رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
 • کد خبر : 3313
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مسوولان پشت میزهایشان برخیزند تا محرومیت کردستان را درک کنند

مشکل استان کردستان توسعه‌نیافتگی است و آنچه هم که انجام شده در شان مردم استان نبوده و اگر مسؤلان از میزهایشان جدا نشوند به عمق محرومیت کردستان پی خواهند برد. سردار محمدحسین رجبی سه شنبه ۲۸ شهریورماه در جمع خبرنگاران گفت: اگر از من بپرسند که یکی از مشکلات اساسی استان را بیان کنم پاسخم […]

مشکل استان کردستان توسعه‌نیافتگی است و آنچه هم که انجام شده در شان مردم استان نبوده و اگر مسؤلان از میزهایشان جدا نشوند به عمق محرومیت کردستان پی خواهند برد.

سردار محمدحسین رجبی سه شنبه ۲۸ شهریورماه در جمع خبرنگاران گفت: اگر از من بپرسند که یکی از مشکلات اساسی استان را بیان کنم پاسخم توسعه نیافتگی و محرومیت در این استان است که سپاه کردستان در این راستا اقدامات مهمی انجام داده و برای این کار قرارگاهی تشکیل شده که در قرارگاه پیشرفت و آبادانی به طور مستقیم  ۳۰۰ روستا و به طور غیر مستقیم ۹۰۰ روستا در برنامه‌ها وجود دارد و با تمام توان در آبادانی این روستاها و رفع محرومیت قدم بر می‌داریم و لازم است که مسئولین از پشت میزها و اتاق هایشان بیرون آیند و اصل محرومیت را بهتر ببینند که لازم است برای رفع مشکلات و محرومیت های که وجود دارد قدم های اساسی و نتیجه بخشی را بردارند.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: سرآغاز این هفته مصادف با حمله رژیم بعثی صدام به ایران در ۳۱ شهریور است که ۸ سال مقاومت رزمندگان اسلام را به دنبال داشت و در طول این مدت رشادتها و ایثارگری‌های زیادی در مناطق عملیاتی خلق شد که باید به نسل جدید منتقل شود.

وی جایگاه دفاع مقدس را در تاریخ کشور برجسته دانست و افزود: ملت ایران با تمام وجود از دین، ارزشها و خاک و اهداف انقلاب دفاع کردند و این مهم فراموش شدنی نیست و به همین دلیل باید به بهترین شکل ممکن ایام این هفته را گرامی داشت.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و آمادگی قرار دارد و این اقتدار به برکت حضور همه نیروهای مسلح به دست آمده و برای حفظ و دفاع از ازرش ها و امنیت و این نظام آماده هرگونه ایثار و رشادت هستند.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان اظهار امیدواری کرد هفته دفاع مقدس امسال نیز در سطح بسیار بالایی برگزار شود و جوانان ما در این هفته با بخشی از ایثارگری شهدا و فداکاری رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس بهتر از گذشته آشنا شوند.

وی رژه نیروهای مسلح، حضور بسیجیان در نماز جمعه، برگزاری ورزش همگانی و پیاده روی خانوادگی، نواختن زنگ مقاومت در مدارس و دانشگاه ها، تجلیل از رزمندگان و بررسی اهمیت نقش خانواده ، تبیین نقش رهبری در کیان اسلامی و اهمیت پدافند غیرعامل در مقابله با ترفند دشمن از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در پاسخ به سوال خبرنگار روژان مبنی بر نظر سپاه در خصوص رفراندوم در کردستان عراق گفت: موضع‌گیری و سیاسی نظام در مرکزیت کشور مبنای عمل همه ماست و ما هم در زیر مجموعه ی آن، عملیات تاکتیکی تر را انجام می دهیم لذا پیش بینی لازمه برای نیروهای مسلح و انتظامی اماده شده و طبیعتا همه پیش‌بینی‌ها مد نظر است که اگر این اتفاق بیفتد چه پیش‌آمدی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: متناسب با هر عملی یک عکس العملی خواهد بود و با تمام وجود موضوع را رصد می‌کنیم و در این خصوص جای نگرانی نمی‌بینیم اما در کل برگزاری این موضوع یک اقدام اشتباه است چرا که به نفع مردم کردستان عراق نیست.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...