رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
 • کد خبر : 3287
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مانده‌ایم به چه مناسبتی از زاهدی یاد کنیم

مدیریت یک فرصت برای ارتقاء شاخصهای توسعه یافتگی است و مدیر باید تمام توان خود را جهت خدمت به کار گیرد تا بتواند به مسئولیت اخلاقی خویش عمل کند زیرا در برابر خدا، خلق، قانون و وجدان مسئول است و باید چنان عمل نماید یادگاریهای دوران تصدی قدرت یار دوران فراغت از مدیریت و بازنشستگیش […]

مدیریت یک فرصت برای ارتقاء شاخصهای توسعه یافتگی است و مدیر باید تمام توان خود را جهت خدمت به کار گیرد تا بتواند به مسئولیت اخلاقی خویش عمل کند زیرا در برابر خدا، خلق، قانون و وجدان مسئول است و باید چنان عمل نماید یادگاریهای دوران تصدی قدرت یار دوران فراغت از مدیریت و بازنشستگیش باشد. پس اگر توانا نیست و یا انگیزه خدمت ندارد نباید مسئولیت را بپذیرد.

هر استانداری به کردستان آمد بعد از رفتن یادگاری گذاشته که وی را به این مناسبت به یاد می‌آورند که میتوان به نیک نامی مهدی رئوفی استاندار قبل از انقلاب اشاره کرد که هنوز هم کوردها به خاطر دلسوزی‌هایش در این منطقه به روحش درود می‌فرستند و تا زمان مرگش در ۶ سال قبل هر وقت به کردستان می‌آمد مورد استقبال قرار میگرفت زیرا سد قشلاق، جاده سنندج – سقز، جنگلهای دست کاشت و دیدگاه سنندج را به یادگاری گذاشت. بسیار از پیران شهر شنیده‌ایم که شبانه برای سنگ فرش نمودن خیابان پاسداران خودش کار می‌کرد.

یادگاری محمد رضا رحیمی گماشتن مدیران توانمند، بومی سازی مدیریت، مدیریت قاطعانه استان، داد و بیداد برای اخذ اعتبارات ویژه و پارک آبیدر و اجرای کنگره بین المللی فرزانگان کورد است و هنوز هم برخی آرزوی بازگشت وی را دارند.

یادگاری دکتر عبدالله رمضانزاده هم کمک به توسعه اندیشه سیاسی، شکل گیری منطق گفتمان سیاسی، ارتباط مداوم با رسانه، فعالیت نهادها مدنی و حضور در میان مردم است به طوری که اکنون هم زمانی به استان برمیگردد مورد استقبال قرار گرفته و بسیاری تلاش میکنند در مجلس حضورش حضور داشته باشند.

یادگاری علیرضا شهبازی مردم داری، گریه بر پیکر توسعه نیافته استان، رسمی شدن مرز باشماق، تلاش برای سرعت گرفتن روند اجرای پتروشیمی و لاستیک بارز در زمان استانداری و تلاش برای آوردن اعتبارات بنیاد برکت به کردستان و ارتباط مداوم با مردم بعد از رفتن از استانداری است.

اما در مورد زمان استانداری جناب عبدالمحمد زاهدی مانده‌ایم که چه موضوع و دستاوردی را به عنوان یادگاری وی بیان کنیم، روزی که به استان آمد در مراسم معارفه اش گفت من آمده‌ام در کردستان کار کنم و نمیتوانم شماره موبایلم را به مردم دهم و وقتم را این طور به هدر دهم زیرا کردستان نیازهای انباشته زیادی دارد و برای کار کردن نیاز به استراحت دارم بر این اساس هم عمل کرد و بازار حضور استاندار در میان مردم، ملاقاتهای مداوم با افراد و ارتباط رسانه‌ای در این دوران برچیده شد اما این زمان ذخیره شده به چه کارهایی در حوزه توسعه استان ختم شد که چشم کور یک روزنامه نگار آن را نمی‌بیند.

این مدیریت جناب زاهدی مرا به یاد جناب اسماعیل نجار انداخت که در زمان رفتنش ماندیم به چه مناسبتی از وی یاد کنیم و وقتی که رفت امیدوار بودیم از وی بهتر نصیب استان شود که به حقیقت زاهدی در برخی جوانب از وی بهتر بود اما آیا از این برتری که به تجارب مدیریتی وی برمی‌گشت چیزی نصیب کردستان شد؟

اکنون که از انتصاب استاندار بومی توسعه گرای غیر جناحی ناامید شده‌ایم امید است چرخش این دایره به سمت منش رئوفی و رحیمی و رمضانزاده و شهبازی باشد نه به سمت دیگر.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...