نگاه راهبردی باشد.
وی اظهار داشت: بحث زندگی نامه شهدا نیست ما می‌خواهیم به وسیله این کنگره الگوهای ویژه را که به وسیله آنان به دشمنان فایق آمدیم بشناسانیم.
حسینی خاطرنشان کرد: برخی استان‌های ما صدها فیلم کوتاه در مورد شهدای خود ساخته و در فضاهای مجازی پخش کرده‌اند، اما متاسفانه ما در این زمینه اقدامی نکرده‌ایم.
مسوول اجرایی ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان تصریح کرد: تولید فیلم یکی از ۱۲۰ برنامه هدف‌گذاری شده است، سعی داریم زندگی بسیاری از شهدای برجسته استان را در قالب فیلم تولید و به جامعه معرفی کنند.
در این جلسه روسای کارگروه‌های کمیته رسانه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیتهای صورت گرفته ارایه کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...