رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
 • کد خبر : 3184
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هفته فرهنگی کردستان در کیش برگزار می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در جمع خبرنگاران استان از برگزاری هفته فرهنگی کردستان در کیش خبر داد. جمال ارشدی افزود: سال گذشته هفته فرهنگی کردستان در بندرانزلی برگزار شد و امسال نیز باهدف معرفی توانمندی‌های استان قرار است هفته فرهنگی را در کیش برگزار کنیم و منتظر موافقت مسئولان آنجا هستیم. وی با اشاره […]

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در جمع خبرنگاران استان از برگزاری هفته فرهنگی کردستان در کیش خبر داد.
جمال ارشدی افزود: سال گذشته هفته فرهنگی کردستان در بندرانزلی برگزار شد و امسال نیز باهدف معرفی توانمندی‌های استان قرار است هفته فرهنگی را در کیش برگزار کنیم و منتظر موافقت مسئولان آنجا هستیم. وی با اشاره به کارنامه قابل دفاع خود از زمان آغاز فعالیت‌ها افزود: بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی، خودکشی، طلاق، تأثیرات اقلیم کردستان بر روی هویت فرهنگی شهروندان، انجام کارهای پژوهشی و ترویج الگوهای فرهنگی از جمله کارهای انجام شده در حوزه اجتماعی استان بوده است.
وی گفت: علاوه بر اقدامات انجام شده در حوزه آسیب‌شناسی طلاق، عوامل آن نیز بررسی شد و خوشبختانه از رتبه ۴ کشوری به رتبه ۱۲ رسیدیم.
وی با اشاره به معضلات حاشیه‌نشینی اظهار کرد: تشکیل کارگروه ارتقای اجتماعی، فرهنگی و سلامت بازآفرینی شهری در مناطق حاشین‌نشین و سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان از دیگر کارهای انجام شده بوده و در این راستا حدود ۴۴ پروژه تعریف شده است.
تخصیص ۷.۵ میلیارد تومان به مناطق حاشیه‌‌نشین ‌

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: احداث ۲۵ خانه سلامت، ۲۰ سرای محله، ۵ اورژانس اجتماعی، کتابخانه عمومی، کمک به تجهیز مدارس، تشکیل کارگروه کودکان و نوجوانان و تدوین سند بومی حقوق شهروندی از جمله کارهای مدنظر در کارگروه ذکر شده بوده و در این راستا ۱۰۰ میلیارد تومان به وزارت کشور اختصاص گرفته که سهم استان از این میزان هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. وی گفت: در حوزه فرهنگی نیز تلاش کردیم که فضا بازتر باشد و در گام نخست وضعیت فرهنگی استان را بررسی کردیم و با پیگیری‌های انجام شده دبیرخانه جشنواره دائمی فرهنگ و اقوام ایرانی را در سنندج ثبت کردیم و معتقد هستم که این موفقیت برای کردستان یک برند است. مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان خاطر نشان کرد: تأسیس نمایندگی بنیاد ایران شناسی در سنندج از دیگر کارهای انجام شده و هم‌اکنون به دنبال آن هستیم تا مرکز اسناد ملی در استان دائر کنیم و مذاکرات آن انجام شده است. وی گفت: در سال ۹۴ جمعاً به فیلم‌سازان و نویسندگان کتاب ۵۰ میلیون تومان کمک شد و سال گذشته نیز ۴۰ میلیون به فیلم‌سازان و ۳۰ میلیون به نویسندگان کتاب پرداخت شد. وی با اشاره به کارهای انجام شده در حوزه سازمان‌های مردم نهاد گفت: قبلاً ۴۷ انجمن در استانداری کردستان و فرمانداری‌های استان فعال بودند که در حال حاضر ۱۱۸ انجمن مشغول به فعالیت و ۳۵ انجمن در حال مجوز گرفتن هستند و از رشد ۲۸۳ درصدی برخوردار بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...