رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
 • کد خبر : 3409
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بانک‌ها فرصت‌سوزی نکنند
در جلسه كارگروه رفع موانع توليد استان کردستان مطرح شد؛

بانک‌ها فرصت‌سوزی نکنند

روژان: استاندار کردستان گفت: بانک ها نقش مهمی در حمایت از تولید دارند اما این نهادها در استان تسهیلات را با نهایت سختگیری به تولیدگران و متقاضیان پرداخت می‌کنند. «بهمن مرادنیا» در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان افزود: یا من پرتوقع هستم یا شرایط استان به لحاظ پرداخت تسهیلات به واحدهاى تولیدى واقعا […]

روژان: استاندار کردستان گفت: بانک ها نقش مهمی در حمایت از تولید دارند اما این نهادها در استان تسهیلات را با نهایت سختگیری به تولیدگران و متقاضیان پرداخت می‌کنند.
«بهمن مرادنیا» در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان افزود: یا من پرتوقع هستم یا شرایط استان به لحاظ پرداخت تسهیلات به واحدهاى تولیدى واقعا راضى کننده نیست.
وی تاکید کرد: همه ما مى‌گوییم در استان مسکل بیکارى وجود دارد و این مسئله به شعار تبدیل شده و اگر نتوانیم هرچه سریعتر حرکتى در استان ایجاد کنیم، همچنان در حد شعار باقى خواهد ماند.
مرادنیا ضمن انتقاد از اینکه سود ١٨٪‏ به نفع تولید نیست، افزود: درست است که بانک‌ها باید حافظ منافع خود باشند اما پراختى‌هاى فعلى فقط براى حفظ وضعیت موجود است.
وى گفت: تولیدکننده‌هایى که در شرایط موجود با بحران مواجهند نیازمند کمک هستند اما پرداخت ٢٧ میلیارد تومان تسهیلات از آغاز سال تاکنون رقم چشمگیرى نیست. در جاهاى دیگر ١٠٠ و حتى ٢٠٠ میلیارد تومان تسهیلات به صورت تلفتى به تولید کننده پرداخت مى‌شود.
مرادنیا از امید به پیشرفت و جهش در استان سخن گفت و تاکید کرد: همه با هم باید عزم جزم ایجاد کنیم مشکلات را بررسى و راهکار رفع آنها را ارائه کنیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان نیز گفت: با توجه به فرصت کوتاه باقی مانده تا پایان سال و حجم اعتبارات امسال، بانک‌های عامل پیگیر تخصیص منابع برای این تسهیلات باشند.
به گزارش فارس، احمد رشیدی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: امسال سهم اعتبارات استان، استثنایی است که با سرعت عمل بانک‌ها این فرصت نباید از دست برود.
وی به دغدغه موجود در زمینه اشتغال و تولید اشاره کرد و افزود: اعتبار امسال این بخش در کشور مناسب است.
رشیدی با بیان اینکه بسته اشتغال فراگیر از بسته‌های اقتصاد مقاومتی است، گفت: این بسته جایگاه ویژه‌ای در توسعه اشتغال دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان مجموع تسهیلات کشور در این بخش را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برای اشتغال روستایی اختصاص یافته است.
وی سهم استان از مجموع این مبلغ را حدود یک‌هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار داشت: این میزان ۳.۴۲ درصد از مجموع اعتبار استانی را شامل می‌شود.
به گفته رشیدی، سهم مشاغل خانگی و نهادهای حمایتی و دیگر موارد از اعتبارات اشتغال در استان بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان است.
وی افزود: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بسته های مختلف اشتغال فراگیر در کشور در نظر گرفته شده است که از کانال‌های مختلف، پیگیر سهم بودجه استان از این محل هم هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان هم گفت: اجرای برنامه اشتغال فراگیر وظیفه همه نهادها، سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی است.
حسین فیروزی افزود: در کل کشور ۲۰ هزار میلیارد تومان برای رسته های اولویت دار شغلی از سوی بانک مرکزی در نظر گرفته شده که سهم اولیه برای استان ۷۰۰ میلیارد تومان مقرر شده است.
وی اظهارداشت: با احتساب سهم استان از مشاغل خانگی وخرد واعتبارات دستگاه‌های حمایتی هم چون بهزیستی و کمیته امداد، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بانک ها باید در توسعه اشتغال استان هزینه کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان ادامه داد: ماحصل جلسه امروز درخواست از مدیران بانک ها برای تلاش بیشتر در راستای تسهیل پرداخت تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی بخش صنعتی وکشاورزی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...