رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
 • کد خبر : 3229
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : شورای پنجم و انتخاب شهرداران تازه‌نفس
درخت آرای مردم در انتخابات شوراها به بار نشست؛

شورای پنجم و انتخاب شهرداران تازه‌نفس

اعضای جدید شوراها در برابر کلام الله مجید سوگند بادکردند که قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظائف و اختیارات خود مراعات و در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام کنند. با برگزاری مراسم تحلیف؛ دور پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور فعالیت رسمی خود […]

اعضای جدید شوراها در برابر کلام الله مجید سوگند بادکردند که قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظائف و اختیارات خود مراعات و در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام کنند.
با برگزاری مراسم تحلیف؛ دور پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور فعالیت رسمی خود را آغاز کردند و اعضای جدید شوراها در نخستین مرحله از فعالیت خود مطابق قانون اعضای هیات رییسه را در بین خود انتخاب و سپس شهرداران جدید را انتخاب کردند.
متن سوگند نامه اعضای شورا:
“من در برابر کلام الله مجید، به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظائف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همه زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادامی که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم”.

به استثنای قروه، شهرداران تمامی شهرهای استان کردستان برکنار و افراد جدیدی برای این سازمان انتخاب شدند.

ترکیب جدید هیات رئیسه جدید شوراهای دور پنجم
سنندج: جلال شریعتی به عنوان رئیس شورا، مجید شاه‌اویسی به عنوان نایب رئیس و یوسف اسدی به عنوان منشی.
همچنین یوسف اسدی و سیف الله رضایی به عنوان نمایندگان شورای اسلامی شهر سنندج در شورای اسلامی شهرستان سنندج انتخاب شدند.
«علیرضا کاظمی» معاون اداری و مالی شهرداری سنندج به عنوان سرپرست جدید شهرداری سنندج انتخاب شد.
در پی عزل «منوچهر فخری» شهردار سنندج، «علیرضا کاظمی» معاون اداری و مالی شهرداری سنندج با نظر موافق اعضای جدید شورا، به عنوان سرپرست جدید شهرداری سنندج انتخاب شد.
مریوان: در مریوان نیز اسعد شیخ عطاری به عنوان رییس حاج کریم محمدی نایب رییس، سروه شهبازی به عنوان خزانه دار، عبدالله عبدی منشی اول و هلاله امینی به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.
در این جلسه همچنین امید درخشانی و هلاله امینی به عنوان دو عضو شورای شهرستان انتخاب و معرفی شدند.
بختیار سعیدی نیز به عنوان سرپرست شهرداری مریوان انتخاب شد.
سقز: در سقز هم سردار دوغی رییس و توران خانی به عنوان نائب رئیس شورای پنجم معرفی شد.
همچنین امیر زارع زاده به عنوان منشی، کژال شکوری به عنوان خزانه دار، عطاالله محمدی بعنوان عضو شورا و همچنین محمد کرمی و افشین عزیزی به عنوان نمایندگان شورای اسلامی در شورای شهرستان انتخاب شدند.
عزیز حیدریان نیز از سوی شورا به عنوان سرپرست شهرداری سقز معرفی شد.
بانه: از شهر بانه هم جمال اعتماد ریاست شورای دور پنجم را به دست گرفت و بختیار مولایی نایب رئیس، کردستان مصطفی زاده خزانه دار و کریم امینی منشی شد. همچنین آقایان بلندهمت و محمودی نمایندگان شورا در شهرستان انتخاب شدند.
براساس این گزارش «باقی رعنایی» به عنوان سرپرست موقت شهرداری این شهر انتخاب شده است.
قروه: غلامرضا خسروی از قروه هم به عنوان رئیس شورای شهر و حوریا کلوندی به عنوان نائب رئیس انتخاب شدند.
محمدهادی مرادیانی و پرستو شکری هم به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم شورای شهر معرفی شدند و «ابراهیم خسروی» در جایگاه خزانه داری قرار گرفت.
پرستو شکری به عنوان نماینده شورای شهرستان و محمدهادی مرادیانی به عنوان سخنگوی شورای شهر انتخاب شدند.
اعضای شورای شهر قروه با اکثریت قاطع آرا حسین پروندی شهردار قروه را در سمت خود ابقا کردند.
بیجار: در انتخابات هیئت رئیسه شهر بیجار نیز حمیدرضا همایی به عنوان رئیس، محمدرضا شهبازیان نایب رئیس، کورش فلاح زاده خزانه دار، یوسف ولی پور منشی و ثریا قاضی به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر بیجار انتخاب شدند. اعضای شورا منصور بهرامی را به عنوان سرپرست شهرداری بیجار انتخاب کردند.
دیواندره: آرمان کریمی به عنوان رئیس شورا، مازیار حییبی به عنوان نائب رئیس و منشی شورای شهر دیواندره محمد حسینی به عنوان نماینده در شورای شهرستان، محمد محمودی خزانه‌دار و فریدون آقایی عضو شورا معرفی شدند.
همچنین در این مراسم محمد محمدی به عنوان رئیس شورا، آرام شهبازی به عنوان نایب رئیس، عارف محمدخانی به عنوان سخنگو و منشی، ناصر قدیمی به عنوان خزانه‌دار و فرزاد گل‌احمدی به عنوان عضو شورا معرفی شدند.
دهگلان: چیمن حسامی به عنوان رئیس شورا، احد علی‌بیگی نائب رئیس، فرهاد رحیمی منشی، شادمان عباسجوبی خزانه‌دار و جمال قادرمرزی به عنوان سخنگو شورای اسلامی شهر دهگلان معرفی شدند.
کامیاران: پس از آیین تحلیف، ولی وفایی به عنوان رئیس شورا، ناصر کریمی نایب رئیس، آزاد شیروانی منشی و کاوه صادقی به عنوان خزانه‌دار شورای اسلامی شهر کامیاران معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...