رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 • کد خبر : 3227
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با هر نوع تهدیدی در منطقه برخورد خواهیم کرد

فرمانده سپاه کردستان گفت: سپاه از امنیت کشور در این خطه مرزی دفاع می‌کند و با هر تحرکی که امنیت منطقه را تهدید کند، برخورد قاطع خواهیم کرد. به گزارش فارس، سردار محمدحسین رجبی در یادواره شهدای کوی پردیس و شهید مدافع حرم، مجید قربانخانی در بیجار اظهارداشت: طرح خاورمیانه‌ محصول اندیشکده‌های امریکایی و اسرائیلی […]

فرمانده سپاه کردستان گفت: سپاه از امنیت کشور در این خطه مرزی دفاع می‌کند و با هر تحرکی که امنیت منطقه را تهدید کند، برخورد قاطع خواهیم کرد.
به گزارش فارس، سردار محمدحسین رجبی در یادواره شهدای کوی پردیس و شهید مدافع حرم، مجید قربانخانی در بیجار اظهارداشت: طرح خاورمیانه‌ محصول اندیشکده‌های امریکایی و اسرائیلی است که از مدت‌ها پیش توسط سرویس‌های اطلاعاتی آنها و کشورهای وابسته به اجرا در آمده است.
وی ادامه داد: وضعیتی که در جهان اسلام مشاهده می‌شود بخشی از نتایج طرح خاورمیانه آمریکا است اما تمام آنچه که باید در این طرح اجرا شود، نیست چون آنها به دنبال نفوذ و سلطه بر تمامی ممالک اسلامی و تجزیه آنها هستند.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: اهداف اصلی آمریکایی‌ها در طرح خاورمیانه، تجزیه کشورهایی همچون سوریه، عراق و ایران است.
وی خاطرنشان کرد: چنین توطئه‌ای قبل از آغاز جنگ تحمیلی علیه کشور آغاز شده بود و کردستان در کانون این توطئه‌ها قرار داشت که می‌خواستند این استان را از کشور جدا سازند.
سردار رجبی امنیت موجود در ایران اسلامی را برگرفته از شجاعت شهدا از جمله شهدای مدافع حرم دانست.
وی گفت: بخاطر تنوع مذهبی و قومی، خیلی‌ها درصدد هستند از این فرصت‌ها سوءاستفاده کرده و اختلاف ایجاد کنند اما افرادی هم چون مجید قربانخوانی‌ها و دیگر شهدای حرم اجازه چنین کاری را نخواهند داد.
سردار رجبی اظهارداشت: مردم کردستان با نظام همراه هستند و قطعا ما هم اجازه هیچ نوع تهدیدی علیه مردم اینت استان را به گروهک‌ها را نمی‌دهیم هر چند آنها به توانمندی و اشرافیت نیروهای سپاه و سایر همکاران ما اذعان دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...