رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
 • کد خبر : 3449
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : انبارهای اموال تملیکی کردستان مملو ازکالای تعیین تکلیف نشده است

مدیرکل اموال تملیکی کردستان گفت: در حال حاضر انبارهای اموال تملیکی استان مملو از کالاهای قاچاقی است که تاریخ مصرف آنها در حال اتمام است و هنوز تعیین تکلیف نشدند.

محمد الله مرادی امروز دوشنبه در هفتمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که درسالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، بر مشخص کردن تکلیف گشت مشترک توسط این کمیسیون تاکید کرد وگفت: روزانه بیش از هفت ساعت وقت پرسنل اموال تملیکی صرف ۱۰،۲۰ قلم  کالای قاچاق می کنند ومی طلبد نیروی انتظامی در حجم بالا کالاها را در اختیار ما قرار دهد.

وی تعداد پرونده های تشکیل شده اموال تملیکی دراستان را هزار و ۳۵۰ فقره پرونده ذکر کرد و اظهارداشت: از این تعداد ۲۷۶ فقره پرونده استرداد شدند و بی شک این نشان از غیراصولی بودن کارها را می رساند.

وی اظهارداشت: در هفت ماهه امسال ۸ فقره انهدام کالاهای قاچاق دراستان داشتیم که از این تعداد دو فقره مربوط به سیگار بوده است.

 مدیرکل اموال تملیکی کردستان بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۱ میلیارد  تومان درآمد داشتیم که از این مبلغ ۱۷ میلیارد تومان آن به صورت مزایده  بوده است.

الله مرادی اعلام کرد: در انبارهای اموال تملیکی استان کالاهای زیادی به ارزش تریلیاردها تومان وجود دارد که متاسفانه تعدادی از آنها تاریخ مصرفشان به اتمام رسیده و تعدادی هم در حال اتمام است و هنوز تعیین تکلیف نشدند.

وی عنوان کرد: ۲۰ هزار حلقه لاستیک که دو، سه ماه هم از تاریخ مصرف آنها گذشته بود با پذیرش مسئولیت آنها به ارتش واگذار شدند.

علیرضا آشناگر در این جلسه اظهار داشت : ۸۰ درصد ترانزیت از مرزهای کردستان، کالای مقصد است که مرز باشماق یکی از مرزهای زنده، پرتردد و پر فعالیت کشور است.

وی عنوان کرد: مرز سیرانبند هم در حال حاضر فعال است که باید از تمام تلاش‌های دستگاه‌های ذیربط در ارتباط با این مرز تقدیر کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در تردد اتوبوس‌های مسافربری از مرزهای استان،  سخت‌گیری بی‌مورد نشود.

آشناگر گفت: چرخش کالا در سطح استان آزاد است اما برای خروج کالا از استان، برای حمایت از مردم که معمولا برای تهیه جهیزیه به بانه و مریوان سفر می‌کنند، اجازه خروج دو قلم لوازم خانگی داده شود.

وی اظهار کرد: واردات البسه و پوشاک با توجه به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نیمه دوم آذرماه امسال ممنوع شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان اذعان داشت: ممنوعیت واردات البسه به داخل کشور هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند چراکه مشابه آن در داخل تولید می‌شود کما اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان داخلی البسه، بحث واردات بی‌رویه است.

به گفته آشناگر، گشت‌های مشترک برای توجیه و تذکر خوب است ولی اگر موجب تعطیلی کار می‌شود منطقی نیست در صورتیکه باید بهره‌وری را بالا برد.

وی افزود: یکی از مشکلات جدی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هزینه‌های نگهداری کالاهای ضبط شده در انبارها است.

وی اظهار کرد: نباید اجازه دهیم کالاهایی موجود در انبارهای اموال تملیکی از بین برود بلکه باید در کوتاه‌ترین زمان تعیین‌تکلیف شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان تاکید داشت: برای تجهیز مبادی ورودی و خروجی گمرکات طی فراخوانی از بخش خصوصی استفاده شود.

آشناگر خاطرنشان کرد: در گذشته گمرک زیاد موافق ورود بخش خصوصی نبود ولی الان با توجه به قانون واگذاری بخشی از فعالیت‌ها به بخش خصوصی، باید این مهم انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...