رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
 • کد خبر : 3310
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : به دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان:

به دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: امنیتی که امروز در کردستان وجود دارد در رده اول به واسطه فرهنگ غنی مردم آن است که با ناامنی در تضاد بوده و همواره خواستار امنیت هستند. به گزارش فارس، عبدالله فاتحی در جلسه هماهنگی هفته ناجا که در استانداری کردستان برگزار شد افزود: پلیس به‌عنوان دستگاهی که […]

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: امنیتی که امروز در کردستان وجود دارد در رده اول به واسطه فرهنگ غنی مردم آن است که با ناامنی در تضاد بوده و همواره خواستار امنیت هستند.

به گزارش فارس، عبدالله فاتحی در جلسه هماهنگی هفته ناجا که در استانداری کردستان برگزار شد افزود: پلیس به‌عنوان دستگاهی که در راستای برقراری امنیت فعالیت می‌کند خود را خدمت‌گزار مردم می‌داند.

وی با بیان اینکه احساس امنیت به مراتب اثر بخشی بیشتر نسبت به خود امنیت دارد، گفت: اگر این احساس امنیت در سطح قابل قبول در جامعه ما وجود داشته باشد سایر موضوعات خود به خود حل می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: باید همه مردم ما به این باور برسند که امنیت است که بستر توسعه در بخشهای مختلف می‌شود وقتی به این میزان از درک رسیدن قطعا خود در تولید و پایداری امنیت نقش آفرین خواهند بود.

 

فاتحی تصریح کرد: پلیس دنبال جلب مشارکت آحاد مختلف جامعه برای ایجاد امنیت است و باید تمامی دستگاه‌های استان در این راستا پای کار بیایند.

وی اضافه کرد: پلیس خدمت به مردم را افتخار خود می داند و برای ارتقای سطح احساس امنیت سعی دارد خرد جمعی را به کمک خود بیاورد و الان دنبال تحقق خیرین امنیت‌ساز هستیم.

وی با بیان اینکه پلیس در هیچ شرایطی روبه روی مردم قرار نمی‌گیرد اظهار کرد: پلیس در کنار مردم است و با مردم در تعامل بوده و تقابلی با مردم ندارد.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان تصریح کرد: امروز اعتماد مردم به پلیس در ارزیابی رضایت‌مندی شهروندان آمار بالایی را در کشور و استان به خود اختصاص داده است.

وی از برگزاری بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ ساعت کلاس آموزشی برای اقشار مردم در سطح استان توسط انتظامی کردستان خبر داد و گفت: امروز دیگر تنها به شهرها نگاه نمی‌کنیم و روستاهای دور افتاده را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم و در این رابطه از دستگاهای مختلف کمک کار نیروی انتظامی در سطح استان باشند.

 

فاتحی در ادامه به هفته نیروی انتظامی که از ۱۴ مهرماه به مدت یک هفته شروع می‌شود اشاره کرد و با بیان اینکه شعار امسال هفته ناجا «امنیت برای همه و پلیس برای امنیت» است، گفت: امنیت برای همه است و دورترین روستاها باید امنیت داشته باشند و پلیس برای همه یعنی باید پلیس در راستای این امنیت با تمام توان تلاش کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...