رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
 • کد خبر : 3184
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هفته فرهنگی کردستان در کیش برگزار می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در جمع خبرنگاران استان از برگزاری هفته فرهنگی کردستان در کیش خبر داد. جمال ارشدی افزود: سال گذشته هفته فرهنگی کردستان در بندرانزلی برگزار شد و امسال نیز باهدف معرفی توانمندی‌های استان قرار است هفته فرهنگی را در کیش برگزار کنیم و منتظر موافقت مسئولان آنجا هستیم. وی با اشاره […]

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در جمع خبرنگاران استان از برگزاری هفته فرهنگی کردستان در کیش خبر داد.
جمال ارشدی افزود: سال گذشته هفته فرهنگی کردستان در بندرانزلی برگزار شد و امسال نیز باهدف معرفی توانمندی‌های استان قرار است هفته فرهنگی را در کیش برگزار کنیم و منتظر موافقت مسئولان آنجا هستیم. وی با اشاره به کارنامه قابل دفاع خود از زمان آغاز فعالیت‌ها افزود: بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی، خودکشی، طلاق، تأثیرات اقلیم کردستان بر روی هویت فرهنگی شهروندان، انجام کارهای پژوهشی و ترویج الگوهای فرهنگی از جمله کارهای انجام شده در حوزه اجتماعی استان بوده است.
وی گفت: علاوه بر اقدامات انجام شده در حوزه آسیب‌شناسی طلاق، عوامل آن نیز بررسی شد و خوشبختانه از رتبه ۴ کشوری به رتبه ۱۲ رسیدیم.
وی با اشاره به معضلات حاشیه‌نشینی اظهار کرد: تشکیل کارگروه ارتقای اجتماعی، فرهنگی و سلامت بازآفرینی شهری در مناطق حاشین‌نشین و سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان از دیگر کارهای انجام شده بوده و در این راستا حدود ۴۴ پروژه تعریف شده است.
تخصیص ۷.۵ میلیارد تومان به مناطق حاشیه‌‌نشین ‌

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: احداث ۲۵ خانه سلامت، ۲۰ سرای محله، ۵ اورژانس اجتماعی، کتابخانه عمومی، کمک به تجهیز مدارس، تشکیل کارگروه کودکان و نوجوانان و تدوین سند بومی حقوق شهروندی از جمله کارهای مدنظر در کارگروه ذکر شده بوده و در این راستا ۱۰۰ میلیارد تومان به وزارت کشور اختصاص گرفته که سهم استان از این میزان هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. وی گفت: در حوزه فرهنگی نیز تلاش کردیم که فضا بازتر باشد و در گام نخست وضعیت فرهنگی استان را بررسی کردیم و با پیگیری‌های انجام شده دبیرخانه جشنواره دائمی فرهنگ و اقوام ایرانی را در سنندج ثبت کردیم و معتقد هستم که این موفقیت برای کردستان یک برند است. مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان خاطر نشان کرد: تأسیس نمایندگی بنیاد ایران شناسی در سنندج از دیگر کارهای انجام شده و هم‌اکنون به دنبال آن هستیم تا مرکز اسناد ملی در استان دائر کنیم و مذاکرات آن انجام شده است. وی گفت: در سال ۹۴ جمعاً به فیلم‌سازان و نویسندگان کتاب ۵۰ میلیون تومان کمک شد و سال گذشته نیز ۴۰ میلیون به فیلم‌سازان و ۳۰ میلیون به نویسندگان کتاب پرداخت شد. وی با اشاره به کارهای انجام شده در حوزه سازمان‌های مردم نهاد گفت: قبلاً ۴۷ انجمن در استانداری کردستان و فرمانداری‌های استان فعال بودند که در حال حاضر ۱۱۸ انجمن مشغول به فعالیت و ۳۵ انجمن در حال مجوز گرفتن هستند و از رشد ۲۸۳ درصدی برخوردار بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.