رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
 • کد خبر : 3212
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تامین آب شرب قروه و دهگلان از سد قوچم
نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

تامین آب شرب قروه و دهگلان از سد قوچم

علیمحمد مرادی نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان و عضو کمیسیون‌های کشاورزی و اصل نود از تامین آب شرب شهرهای قروه و دهگلان و ۳۶۰ روستای منطقه از طریق انتقال آب سد «قوچم» خبر داد و گفت: با پی‌گیری‌های مکرر این طرح در کمیسیون کشاورزی در چهاردهم اسفندماه سال گذشته به تصویب رسید و امسال […]

علیمحمد مرادی نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان و عضو کمیسیون‌های کشاورزی و اصل نود از تامین آب شرب شهرهای قروه و دهگلان و ۳۶۰ روستای منطقه از طریق انتقال آب سد «قوچم» خبر داد و گفت: با پی‌گیری‌های مکرر این طرح در کمیسیون کشاورزی در چهاردهم اسفندماه سال گذشته به تصویب رسید و امسال دولت موظف شده است عملیات اجرایی آن را آغاز کند.
وی این طرح را برای منطقه بسیار ضروری دانست و افزود: با اجرای آن در درازمدت آب آشامیدنی این دو شهر تامین خواهد شد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضریب شاخص سلامت آب سد قوچم را مطابق استانداردها مطلوب دانست و اظهار امیدواری کرد با انتقال آب سد قوچم و تزریق آن به شبکه لوله‌کشی این دوشهر زمینه رضایتمندی شهروندان قروه و دهگلان فراهم شود.
وی گفت: علاوه بر این در نظر داریم با رایزنی با سایر نمایندگان مجلس و مساعدت دولت، ۲۳ میلیون متر مکعب آب از سد ژاوه به سد سنگ سیاه منتقل کنیم تا زمینه افزایش سطح آبی دشت‌های حاصلخیز قروه و دهگلان فراهم گردد زیرا این منطقه قطب کشاورزی استان است و زمین‌های حاصلخیز فراوانی دارد به ویژه در زمینه اجرای طرح‌های آبیاری مکانیزه قطره‌ای و بارانی باید تمهیدات لازم به عمل آید.
این عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به وجود ۲۰ سد در کردستان گفت: علیرغم وجود این منابع آبی جای تاسف است که سطح اراضی آبی استان در مقایسه با میانگین کشوری بسیار پایین است و تمام تلاش و سعی ما در کمیسیون کشاورزی بر این است که با افزایش راندمان تولید در واحد سطح کشاورزی کردستان را رونق بخشیده و مدیریت سدها را به سود کشاورزان کردستانی اصلاح کنیم.

بازدید از بیمارستان کوثر
نماینده قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی از مرکز پزشکی کوثر بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار روژان، علی‌محمد مرادی نماینده قرو و دهگلان در مجلس شورای اسلامی بهمراه آقای دکتر واحدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرکز پزشکی کوثر سنندج با زدید و ضمن تبریک روز پزشک به همکاران و عیادت از بیماران در جریان ارایه خدمات درمانی به بیماران قرار گرفتند.
در این بازدید که در آستانه هفته دولت صورت گرفت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از ریاست محترم دانشگاه و همکارانشان از خدمات درمانی مناسب به بیماران تشکر کرد.
لا زم به ذکر است مرکز پزشکی آموزشی درمانی کوثر بزرگترین بیمارستان غرب کشور و از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان است که سال گذشته به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...