رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
 • کد خبر : 3457
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رئیس جدید هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان انتخاب شد

مجمع انتخابات هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان با حضور رئیس این فدراسیون در سنندج برگزار شد و بهرام نصراللهی زاده با اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.

در این مجمع که با حضور تنها یک نامزد برگزار شد و رئیس قبلی هیات نیز نامزد ریاست نشده بود، تنها کاندیدای ریاست هیات، برنامه های خود را برای اداره هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای اعلام کرد.
در پایان از اعضای مجمع، رای گیری به عمل آمد و بهرام نصراللهی زاده با کسب ۱۶ رای از ۱۶ رای ماخوذه برای مدت چهار سال، سکان ریاست هیات پهلوانی و زورخانه ای کردستان را بدست گرفت.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در حاشیه این مجمع با بیان اینکه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای جایگاه والایی در بین مردم استان دارد، افزود: کردستان در این حوزه، قهرمانان بزرگی به کشور و تیم ملی معرفی کرده که نشان از پتانسیل بالای این استان در ورزش های زورخانه ای دارد.
حامد جولایی توجه دولت تدبیر و امید به ورزش کردستان را قابل تقدیر دانست و ادامه داد: در دولت گذشته سه زورخانه در استان افتتاح شده است و ۲ زورخانه دیگر نیز در شهرهای موچش و زرینه افتتاح خواهد شد.
وی اعتبار امسال هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: این هیات بدون کمک اداره کل ورزش و جوانان و تنها با اعتبارات تخصیصی، امور خود را مدیریت کرده است.
جولایی با بیان اینکه اداره کل به تنهایی قادر به تامین نیازهای حوزه های ورزشی استان نیست، اضافه کرد: نیاز است تمامی دستگاه ها در حد توان، ورزش استان را یاری کنند.
رئیس جدید هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان هم در این نشست با بیان اینکه ورزش پهلوانی با روح جوانمردی و اخلاق مداری در ارتباط است، گفت: این ورزش ها، می تواند فرصتی برای توسعه استان باشد.
بهرام نصراللهی زاده تاکید کرد: تلاش می کنیم زیرساخت های اصلی در ورزش های زورخانه ای را تقویت کرده و زمینه رونق هرچه بیشتر آن را فراهم کنیم.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان کارگروهی را از اولویت های خود در سمت ریاست این هیات اعلام کرد و افزود: خود محوری در مدیریت، شکست را بدنبال دارد.
تکمیل زورخانه های در دست احداث، تبدیل کردستان به پایتخت ورزش های زورخانه ای کشور، تعیین تکلیف و احداث زورخانه برای شهرهای بانه، مریوان و دیواندره و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای دانش مربیان، از جمله برنامه های نصراللهی زاده برای ریاست بر هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان است.
به گزارش ایرنا، پیش از این حسن بابایی به مدت چهار سال ریاست هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان را بر عهده داشت.
۲۵۸ ورزشکار سازمان یافته کردستانی در حوزه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...