رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
 • کد خبر : 3297
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : نیروهای مسلح مستقر در کردستان توان دفاعی خود را به نمایش گذاشتند

رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح مستقر در استان کردستان همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد. نماینده ولی فقیه در کردستان در مراسم سان و رژه نیروهای مسلح گفت: قدرت کنونی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از دفاع مقدس و پیروی از مکتب عاشورای حسینی است. آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی […]

رژه یگان‌های نمونه نیروهای مسلح مستقر در استان کردستان همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان در مراسم سان و رژه نیروهای مسلح گفت: قدرت کنونی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از دفاع مقدس و پیروی از مکتب عاشورای حسینی است.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه شباهت‌های فراوانی بین جنگ‌های صدر اسلام و دفاع مقدس ملت ایران وجود دارد، گفت: یکی از این تشابهات مهم، این است که عنایت الهی عامل اصلی پیروزی سپاه حق بر دشمن بود.

به گفته وی، جنگی که بر ملت ایران در طول هشت سال تحمیل شد خسارت‌های فراوانی به دنبال داشت، اما برکات دوران هشت ساله دفاع مقدس هم بی‌شمار است و این برکات هم‌اکنون هم در جامعه ساری و جاری است.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های ایران اسلامی است که باید همیشه حفظ شود، گفت: خون شهدای بسیار زیادی در این دوران به زمین ریخته شده در این استان ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب شد تا یک وجب خاک ایران به دست دشمنان نیفتد.

وی اظهار کرد: در راس انقلابمان رهبری داریم که با دوراندیشی، اطلاعات، اقتدار و تیزبینی به بهترین شیوه کشتی انقلاب را به جلو می‌برد و روز به روز به برکت چنین رهبری و ولایت‌مداری ملت ایران شاهد رشد و بالندگی انقلاب هستیم.

وی با بیان اینکه دفاع ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی درس استقامت به ملت‌های جهان داد، گفت: دفاع مقدس فرهنگ‌ ستیز با استکبار و دفاع و مقاومت را در جهان نهادینه کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...