رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
 • کد خبر : 3409
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بانک‌ها فرصت‌سوزی نکنند
در جلسه كارگروه رفع موانع توليد استان کردستان مطرح شد؛

بانک‌ها فرصت‌سوزی نکنند

روژان: استاندار کردستان گفت: بانک ها نقش مهمی در حمایت از تولید دارند اما این نهادها در استان تسهیلات را با نهایت سختگیری به تولیدگران و متقاضیان پرداخت می‌کنند. «بهمن مرادنیا» در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان افزود: یا من پرتوقع هستم یا شرایط استان به لحاظ پرداخت تسهیلات به واحدهاى تولیدى واقعا […]

روژان: استاندار کردستان گفت: بانک ها نقش مهمی در حمایت از تولید دارند اما این نهادها در استان تسهیلات را با نهایت سختگیری به تولیدگران و متقاضیان پرداخت می‌کنند.
«بهمن مرادنیا» در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان افزود: یا من پرتوقع هستم یا شرایط استان به لحاظ پرداخت تسهیلات به واحدهاى تولیدى واقعا راضى کننده نیست.
وی تاکید کرد: همه ما مى‌گوییم در استان مسکل بیکارى وجود دارد و این مسئله به شعار تبدیل شده و اگر نتوانیم هرچه سریعتر حرکتى در استان ایجاد کنیم، همچنان در حد شعار باقى خواهد ماند.
مرادنیا ضمن انتقاد از اینکه سود ١٨٪‏ به نفع تولید نیست، افزود: درست است که بانک‌ها باید حافظ منافع خود باشند اما پراختى‌هاى فعلى فقط براى حفظ وضعیت موجود است.
وى گفت: تولیدکننده‌هایى که در شرایط موجود با بحران مواجهند نیازمند کمک هستند اما پرداخت ٢٧ میلیارد تومان تسهیلات از آغاز سال تاکنون رقم چشمگیرى نیست. در جاهاى دیگر ١٠٠ و حتى ٢٠٠ میلیارد تومان تسهیلات به صورت تلفتى به تولید کننده پرداخت مى‌شود.
مرادنیا از امید به پیشرفت و جهش در استان سخن گفت و تاکید کرد: همه با هم باید عزم جزم ایجاد کنیم مشکلات را بررسى و راهکار رفع آنها را ارائه کنیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان نیز گفت: با توجه به فرصت کوتاه باقی مانده تا پایان سال و حجم اعتبارات امسال، بانک‌های عامل پیگیر تخصیص منابع برای این تسهیلات باشند.
به گزارش فارس، احمد رشیدی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: امسال سهم اعتبارات استان، استثنایی است که با سرعت عمل بانک‌ها این فرصت نباید از دست برود.
وی به دغدغه موجود در زمینه اشتغال و تولید اشاره کرد و افزود: اعتبار امسال این بخش در کشور مناسب است.
رشیدی با بیان اینکه بسته اشتغال فراگیر از بسته‌های اقتصاد مقاومتی است، گفت: این بسته جایگاه ویژه‌ای در توسعه اشتغال دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان مجموع تسهیلات کشور در این بخش را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برای اشتغال روستایی اختصاص یافته است.
وی سهم استان از مجموع این مبلغ را حدود یک‌هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار داشت: این میزان ۳.۴۲ درصد از مجموع اعتبار استانی را شامل می‌شود.
به گفته رشیدی، سهم مشاغل خانگی و نهادهای حمایتی و دیگر موارد از اعتبارات اشتغال در استان بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان است.
وی افزود: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بسته های مختلف اشتغال فراگیر در کشور در نظر گرفته شده است که از کانال‌های مختلف، پیگیر سهم بودجه استان از این محل هم هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان هم گفت: اجرای برنامه اشتغال فراگیر وظیفه همه نهادها، سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی است.
حسین فیروزی افزود: در کل کشور ۲۰ هزار میلیارد تومان برای رسته های اولویت دار شغلی از سوی بانک مرکزی در نظر گرفته شده که سهم اولیه برای استان ۷۰۰ میلیارد تومان مقرر شده است.
وی اظهارداشت: با احتساب سهم استان از مشاغل خانگی وخرد واعتبارات دستگاه‌های حمایتی هم چون بهزیستی و کمیته امداد، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بانک ها باید در توسعه اشتغال استان هزینه کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان ادامه داد: ماحصل جلسه امروز درخواست از مدیران بانک ها برای تلاش بیشتر در راستای تسهیل پرداخت تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی بخش صنعتی وکشاورزی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...