رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
 • الخميس ۶ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Thursday 15 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
 • کد خبر : 3310
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : به دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان:

به دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: امنیتی که امروز در کردستان وجود دارد در رده اول به واسطه فرهنگ غنی مردم آن است که با ناامنی در تضاد بوده و همواره خواستار امنیت هستند. به گزارش فارس، عبدالله فاتحی در جلسه هماهنگی هفته ناجا که در استانداری کردستان برگزار شد افزود: پلیس به‌عنوان دستگاهی که […]

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: امنیتی که امروز در کردستان وجود دارد در رده اول به واسطه فرهنگ غنی مردم آن است که با ناامنی در تضاد بوده و همواره خواستار امنیت هستند.

به گزارش فارس، عبدالله فاتحی در جلسه هماهنگی هفته ناجا که در استانداری کردستان برگزار شد افزود: پلیس به‌عنوان دستگاهی که در راستای برقراری امنیت فعالیت می‌کند خود را خدمت‌گزار مردم می‌داند.

وی با بیان اینکه احساس امنیت به مراتب اثر بخشی بیشتر نسبت به خود امنیت دارد، گفت: اگر این احساس امنیت در سطح قابل قبول در جامعه ما وجود داشته باشد سایر موضوعات خود به خود حل می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: باید همه مردم ما به این باور برسند که امنیت است که بستر توسعه در بخشهای مختلف می‌شود وقتی به این میزان از درک رسیدن قطعا خود در تولید و پایداری امنیت نقش آفرین خواهند بود.

 

فاتحی تصریح کرد: پلیس دنبال جلب مشارکت آحاد مختلف جامعه برای ایجاد امنیت است و باید تمامی دستگاه‌های استان در این راستا پای کار بیایند.

وی اضافه کرد: پلیس خدمت به مردم را افتخار خود می داند و برای ارتقای سطح احساس امنیت سعی دارد خرد جمعی را به کمک خود بیاورد و الان دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم.

وی با بیان اینکه پلیس در هیچ شرایطی روبه روی مردم قرار نمی‌گیرد اظهار کرد: پلیس در کنار مردم است و با مردم در تعامل بوده و تقابلی با مردم ندارد.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان تصریح کرد: امروز اعتماد مردم به پلیس در ارزیابی رضایت‌مندی شهروندان آمار بالایی را در کشور و استان به خود اختصاص داده است.

وی از برگزاری بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ ساعت کلاس آموزشی برای اقشار مردم در سطح استان توسط انتظامی کردستان خبر داد و گفت: امروز دیگر تنها به شهرها نگاه نمی‌کنیم و روستاهای دور افتاده را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم و در این رابطه از دستگاهای مختلف کمک کار نیروی انتظامی در سطح استان باشند.

 

فاتحی در ادامه به هفته نیروی انتظامی که از ۱۴ مهرماه به مدت یک هفته شروع می‌شود اشاره کرد و با بیان اینکه شعار امسال هفته ناجا «امنیت برای همه و پلیس برای امنیت» است، گفت: امنیت برای همه است و دورترین روستاها باید امنیت داشته باشند و پلیس برای همه یعنی باید پلیس در راستای این امنیت با تمام توان تلاش کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...