رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
 • کد خبر : 3190
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سنندج در حسرت نمایشگاه دائمی

ديارمان سنندج در طول سال شاهد برگزاري نمايشگاه‌هاي مختلف است. نبود فضاي نمايشگاهي و تجهيزات مناسب براي برگزاري مطلوب و شايسته، همواره يكي از معضلات جدي در اين حوزه است. قريب دو دهه از آغاز كلنگ زني براي احداث مكان شركت نمايشگاه‌هاي كردستان در نزديكي جاده ساحلي سنندج مي‌گذرد و همچنان مردم چشم‌انتظار اقدام عملي […]

ديارمان سنندج در طول سال شاهد برگزاري نمايشگاه‌هاي مختلف است. نبود فضاي نمايشگاهي و تجهيزات مناسب براي برگزاري مطلوب و شايسته، همواره يكي از معضلات جدي در اين حوزه است. قريب دو دهه از آغاز كلنگ زني براي احداث مكان شركت نمايشگاه‌هاي كردستان در نزديكي جاده ساحلي سنندج مي‌گذرد و همچنان مردم چشم‌انتظار اقدام عملي در زمينه ساخت واحداث اين مجموعه نمايشگاهي هستند و متاسفانه در طول اين دو دهه اقدام مثبت واساسي انجام نشده است.
تعدد و تنوع برگزاری نمايشگاه‌هاي مختلف در مركز استان نيز نتوانسته سرعت در اين امر مهم و حیاتی را براي متوليان ساخت این مکان، الزام آور کند. سزاوار نيست كه مركز استان فاقد فضاي مطلوب و تجهيزات مناسب واستاندارد براي بر گزاري نمايشگاه با معيارها وشاخص‌هاي موجود كشوري باشد و شايسته نيست كه متوليان برگزاري نمايشگاه بعضا از داربست‌هاي مستعمل ساختماني و يا چادرهايي كهنه و مندرس جهت چيدمان و سازه نمايشگاهي استفاده کنند. براي مثال در آخرين مورد مي‌توان به نمايشگاهي با موضوع صنایع دستي و هدايا در پارك كودك سنندج در دهه اول مردادماه اشاره کرد كه فاقد استانداردهاي لازم در زمينه تجهيزات نمايشگاهي و حتي چيدمان غرفه بود و اين نوع سازه نمايشگاهي به نوعي منسوخ شده و در ساير نقاط كشور استفاده نمي‌شود.
مردم انتظار دارند كه كيفيت و كميت در بر گزاري مطلوب يك نمايشگاه همواره مد نطر بر گزاركنندگان و عوامل اجرائي باشد.
اميدواريم استاندار کردستان همچنان‌که برای تعیین تکلیف زمین نمایشگاه ضرب‌الاجل تعیین کردند برای ساخت بنای نمایشگاه‌های استان نیز اهتمام کنند و با پیگیری اتاق بازرگانی سنندج در آينده‌‌ای نزديك شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه ضروری و لازم مجموعه شركت نمايشگاههاي كردستان با داشتن همه استاندارد هاي لازم باشیم. قطعا وجود اين مجموعه مي‌تواند كمك شايان و قابل توجهي به رونق افتصادي و ايجاد انگيزه در فضاي كسب و كار و حتي اشتغالزايي براي تعدادي از جوانان سنندجي منجر شود.

عباد زینبی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...