رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
 • کد خبر : 3402
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۴۰ هزار کردستانی در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند

روژان: معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۴۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی استان مشغول به کار بوده و سه هزار و ۶۰۰ نفر بیمه هستند. سعید نظری در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنایع دستی غرب کشور که در خانه کُرد این شهر برپا شد، در […]

روژان: معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۴۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی استان مشغول به کار بوده و سه هزار و ۶۰۰ نفر بیمه هستند.
سعید نظری در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنایع دستی غرب کشور که در خانه کُرد این شهر برپا شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، همدان، ایلام و کردستان در پنجمین نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای غرب کشور شرکت و آثار خود را به نمایش گذاشتند.
وی گفت: پنجمین نمایشگاه صنایع دستی غرب کشور از ۴۲ غرفه تشکیل و بیش از ۵۰ رشته صنایع دستی اصیل نظیر ارغوان بافی، البسه محلی، گلیم‌بافی، سراجی سنتی، سفال‌گری، کلاش‌بافی و لعاب‌سازی در آن به نمایش گذاشته شده است.
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان تصریح کرد: هزینه ایاب و ذهاب شرکت کنندگان در پنجمین نمایشگاه صنایع دستی غرب کشور توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان تقبل شده است.
وی با بیان اینکه ۴۵ رشته فعال صنایع دستی در استان وجود دارد، گفت: هجده رشته بومی صنایع دستی همانند البسه محلی، گلیم بافی، کردی دوزی و کلاش بافی در استان فعالیت کرده و ۱۴ هزار و ۵۰۰ هنرمند دارای شناسه در معاونت صنایع دستی وجود دارد.
نظری افزود: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۴۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی استان مشغول به کار بوده و سه هزار و ۶۰۰ نفر بیمه هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.