رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
 • کد خبر : 3193
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کتاب “خاطرات ملاقادر قادری” رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب «خاطرات ماموستا ملاقادر قادری» همزمان با سالروز عملیات آزادسازی پاوه در محل یادمان شهدای این شهرستان برگزارشد. ماموستا ملاقادر قادری طی سخنانی، با اشاره به اینکه شهرستان پاوه با پنج شهر، ۶۵۰ شهید در راه انقلاب و امنیت ایران تقدیم کرده است، گفت: تعداد شهدای عملیات آزادسازی پاوه بیش از ۴۰ […]

مراسم رونمایی از کتاب «خاطرات ماموستا ملاقادر قادری» همزمان با سالروز عملیات آزادسازی پاوه در محل یادمان شهدای این شهرستان برگزارشد.
ماموستا ملاقادر قادری طی سخنانی، با اشاره به اینکه شهرستان پاوه با پنج شهر، ۶۵۰ شهید در راه انقلاب و امنیت ایران تقدیم کرده است، گفت: تعداد شهدای عملیات آزادسازی پاوه بیش از ۴۰ نفر بود.
وی ادامه داد: اگر قومی تاریخ نداشته باشد مرده است و اگر تاریخ یک قوم درست تحلیل نشود امانت‌داری آن قوم حفظ نشده است.
امام جمعه پاوه خاطرنشان ساخت: ۳۸ سال از وقوع جنگ می گذرد، اما دشمن هنوز به ما اعلام آتش بس نکرده است. ما در طول این سال‌ها با وحدت در کنار هم ایستاده‌ایم.
کتاب خاطرات ماموستا ملاقادر قادری در ۸۰۰ صفحه حاصل ۶۰ ساعت مصاحبه حضوری با ملا قادر قادری است که به قلم علی رستمی نگارش شده و توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب می‌شود.
امام جمعه پاوه در تاریخ ۳ خردادماه سالجاری در مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر که با حضور مقام معظم رهبری برگزارشد، کتاب خود را به رهبر انقلاب تقدیم کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.