رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
 • کد خبر : 3338
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کسب جایزه بهترین کارگردانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک توسط کارگردان سنندجی

جایزه بهترین کارگردانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک در بخش ملی (Kurdish Cinema) برای فیلم بلند “برایت انار دان کرده بودم” از به کارگردان کردستانی رسید. جایزه بهترین کارگردانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک در بخش ملی(Kurdish Cinema) برای فیلم بلند “برایت انار دان کرده بودم” از تولیدات سیمای مرکز کردستان ایران رسید. […]

جایزه بهترین کارگردانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک در بخش ملی (Kurdish Cinema) برای فیلم بلند “برایت انار دان کرده بودم” از به کارگردان کردستانی رسید.

جایزه بهترین کارگردانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک در بخش ملی(Kurdish Cinema) برای فیلم بلند “برایت انار دان کرده بودم” از تولیدات سیمای مرکز کردستان ایران رسید.

این فیلم ساخته کسب جایزه بهترین کارگردانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک توسط کارگردان سنندجی از کارگردانان کردستانی و هنرمندان سنندجی فعال در حوزه سینما است که موضوع درباره ی یک پیر مرد و پیرزنی است که فرزند معلمشان در آب های خروشان رود سیروان غرق شده که در این فیلم ضمن اشاره به رسوم و آداب مردم این منطقه تبعات فوت پسر این دو کهنسال در زندگیشان وارد می شود.

کریستوف درایر (نماینده هیت داوران) در جشنواره بین المللی فیلم دهوک هنگام قرائت جایزه بهترین کارگردانی گفت: بحث درباره “مرز”ها و حواشی یک فیلم بسیار دشوار است،زیرا تصور مرزها،اغلب به جای واقعیت یک تصویر ذهنی به دست می دهد.بنابراین بررسی سینماتوگرافیک مرزهای یک فیلم از طریق تشبیه و استعاره بسی دشوارتر است.یکی از ویژگی های خاص این فیلم ، موفقیت ان در به تصویر کشیدن حواشی از طریق یک روش بدیع،ساده و صمیمی است .این  یک نگاه نافذ و متمرکز شده روی یک موضوع حساس و ظریف است.

همچنین این فیلم نشان می دهد که “کارگردان” به خوبی توانسته است چشم انداز کوهستان های کردستان را (بدون فلکلور کردن ان) به یک فضای فیلمیک انتقال بدهد.ریتم فیلم “شعر شرقی” را به یادمان می اورد.

بهمین خاطر جایزه بهترین کارگردانی فیلم بلند اعطا می شود به جمیل مفاخری برای فیلم”برایت انار دان کرده بودم”

گفتنی «برایت انار دان کرده بودم» از کُردستان بیشترین جایزه جشنواره بیستم مراکز استانهای صدا و سیما را کسب کرد. این فیلم در اولین حضور خود در جشنواره هدهد ۲۰ در هشت بخش (بازیگری مرد،بازیگری زن،بازیگری نوجوان مرد و زن،نویسندگی،کارگردانی،فیلمبرداری و تهیه کننده گی)کاندیدای دریافت جایزه شد که از این هشت بخش در پنج بخش (نویسندگی:فرشیدگویلی،بازیگری نوجوان:فرمیسک سلیمانی،فیلمبرداری:حسن اصلانی و تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی: جمیل مفاخری) را ازان خود کرد و در هشتم مهر در جشنواره بین المللی سلیمانی حضور خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...