رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 • کد خبر : 3227
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با هر نوع تهدیدی در منطقه برخورد خواهیم کرد

فرمانده سپاه کردستان گفت: سپاه از امنیت کشور در این خطه مرزی دفاع می‌کند و با هر تحرکی که امنیت منطقه را تهدید کند، برخورد قاطع خواهیم کرد. به گزارش فارس، سردار محمدحسین رجبی در یادواره شهدای کوی پردیس و شهید مدافع حرم، مجید قربانخانی در بیجار اظهارداشت: طرح خاورمیانه‌ محصول اندیشکده‌های امریکایی و اسرائیلی […]

فرمانده سپاه کردستان گفت: سپاه از امنیت کشور در این خطه مرزی دفاع می‌کند و با هر تحرکی که امنیت منطقه را تهدید کند، برخورد قاطع خواهیم کرد.
به گزارش فارس، سردار محمدحسین رجبی در یادواره شهدای کوی پردیس و شهید مدافع حرم، مجید قربانخانی در بیجار اظهارداشت: طرح خاورمیانه‌ محصول اندیشکده‌های امریکایی و اسرائیلی است که از مدت‌ها پیش توسط سرویس‌های اطلاعاتی آنها و کشورهای وابسته به اجرا در آمده است.
وی ادامه داد: وضعیتی که در جهان اسلام مشاهده می‌شود بخشی از نتایج طرح خاورمیانه آمریکا است اما تمام آنچه که باید در این طرح اجرا شود، نیست چون آنها به دنبال نفوذ و سلطه بر تمامی ممالک اسلامی و تجزیه آنها هستند.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: اهداف اصلی آمریکایی‌ها در طرح خاورمیانه، تجزیه کشورهایی همچون سوریه، عراق و ایران است.
وی خاطرنشان کرد: چنین توطئه‌ای قبل از آغاز جنگ تحمیلی علیه کشور آغاز شده بود و کردستان در کانون این توطئه‌ها قرار داشت که می‌خواستند این استان را از کشور جدا سازند.
سردار رجبی امنیت موجود در ایران اسلامی را برگرفته از شجاعت شهدا از جمله شهدای مدافع حرم دانست.
وی گفت: بخاطر تنوع مذهبی و قومی، خیلی‌ها درصدد هستند از این فرصت‌ها سوءاستفاده کرده و اختلاف ایجاد کنند اما افرادی هم چون مجید قربانخوانی‌ها و دیگر شهدای حرم اجازه چنین کاری را نخواهند داد.
سردار رجبی اظهارداشت: مردم کردستان با نظام همراه هستند و قطعا ما هم اجازه هیچ نوع تهدیدی علیه مردم اینت استان را به گروهک‌ها را نمی‌دهیم هر چند آنها به توانمندی و اشرافیت نیروهای سپاه و سایر همکاران ما اذعان دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.