رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
 • کد خبر : 3284
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آیدا گـلمحمدی

آیدا گـلمحمدی بانوی ورزشکار بسکتبالیست ١۴ اردیبهشت ماه سال ١٣٨٠ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد. خانواده وی صمیمی و پر جمعیت با ۴ خواهر می باشد که آیدا فرزند دوم خانواده است و از زمانی که ۶ سالش بود به خاطر شغل پدرش به کردستان شهر کامیاران نقل مکان نمودند و تحصیلاتش را در […]

آیدا گـلمحمدی بانوی ورزشکار بسکتبالیست ١۴ اردیبهشت ماه سال ١٣٨٠ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد.

خانواده وی صمیمی و پر جمعیت با ۴ خواهر می باشد که آیدا فرزند دوم خانواده است و از زمانی که ۶ سالش بود به خاطر شغل پدرش به کردستان شهر کامیاران نقل مکان نمودند و تحصیلاتش را در آنجا ادامه داد.

در دوران کودکی در مدرسه و جمع دوستان همیشه بخاطر داشتن قد بلندش آزار میدید و مورد شیطنت همسن و سالانش قرار می گرفت اما همین موضوع از زمانی که کلاس پنجم ابتدایی بود به شیوه کاملا متفاوتی تغییر نمود و همین قد بلند نه تنها باعث خجالت نبود بلکه افتخاراتی ارزشمند را برای آیدا و مدرسه و شهر و استانش به ارمغان آورد.

آیدا از کلاس ۵ ابتدایی زمانی که ١١ سال داشت به پیشنهاد معلم ورزش مدرسه با توجه به قد بلندی که داشت وارد رشته ی بسکتبال شد و بعد از ٢ سال تلاش و جدیدت توانست به تیم سوپرلیگ سنندج راه یابد.

هر چند که به علت عدم حامی و درآمد کم خانواده و نداشتن شرایط و امکانات مناسب جهت تردد روزانه به سنندج و هزینه های ایاب و ذهاب از تمرین هایش باز می ماند و فقط نزدیک مسابقات  میتوانست به تمرین سوپرلیگ در سنندج برود.

و فقط در تایم ورزش در فضای مدرسه میتوانست تمرین کند اما اشتیاق و علاقه به بسکتبال موجب شد تا با تمام محدودیت ها و محرومیت ها کنار بیاید و در نهایت بتواند در سال ١٣٩٣ در تیم سوپر لیگ Bمقام دوم کشوری را بدست آورده و مدال نقره کسب کرد.

در سال ١٣٩۴ در تیم نونهال کشوری مقام اول را کسب کرد و مدال طلا دریافت نماید.

در سال ١٣٩۴ در تیم لیگ نوجوانان مقام دوم را کسب کرد و مدال نقره گرفت و در سال ١٣٩۵ نیز در تیم سوپر لیگ B مقال اول کشور را کسب کرد و مدال طلا گرفت.

در سال ١٣٩۶ مسابقات ٣×٣ کشوری اولین دوره ی زیر ١٨سال به کمک مربی توانمندش پریسا کرمی مقام اول را کسب کرد.

آیدا با ۱/۹۶ سانتی متر قد در سال ١٣٩۵ به تیم ملی نوجوانان دعوت شد و در سال ١٣٩۶ دوباره به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد و جز ١٢ نفر تیم ملی انتخاب شد و قرار است ٣٠ مهر١٣٩۶ تا ٧آبان ١٣٩۶ به مسابقات  آسیایی هند برود.

آیدا اکنون مدت ۴سال است که برای سنندج بازی میکند و به خاطر برخی مشکلات از تیم سنندج بیرون آمد و با کمک دوست خوبش پریسا کرمی که خودش هم بازیکن تیم سنندج بود به کرمانشاه رفتند و از این به بعد می خواهد برای تیم کرمانشاه بازی کند. لازم به ذکر است در حال حاضر خانم دارستانی سرمربی تیم ملی، مربی آیدا است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...