رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 • کد خبر : 3227
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با هر نوع تهدیدی در منطقه برخورد خواهیم کرد

فرمانده سپاه کردستان گفت: سپاه از امنیت کشور در این خطه مرزی دفاع می‌کند و با هر تحرکی که امنیت منطقه را تهدید کند، برخورد قاطع خواهیم کرد. به گزارش فارس، سردار محمدحسین رجبی در یادواره شهدای کوی پردیس و شهید مدافع حرم، مجید قربانخانی در بیجار اظهارداشت: طرح خاورمیانه‌ محصول اندیشکده‌های امریکایی و اسرائیلی […]

فرمانده سپاه کردستان گفت: سپاه از امنیت کشور در این خطه مرزی دفاع می‌کند و با هر تحرکی که امنیت منطقه را تهدید کند، برخورد قاطع خواهیم کرد.
به گزارش فارس، سردار محمدحسین رجبی در یادواره شهدای کوی پردیس و شهید مدافع حرم، مجید قربانخانی در بیجار اظهارداشت: طرح خاورمیانه‌ محصول اندیشکده‌های امریکایی و اسرائیلی است که از مدت‌ها پیش توسط سرویس‌های اطلاعاتی آنها و کشورهای وابسته به اجرا در آمده است.
وی ادامه داد: وضعیتی که در جهان اسلام مشاهده می‌شود بخشی از نتایج طرح خاورمیانه آمریکا است اما تمام آنچه که باید در این طرح اجرا شود، نیست چون آنها به دنبال نفوذ و سلطه بر تمامی ممالک اسلامی و تجزیه آنها هستند.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: اهداف اصلی آمریکایی‌ها در طرح خاورمیانه، تجزیه کشورهایی همچون سوریه، عراق و ایران است.
وی خاطرنشان کرد: چنین توطئه‌ای قبل از آغاز جنگ تحمیلی علیه کشور آغاز شده بود و کردستان در کانون این توطئه‌ها قرار داشت که می‌خواستند این استان را از کشور جدا سازند.
سردار رجبی امنیت موجود در ایران اسلامی را برگرفته از شجاعت شهدا از جمله شهدای مدافع حرم دانست.
وی گفت: بخاطر تنوع مذهبی و قومی، خیلی‌ها درصدد هستند از این فرصت‌ها سوءاستفاده کرده و اختلاف ایجاد کنند اما افرادی هم چون مجید قربانخوانی‌ها و دیگر شهدای حرم اجازه چنین کاری را نخواهند داد.
سردار رجبی اظهارداشت: مردم کردستان با نظام همراه هستند و قطعا ما هم اجازه هیچ نوع تهدیدی علیه مردم اینت استان را به گروهک‌ها را نمی‌دهیم هر چند آنها به توانمندی و اشرافیت نیروهای سپاه و سایر همکاران ما اذعان دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...