رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
 • کد خبر : 3174
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان
در کمیته رسانه ستاد کنگره اعلام شد؛

کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان

بعد از برگزاری موفق کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال ۱۳۹۴ اینک استان کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان است که در سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری آن به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان کردستان یاد می‌کند. سردار محمدحسین رجبی در کمیته رسانه ستاد کنگره […]

بعد از برگزاری موفق کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال ۱۳۹۴ اینک استان کردستان در تدارک برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان است که در سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری آن به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان کردستان یاد می‌کند.
سردار محمدحسین رجبی در کمیته رسانه ستاد کنگره با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در کردستان کارهای فرهنگی برجسته‌ای صورت گرفته که برگزاری کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در سال ۹۴ و میزبانی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر راهیان نور و ایجاد باغ موزه دفاع مقدس از مصادیق این برنامه‌های شاخص فرهنگی است افزود: کنگره ملی ۵ هزار و ۴۰۰ شهید یکی دیگر از کارهای فاخر فرهنگی است که باید به بهترین وجه برگزار شود.

کنگره باید به یک حرکت ماندگار تبدیل شود
استاندار کردستان هم گفت: تجربه موفق برگزاری کنگره شهدای پیشمرگ کرد مسلمان را در سال ۹۴ داشتیم و همین انتظارات را از ما بالا برده است و طبیعتا کنگره ۵۴۰۰ شهید باید در سطح و تراز بسیار بالاتری برگزار شود.
عبدالمحمد زاهدی بر همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها در برگزاری کنگره تاکید کرد و با اشاره به اینکه عملیات‌های بزرگی در دوران دفاع مقدس در استان انجام شده است خواستار تهیه تقویم این عملیاتها و انعکاس آن در رسانه‌های جمعی شد.
وی اصحاب رسانه را به تهیه مقاله و یادداشت و تامین محتوا در رابطه به دوران دفاع مقدس و ایثارگری شهدا دعوت کرد وگفت: لازم است که به مردم کشور در قالب این محتواها بگوییم که امنیتی که امروز در کشور دارید حاصل ایثارگری و تلاش‌های جدی شهدا و تلاش‌های مردم این خطه مرزی است.
وی خاطرنشان کرد: ما هر کار مثبتی که انجام دهیم آن طرف مرزها به ما ایراد می‌گیرند، برای ما آنچه دشمنان می‌گویند مهم نیست ما کار خود را انجام می‌دهیم و از داد و فریادهای آنان می‌دانیم که کاری که انجام می‌‌دهیم درست است.

۱۰۰ زندگینامه شهدا در مطبوعات و خبرگزاری‌ها منتشر شده است
رئیس کمیته رسانه ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان گفت: تا به حال در مطبوعات استان زندگینامه ۱۰۰ نفر از شهیدان استان منتشر شده است.
عبدالرضا میقانی اظهارداشت: در اولین جلسه گرامیداشت۵ هزار و ۴۰۰ شهید استان کردستان که در اول اسفند ماه گذشته برگزار شد۶، کارگروه کمیته رسانه برای فعالیت در این زمینه تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: مطبوعات محلی و نشریات سراسری، خبرگزاری‌ها، فضای مجازی، خواهران، تولید محتوا و رصد از جمله کارگروه‌های کمیته رسانه ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان است.
میقانى بیان داشت: در مطبوعات و خبرگزاری‌های استان کردستان تا به حال نزدیک به ۱۰۰ زندگینامه شهدا درج شده است.

شهدا نماد دفاع مردم کردستان از انقلاب هستند
مسوول اجرایی ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان گفت: ۵ هزار و ۴۸۱ شهید نمادی از مجاهدت مردم این استان در دفاع از دین، اعتقادات و انقلاب اسلامی است که نسبت به سایر استان‌ها نه تنها کمتر نبوده بلکه بیشتر بوده است.
ابراهیم حسینی افزود: از رسانه‌ها به خاطر تلاش‌هایی که در راستای برگزاری هرچه پرمحتواکردن کنگره ۵۴۰۰ شهید استان انجام می‌دهند، تقدیر می‌کنم.
وی افزود: اگر در گذشته راهبرد دشمن این بود که واقعیات کردستان را واونه جلوه دهد این بستر الان به وسیله کنگره فراهم شده است که این فضا را متحول کنیم.
حسینی تصریح کرد: این میزان شهید مربوط به زمانی است که مردم کردستان کمتر از یک میلیون جمعیت داشته باشد و این نشان از انقلابی‌بودن مردم این استان است.
وی با تاکید بر اینکه شهدای ما اهل هیچ جریان سیاسی و مادیاتی نبوده‌اند، گفت: نگاه ما به شهدا باید نگاه راهبردی باشد.
وی اظهار داشت: بحث زندگی نامه شهدا نیست ما می‌خواهیم به وسیله این کنگره الگوهای ویژه را که به وسیله آنان به دشمنان فایق آمدیم بشناسانیم.
حسینی خاطرنشان کرد: برخی استان‌های ما صدها فیلم کوتاه در مورد شهدای خود ساخته و در فضاهای مجازی پخش کرده‌اند، اما متاسفانه ما در این زمینه اقدامی نکرده‌ایم.
مسوول اجرایی ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان تصریح کرد: تولید فیلم یکی از ۱۲۰ برنامه هدف‌گذاری شده است، سعی داریم زندگی بسیاری از شهدای برجسته استان را در قالب فیلم تولید و به جامعه معرفی کنند.
در این جلسه روسای کارگروه‌های کمیته رسانه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیتهای صورت گرفته ارایه کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.