رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
 • کد خبر : 3449
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : انبارهای اموال تملیکی کردستان مملو ازکالای تعیین تکلیف نشده است

مدیرکل اموال تملیکی کردستان گفت: در حال حاضر انبارهای اموال تملیکی استان مملو از کالاهای قاچاقی است که تاریخ مصرف آنها در حال اتمام است و هنوز تعیین تکلیف نشدند.

محمد الله مرادی امروز دوشنبه در هفتمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که درسالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، بر مشخص کردن تکلیف گشت مشترک توسط این کمیسیون تاکید کرد وگفت: روزانه بیش از هفت ساعت وقت پرسنل اموال تملیکی صرف ۱۰،۲۰ قلم  کالای قاچاق می کنند ومی طلبد نیروی انتظامی در حجم بالا کالاها را در اختیار ما قرار دهد.

وی تعداد پرونده های تشکیل شده اموال تملیکی دراستان را هزار و ۳۵۰ فقره پرونده ذکر کرد و اظهارداشت: از این تعداد ۲۷۶ فقره پرونده استرداد شدند و بی شک این نشان از غیراصولی بودن کارها را می رساند.

وی اظهارداشت: در هفت ماهه امسال ۸ فقره انهدام کالاهای قاچاق دراستان داشتیم که از این تعداد دو فقره مربوط به سیگار بوده است.

 مدیرکل اموال تملیکی کردستان بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۱ میلیارد  تومان درآمد داشتیم که از این مبلغ ۱۷ میلیارد تومان آن به صورت مزایده  بوده است.

الله مرادی اعلام کرد: در انبارهای اموال تملیکی استان کالاهای زیادی به ارزش تریلیاردها تومان وجود دارد که متاسفانه تعدادی از آنها تاریخ مصرفشان به اتمام رسیده و تعدادی هم در حال اتمام است و هنوز تعیین تکلیف نشدند.

وی عنوان کرد: ۲۰ هزار حلقه لاستیک که دو، سه ماه هم از تاریخ مصرف آنها گذشته بود با پذیرش مسئولیت آنها به ارتش واگذار شدند.

علیرضا آشناگر در این جلسه اظهار داشت : ۸۰ درصد ترانزیت از مرزهای کردستان، کالای مقصد است که مرز باشماق یکی از مرزهای زنده، پرتردد و پر فعالیت کشور است.

وی عنوان کرد: مرز سیرانبند هم در حال حاضر فعال است که باید از تمام تلاش‌های دستگاه‌های ذیربط در ارتباط با این مرز تقدیر کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در تردد اتوبوس‌های مسافربری از مرزهای استان،  سخت‌گیری بی‌مورد نشود.

آشناگر گفت: چرخش کالا در سطح استان آزاد است اما برای خروج کالا از استان، برای حمایت از مردم که معمولا برای تهیه جهیزیه به بانه و مریوان سفر می‌کنند، اجازه خروج دو قلم لوازم خانگی داده شود.

وی اظهار کرد: واردات البسه و پوشاک با توجه به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نیمه دوم آذرماه امسال ممنوع شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان اذعان داشت: ممنوعیت واردات البسه به داخل کشور هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند چراکه مشابه آن در داخل تولید می‌شود کما اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان داخلی البسه، بحث واردات بی‌رویه است.

به گفته آشناگر، گشت‌های مشترک برای توجیه و تذکر خوب است ولی اگر موجب تعطیلی کار می‌شود منطقی نیست در صورتیکه باید بهره‌وری را بالا برد.

وی افزود: یکی از مشکلات جدی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هزینه‌های نگهداری کالاهای ضبط شده در انبارها است.

وی اظهار کرد: نباید اجازه دهیم کالاهایی موجود در انبارهای اموال تملیکی از بین برود بلکه باید در کوتاه‌ترین زمان تعیین‌تکلیف شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان تاکید داشت: برای تجهیز مبادی ورودی و خروجی گمرکات طی فراخوانی از بخش خصوصی استفاده شود.

آشناگر خاطرنشان کرد: در گذشته گمرک زیاد موافق ورود بخش خصوصی نبود ولی الان با توجه به قانون واگذاری بخشی از فعالیت‌ها به بخش خصوصی، باید این مهم انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...