رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۲ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 27 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
 • کد خبر : 3297
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : نیروهای مسلح مستقر در کردستان توان دفاعی خود را به نمایش گذاشتند

رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح مستقر در استان کردستان همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد. نماینده ولی فقیه در کردستان در مراسم سان و رژه نیروهای مسلح گفت: قدرت کنونی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از دفاع مقدس و پیروی از مکتب عاشورای حسینی است. آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی […]

رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح مستقر در استان کردستان همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان در مراسم سان و رژه نیروهای مسلح گفت: قدرت کنونی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از دفاع مقدس و پیروی از مکتب عاشورای حسینی است.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه شباهت‌های فراوانی بین جنگ‌های صدر اسلام و دفاع مقدس ملت ایران وجود دارد، گفت: یکی از این تشابهات مهم، این است که عنایت الهی عامل اصلی پیروزی سپاه حق بر دشمن بود.

به گفته وی، جنگی که بر ملت ایران در طول هشت سال تحمیل شد خسارت‌های فراوانی به دنبال داشت، اما برکات دوران هشت ساله دفاع مقدس هم بی‌شمار است و این برکات هم‌اکنون هم در جامعه ساری و جاری است.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های ایران اسلامی است که باید همیشه حفظ شود، گفت: خون شهدای بسیار زیادی در این دوران به زمین ریخته شده در این استان ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب شد تا یک وجب خاک ایران به دست دشمنان نیفتد.

وی اظهار کرد: در راس انقلابمان رهبری داریم که با دوراندیشی، اطلاعات، اقتدار و تیزبینی به بهترین شیوه کشتی انقلاب را به جلو می‌برد و روز به روز به برکت چنین رهبری و ولایت‌مداری ملت ایران شاهد رشد و بالندگی انقلاب هستیم.

وی با بیان اینکه دفاع ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی درس استقامت به ملت‌های جهان داد، گفت: دفاع مقدس فرهنگ‌ ستیز با استکبار و دفاع و مقاومت را در جهان نهادینه کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...