رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
 • کد خبر : 3457
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رئیس جدید هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان انتخاب شد

مجمع انتخابات هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان با حضور رئیس این فدراسیون در سنندج برگزار شد و بهرام نصراللهی زاده با اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.

در این مجمع که با حضور تنها یک نامزد برگزار شد و رئیس قبلی هیات نیز نامزد ریاست نشده بود، تنها کاندیدای ریاست هیات، برنامه های خود را برای اداره هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای اعلام کرد.
در پایان از اعضای مجمع، رای گیری به عمل آمد و بهرام نصراللهی زاده با کسب ۱۶ رای از ۱۶ رای ماخوذه برای مدت چهار سال، سکان ریاست هیات پهلوانی و زورخانه ای کردستان را بدست گرفت.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در حاشیه این مجمع با بیان اینکه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای جایگاه والایی در بین مردم استان دارد، افزود: کردستان در این حوزه، قهرمانان بزرگی به کشور و تیم ملی معرفی کرده که نشان از پتانسیل بالای این استان در ورزش های زورخانه ای دارد.
حامد جولایی توجه دولت تدبیر و امید به ورزش کردستان را قابل تقدیر دانست و ادامه داد: در دولت گذشته سه زورخانه در استان افتتاح شده است و ۲ زورخانه دیگر نیز در شهرهای موچش و زرینه افتتاح خواهد شد.
وی اعتبار امسال هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: این هیات بدون کمک اداره کل ورزش و جوانان و تنها با اعتبارات تخصیصی، امور خود را مدیریت کرده است.
جولایی با بیان اینکه اداره کل به تنهایی قادر به تامین نیازهای حوزه های ورزشی استان نیست، اضافه کرد: نیاز است تمامی دستگاه ها در حد توان، ورزش استان را یاری کنند.
رئیس جدید هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان هم در این نشست با بیان اینکه ورزش پهلوانی با روح جوانمردی و اخلاق مداری در ارتباط است، گفت: این ورزش ها، می تواند فرصتی برای توسعه استان باشد.
بهرام نصراللهی زاده تاکید کرد: تلاش می کنیم زیرساخت های اصلی در ورزش های زورخانه ای را تقویت کرده و زمینه رونق هرچه بیشتر آن را فراهم کنیم.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان کارگروهی را از اولویت های خود در سمت ریاست این هیات اعلام کرد و افزود: خود محوری در مدیریت، شکست را بدنبال دارد.
تکمیل زورخانه های در دست احداث، تبدیل کردستان به پایتخت ورزش های زورخانه ای کشور، تعیین تکلیف و احداث زورخانه برای شهرهای بانه، مریوان و دیواندره و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای دانش مربیان، از جمله برنامه های نصراللهی زاده برای ریاست بر هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای کردستان است.
به گزارش ایرنا، پیش از این حسن بابایی به مدت چهار سال ریاست هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان را بر عهده داشت.
۲۵۸ ورزشکار سازمان یافته کردستانی در حوزه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...