رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۲ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 27 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
 • کد خبر : 3287
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مانده‌ایم به چه مناسبتی از زاهدی یاد کنیم

مدیریت یک فرصت برای ارتقاء شاخصهای توسعه یافتگی است و مدیر باید تمام توان خود را جهت خدمت به کار گیرد تا بتواند به مسئولیت اخلاقی خویش عمل کند زیرا در برابر خدا، خلق، قانون و وجدان مسئول است و باید چنان عمل نماید یادگاریهای دوران تصدی قدرت یار دوران فراغت از مدیریت و بازنشستگیش […]

مدیریت یک فرصت برای ارتقاء شاخصهای توسعه یافتگی است و مدیر باید تمام توان خود را جهت خدمت به کار گیرد تا بتواند به مسئولیت اخلاقی خویش عمل کند زیرا در برابر خدا، خلق، قانون و وجدان مسئول است و باید چنان عمل نماید یادگاریهای دوران تصدی قدرت یار دوران فراغت از مدیریت و بازنشستگیش باشد. پس اگر توانا نیست و یا انگیزه خدمت ندارد نباید مسئولیت را بپذیرد.

هر استانداری به کردستان آمد بعد از رفتن یادگاری گذاشته که وی را به این مناسبت به یاد می‌آورند که میتوان به نیک نامی مهدی رئوفی استاندار قبل از انقلاب اشاره کرد که هنوز هم کوردها به خاطر دلسوزی‌هایش در این منطقه به روحش درود می‌فرستند و تا زمان مرگش در ۶ سال قبل هر وقت به کردستان می‌آمد مورد استقبال قرار میگرفت زیرا سد قشلاق، جاده سنندج – سقز، جنگلهای دست کاشت و دیدگاه سنندج را به یادگاری گذاشت. بسیار از پیران شهر شنیده‌ایم که شبانه برای سنگ فرش نمودن خیابان پاسداران خودش کار می‌کرد.

یادگاری محمد رضا رحیمی گماشتن مدیران توانمند، بومی سازی مدیریت، مدیریت قاطعانه استان، داد و بیداد برای اخذ اعتبارات ویژه و پارک آبیدر و اجرای کنگره بین المللی فرزانگان کورد است و هنوز هم برخی آرزوی بازگشت وی را دارند.

یادگاری دکتر عبدالله رمضانزاده هم کمک به توسعه اندیشه سیاسی، شکل گیری منطق گفتمان سیاسی، ارتباط مداوم با رسانه، فعالیت نهادها مدنی و حضور در میان مردم است به طوری که اکنون هم زمانی به استان برمیگردد مورد استقبال قرار گرفته و بسیاری تلاش میکنند در مجلس حضورش حضور داشته باشند.

یادگاری علیرضا شهبازی مردم داری، گریه بر پیکر توسعه نیافته استان، رسمی شدن مرز باشماق، تلاش برای سرعت گرفتن روند اجرای پتروشیمی و لاستیک بارز در زمان استانداری و تلاش برای آوردن اعتبارات بنیاد برکت به کردستان و ارتباط مداوم با مردم بعد از رفتن از استانداری است.

اما در مورد زمان استانداری جناب عبدالمحمد زاهدی مانده‌ایم که چه موضوع و دستاوردی را به عنوان یادگاری وی بیان کنیم، روزی که به استان آمد در مراسم معارفه اش گفت من آمده‌ام در کردستان کار کنم و نمیتوانم شماره موبایلم را به مردم دهم و وقتم را این طور به هدر دهم زیرا کردستان نیازهای انباشته زیادی دارد و برای کار کردن نیاز به استراحت دارم بر این اساس هم عمل کرد و بازار حضور استاندار در میان مردم، ملاقاتهای مداوم با افراد و ارتباط رسانه‌ای در این دوران برچیده شد اما این زمان ذخیره شده به چه کارهایی در حوزه توسعه استان ختم شد که چشم کور یک روزنامه نگار آن را نمی‌بیند.

این مدیریت جناب زاهدی مرا به یاد جناب اسماعیل نجار انداخت که در زمان رفتنش ماندیم به چه مناسبتی از وی یاد کنیم و وقتی که رفت امیدوار بودیم از وی بهتر نصیب استان شود که به حقیقت زاهدی در برخی جوانب از وی بهتر بود اما آیا از این برتری که به تجارب مدیریتی وی برمی‌گشت چیزی نصیب کردستان شد؟

اکنون که از انتصاب استاندار بومی توسعه گرای غیر جناحی ناامید شده‌ایم امید است چرخش این دایره به سمت منش رئوفی و رحیمی و رمضانزاده و شهبازی باشد نه به سمت دیگر.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...