رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
 • کد خبر : 3327
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : افتتاح کتابخانه کانون کوه‌نوردان کردستان
گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد محمد اوراز

افتتاح کتابخانه کانون کوه‌نوردان کردستان

مراسم سالگرد تولد زنده یاد “محمد اوراز” و افتتاح کتابخانه ی کانون کوه نوردان کردستان عصر آخرین شنبه‌ی شهریور ماه مقارن با تولد مردی است که علاوه بر فعالیت‌های ارزشمند و شاخص در عرصه ی ورزش کوهنوردی، ابعاد شخصیتی و انسانی اش وی را به قهرمانی بدل ساخته که همواره در دل همه ی اقشار […]

مراسم سالگرد تولد زنده یاد “محمد اوراز” و افتتاح کتابخانه ی کانون کوه نوردان کردستان

عصر آخرین شنبه‌ی شهریور ماه مقارن با تولد مردی است که علاوه بر فعالیت‌های ارزشمند و شاخص در عرصه ی ورزش کوهنوردی، ابعاد شخصیتی و انسانی اش وی را به قهرمانی بدل ساخته که همواره در دل همه ی اقشار جامعه به ویژه کوه نوردان جاودانه کرده است. لذا تولد محمد اوراز بهترین بهانه ای است برای اتحاد تمامی تلاشکران عرصه ی فرهنگ و ورزش.

به همین مناسبت در سالن کانون کوه نوردان کردستان مراسمی با حضور پیشکسوتان و مربیان ورزشی، اساتید حوزه ی فرهنگ، میدران و مسئولان و جمع کثیری از کوه نوردان برگزار شد. در این مراسم برای اولین بار دو فیلم دکومنتار به همت کمیته ی کوه نوردی کانون پخش شد که در آن سعی شده بود تا زاویه های دیگری از شخصیت و تفکر زنده یاد اوراز در مسیر تعالی و جاودانگی اش برای مخاطبان و جامعه ی کوه نوردی نمایش داده شود. در ادامه ی مراسم آقای حسین نعمتیان از پیشکسوتان و مربیان به نام ورزش کوه نوردی کردستان نیز سخنانی در خصوص شاخصه های فنی و اخلاقی این کوه نورد بزرگ و هم چنین نقش و جایگاه کانون و فعالیت هایش در ترقی ورزش کوه نوردی کردستان بیان نمودند. راه اندازی کتابخانه ی کانون نیز اتفاق مبارکی بود که با همت کانون، اعضا و همراهان آن آماده شده بود و در این مراسم به دست شهردار محترم سنندج آقای مهندس سیدی و با حضور دکتر زارعی فرماندار محترم، اعضای شورای شهر سنندج و دیگر مسئولان و پیشکسوتان ورزشی افتتاح گردید.

آقای صلاح حقیقیان به نمایندگی از کانون کوه نوردان کردستان ضمن قدردانی از مردم فهیم، فرهنگی و ورزش دوست کردستان عنوان کرد: زنده یاد اوراز آغازگر راهی بود که در آن رفیع ترین قله، قله ی انسانیت و باورهای انسانی است. رمز جاودانگی وی فتح چنین قله ای است و ما نیز با ادامه ی این مسیر در تلاشیم با حمایت مردم و همکاری مسئولان، راه را برای ترقی و تعالی  ورزشی-فرهنگی جوانان و نوجوانان این دیار هموار سازیم و همگی شاهد حضور قهرمانانی بااخلاق از زمره ی اوراز باشیم. رسیدن به این مهم؛ نه تنها رسالت کانون بلکه خواسته ی جامعه است که با حمایت و همراهی هرچه بیشتر مدیران و مسئولان اجرایی در زمان کوتاه تری میسر خواهد شد.

در پایان نیز از دو بانوی فعال و تلاشگر در عرصه ی فرهنگ سنندج، خانم ها “دکتر شکوه بزرگی” به واسطه ی احداث اولین کتابخانه در محل آزمایشگاه پاتوبیولوژی راژه و “پروانه واحدی” برای تالیف کتاب “گیانا و جوانا ئەچن بۆ ئاویەر” همچنین آقایان محمد پیرظهیری پیشکسوت ورزشی سنندج و مبین سیف‌پناهی اردونشین تیم امید هیمالیانوردی کشور از سوی کانون تقدیر شد و به چند نفر از اعضا که در دوره های مختلف کارآموزی ورزش کوه نوردی شرکت نموده بودند لوح و گواهینامه ی رسمی اعطا شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...