رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
 • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 18 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
 • کد خبر : 3284
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آیدا گـلمحمدی

آیدا گـلمحمدی بانوی ورزشکار بسکتبالیست ١۴ اردیبهشت ماه سال ١٣٨٠ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد. خانواده وی صمیمی و پر جمعیت با ۴ خواهر می باشد که آیدا فرزند دوم خانواده است و از زمانی که ۶ سالش بود به خاطر شغل پدرش به کردستان شهر کامیاران نقل مکان نمودند و تحصیلاتش را در […]

آیدا گـلمحمدی بانوی ورزشکار بسکتبالیست ١۴ اردیبهشت ماه سال ١٣٨٠ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد.

خانواده وی صمیمی و پر جمعیت با ۴ خواهر می باشد که آیدا فرزند دوم خانواده است و از زمانی که ۶ سالش بود به خاطر شغل پدرش به کردستان شهر کامیاران نقل مکان نمودند و تحصیلاتش را در آنجا ادامه داد.

در دوران کودکی در مدرسه و جمع دوستان همیشه بخاطر داشتن قد بلندش آزار میدید و مورد شیطنت همسن و سالانش قرار می گرفت اما همین موضوع از زمانی که کلاس پنجم ابتدایی بود به شیوه کاملا متفاوتی تغییر نمود و همین قد بلند نه تنها باعث خجالت نبود بلکه افتخاراتی ارزشمند را برای آیدا و مدرسه و شهر و استانش به ارمغان آورد.

آیدا از کلاس ۵ ابتدایی زمانی که ١١ سال داشت به پیشنهاد معلم ورزش مدرسه با توجه به قد بلندی که داشت وارد رشته ی بسکتبال شد و بعد از ٢ سال تلاش و جدیدت توانست به تیم سوپرلیگ سنندج راه یابد.

هر چند که به علت عدم حامی و درآمد کم خانواده و نداشتن شرایط و امکانات مناسب جهت تردد روزانه به سنندج و هزینه های ایاب و ذهاب از تمرین هایش باز می ماند و فقط نزدیک مسابقات  میتوانست به تمرین سوپرلیگ در سنندج برود.

و فقط در تایم ورزش در فضای مدرسه میتوانست تمرین کند اما اشتیاق و علاقه به بسکتبال موجب شد تا با تمام محدودیت ها و محرومیت ها کنار بیاید و در نهایت بتواند در سال ١٣٩٣ در تیم سوپر لیگ Bمقام دوم کشوری را بدست آورده و مدال نقره کسب کرد.

در سال ١٣٩۴ در تیم نونهال کشوری مقام اول را کسب کرد و مدال طلا دریافت نماید.

در سال ١٣٩۴ در تیم لیگ نوجوانان مقام دوم را کسب کرد و مدال نقره گرفت و در سال ١٣٩۵ نیز در تیم سوپر لیگ B مقال اول کشور را کسب کرد و مدال طلا گرفت.

در سال ١٣٩۶ مسابقات ٣×٣ کشوری اولین دوره ی زیر ١٨سال به کمک مربی توانمندش پریسا کرمی مقام اول را کسب کرد.

آیدا با ۱/۹۶ سانتی متر قد در سال ١٣٩۵ به تیم ملی نوجوانان دعوت شد و در سال ١٣٩۶ دوباره به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد و جز ١٢ نفر تیم ملی انتخاب شد و قرار است ٣٠ مهر١٣٩۶ تا ٧آبان ١٣٩۶ به مسابقات  آسیایی هند برود.

آیدا اکنون مدت ۴سال است که برای سنندج بازی میکند و به خاطر برخی مشکلات از تیم سنندج بیرون آمد و با کمک دوست خوبش پریسا کرمی که خودش هم بازیکن تیم سنندج بود به کرمانشاه رفتند و از این به بعد می خواهد برای تیم کرمانشاه بازی کند. لازم به ذکر است در حال حاضر خانم دارستانی سرمربی تیم ملی، مربی آیدا است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...