رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
 • کد خبر : 3310
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : به دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان:

به دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: امنیتی که امروز در کردستان وجود دارد در رده اول به واسطه فرهنگ غنی مردم آن است که با ناامنی در تضاد بوده و همواره خواستار امنیت هستند. به گزارش فارس، عبدالله فاتحی در جلسه هماهنگی هفته ناجا که در استانداری کردستان برگزار شد افزود: پلیس به‌عنوان دستگاهی که […]

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: امنیتی که امروز در کردستان وجود دارد در رده اول به واسطه فرهنگ غنی مردم آن است که با ناامنی در تضاد بوده و همواره خواستار امنیت هستند.

به گزارش فارس، عبدالله فاتحی در جلسه هماهنگی هفته ناجا که در استانداری کردستان برگزار شد افزود: پلیس به‌عنوان دستگاهی که در راستای برقراری امنیت فعالیت می‌کند خود را خدمت‌گزار مردم می‌داند.

وی با بیان اینکه احساس امنیت به مراتب اثر بخشی بیشتر نسبت به خود امنیت دارد، گفت: اگر این احساس امنیت در سطح قابل قبول در جامعه ما وجود داشته باشد سایر موضوعات خود به خود حل می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: باید همه مردم ما به این باور برسند که امنیت است که بستر توسعه در بخشهای مختلف می‌شود وقتی به این میزان از درک رسیدن قطعا خود در تولید و پایداری امنیت نقش آفرین خواهند بود.

 

فاتحی تصریح کرد: پلیس دنبال جلب مشارکت آحاد مختلف جامعه برای ایجاد امنیت است و باید تمامی دستگاه‌های استان در این راستا پای کار بیایند.

وی اضافه کرد: پلیس خدمت به مردم را افتخار خود می داند و برای ارتقای سطح احساس امنیت سعی دارد خرد جمعی را به کمک خود بیاورد و الان دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم.

وی با بیان اینکه پلیس در هیچ شرایطی روبه روی مردم قرار نمی‌گیرد اظهار کرد: پلیس در کنار مردم است و با مردم در تعامل بوده و تقابلی با مردم ندارد.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان تصریح کرد: امروز اعتماد مردم به پلیس در ارزیابی رضایت‌مندی شهروندان آمار بالایی را در کشور و استان به خود اختصاص داده است.

وی از برگزاری بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ ساعت کلاس آموزشی برای اقشار مردم در سطح استان توسط انتظامی کردستان خبر داد و گفت: امروز دیگر تنها به شهرها نگاه نمی‌کنیم و روستاهای دور افتاده را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم و در این رابطه از دستگاهای مختلف کمک کار نیروی انتظامی در سطح استان باشند.

 

فاتحی در ادامه به هفته نیروی انتظامی که از ۱۴ مهرماه به مدت یک هفته شروع می‌شود اشاره کرد و با بیان اینکه شعار امسال هفته ناجا «امنیت برای همه و پلیس برای امنیت» است، گفت: امنیت برای همه است و دورترین روستاها باید امنیت داشته باشند و پلیس برای همه یعنی باید پلیس در راستای این امنیت با تمام توان تلاش کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...