رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
 • کد خبر : 3284
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آیدا گـلمحمدی

آیدا گـلمحمدی بانوی ورزشکار بسکتبالیست ١۴ اردیبهشت ماه سال ١٣٨٠ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد. خانواده وی صمیمی و پر جمعیت با ۴ خواهر می باشد که آیدا فرزند دوم خانواده است و از زمانی که ۶ سالش بود به خاطر شغل پدرش به کردستان شهر کامیاران نقل مکان نمودند و تحصیلاتش را در […]

آیدا گـلمحمدی بانوی ورزشکار بسکتبالیست ١۴ اردیبهشت ماه سال ١٣٨٠ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد.

خانواده وی صمیمی و پر جمعیت با ۴ خواهر می باشد که آیدا فرزند دوم خانواده است و از زمانی که ۶ سالش بود به خاطر شغل پدرش به کردستان شهر کامیاران نقل مکان نمودند و تحصیلاتش را در آنجا ادامه داد.

در دوران کودکی در مدرسه و جمع دوستان همیشه بخاطر داشتن قد بلندش آزار میدید و مورد شیطنت همسن و سالانش قرار می گرفت اما همین موضوع از زمانی که کلاس پنجم ابتدایی بود به شیوه کاملا متفاوتی تغییر نمود و همین قد بلند نه تنها باعث خجالت نبود بلکه افتخاراتی ارزشمند را برای آیدا و مدرسه و شهر و استانش به ارمغان آورد.

آیدا از کلاس ۵ ابتدایی زمانی که ١١ سال داشت به پیشنهاد معلم ورزش مدرسه با توجه به قد بلندی که داشت وارد رشته ی بسکتبال شد و بعد از ٢ سال تلاش و جدیدت توانست به تیم سوپرلیگ سنندج راه یابد.

هر چند که به علت عدم حامی و درآمد کم خانواده و نداشتن شرایط و امکانات مناسب جهت تردد روزانه به سنندج و هزینه های ایاب و ذهاب از تمرین هایش باز می ماند و فقط نزدیک مسابقات  میتوانست به تمرین سوپرلیگ در سنندج برود.

و فقط در تایم ورزش در فضای مدرسه میتوانست تمرین کند اما اشتیاق و علاقه به بسکتبال موجب شد تا با تمام محدودیت ها و محرومیت ها کنار بیاید و در نهایت بتواند در سال ١٣٩٣ در تیم سوپر لیگ Bمقام دوم کشوری را بدست آورده و مدال نقره کسب کرد.

در سال ١٣٩۴ در تیم نونهال کشوری مقام اول را کسب کرد و مدال طلا دریافت نماید.

در سال ١٣٩۴ در تیم لیگ نوجوانان مقام دوم را کسب کرد و مدال نقره گرفت و در سال ١٣٩۵ نیز در تیم سوپر لیگ B مقال اول کشور را کسب کرد و مدال طلا گرفت.

در سال ١٣٩۶ مسابقات ٣×٣ کشوری اولین دوره ی زیر ١٨سال به کمک مربی توانمندش پریسا کرمی مقام اول را کسب کرد.

آیدا با ۱/۹۶ سانتی متر قد در سال ١٣٩۵ به تیم ملی نوجوانان دعوت شد و در سال ١٣٩۶ دوباره به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد و جز ١٢ نفر تیم ملی انتخاب شد و قرار است ٣٠ مهر١٣٩۶ تا ٧آبان ١٣٩۶ به مسابقات  آسیایی هند برود.

آیدا اکنون مدت ۴سال است که برای سنندج بازی میکند و به خاطر برخی مشکلات از تیم سنندج بیرون آمد و با کمک دوست خوبش پریسا کرمی که خودش هم بازیکن تیم سنندج بود به کرمانشاه رفتند و از این به بعد می خواهد برای تیم کرمانشاه بازی کند. لازم به ذکر است در حال حاضر خانم دارستانی سرمربی تیم ملی، مربی آیدا است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...