رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 20 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
 • کد خبر : 3327
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : افتتاح کتابخانه کانون کوه‌نوردان کردستان
گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد محمد اوراز

افتتاح کتابخانه کانون کوه‌نوردان کردستان

مراسم سالگرد تولد زنده یاد “محمد اوراز” و افتتاح کتابخانه ی کانون کوه نوردان کردستان عصر آخرین شنبه‌ی شهریور ماه مقارن با تولد مردی است که علاوه بر فعالیت‌های ارزشمند و شاخص در عرصه ی ورزش کوهنوردی، ابعاد شخصیتی و انسانی اش وی را به قهرمانی بدل ساخته که همواره در دل همه ی اقشار […]

مراسم سالگرد تولد زنده یاد “محمد اوراز” و افتتاح کتابخانه ی کانون کوه نوردان کردستان

عصر آخرین شنبه‌ی شهریور ماه مقارن با تولد مردی است که علاوه بر فعالیت‌های ارزشمند و شاخص در عرصه ی ورزش کوهنوردی، ابعاد شخصیتی و انسانی اش وی را به قهرمانی بدل ساخته که همواره در دل همه ی اقشار جامعه به ویژه کوه نوردان جاودانه کرده است. لذا تولد محمد اوراز بهترین بهانه ای است برای اتحاد تمامی تلاشکران عرصه ی فرهنگ و ورزش.

به همین مناسبت در سالن کانون کوه نوردان کردستان مراسمی با حضور پیشکسوتان و مربیان ورزشی، اساتید حوزه ی فرهنگ، میدران و مسئولان و جمع کثیری از کوه نوردان برگزار شد. در این مراسم برای اولین بار دو فیلم دکومنتار به همت کمیته ی کوه نوردی کانون پخش شد که در آن سعی شده بود تا زاویه های دیگری از شخصیت و تفکر زنده یاد اوراز در مسیر تعالی و جاودانگی اش برای مخاطبان و جامعه ی کوه نوردی نمایش داده شود. در ادامه ی مراسم آقای حسین نعمتیان از پیشکسوتان و مربیان به نام ورزش کوه نوردی کردستان نیز سخنانی در خصوص شاخصه های فنی و اخلاقی این کوه نورد بزرگ و هم چنین نقش و جایگاه کانون و فعالیت هایش در ترقی ورزش کوه نوردی کردستان بیان نمودند. راه اندازی کتابخانه ی کانون نیز اتفاق مبارکی بود که با همت کانون، اعضا و همراهان آن آماده شده بود و در این مراسم به دست شهردار محترم سنندج آقای مهندس سیدی و با حضور دکتر زارعی فرماندار محترم، اعضای شورای شهر سنندج و دیگر مسئولان و پیشکسوتان ورزشی افتتاح گردید.

آقای صلاح حقیقیان به نمایندگی از کانون کوه نوردان کردستان ضمن قدردانی از مردم فهیم، فرهنگی و ورزش دوست کردستان عنوان کرد: زنده یاد اوراز آغازگر راهی بود که در آن رفیع ترین قله، قله ی انسانیت و باورهای انسانی است. رمز جاودانگی وی فتح چنین قله ای است و ما نیز با ادامه ی این مسیر در تلاشیم با حمایت مردم و همکاری مسئولان، راه را برای ترقی و تعالی  ورزشی-فرهنگی جوانان و نوجوانان این دیار هموار سازیم و همگی شاهد حضور قهرمانانی بااخلاق از زمره ی اوراز باشیم. رسیدن به این مهم؛ نه تنها رسالت کانون بلکه خواسته ی جامعه است که با حمایت و همراهی هرچه بیشتر مدیران و مسئولان اجرایی در زمان کوتاه تری میسر خواهد شد.

در پایان نیز از دو بانوی فعال و تلاشگر در عرصه ی فرهنگ سنندج، خانم ها “دکتر شکوه بزرگی” به واسطه ی احداث اولین کتابخانه در محل آزمایشگاه پاتوبیولوژی راژه و “پروانه واحدی” برای تالیف کتاب “گیانا و جوانا ئەچن بۆ ئاویەر” همچنین آقایان محمد پیرظهیری پیشکسوت ورزشی سنندج و مبین سیف‌پناهی اردونشین تیم امید هیمالیانوردی کشور از سوی کانون تقدیر شد و به چند نفر از اعضا که در دوره های مختلف کارآموزی ورزش کوه نوردی شرکت نموده بودند لوح و گواهینامه ی رسمی اعطا شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...