رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
 • کد خبر : 3517
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مرادنیا: باید زریوار را نجات دهیم
گزارش خبرنگار روژان از سفر 14 ساعته استاندار به مریوان

مرادنیا: باید زریوار را نجات دهیم

روژان: از روزی که وارد کردستان شده‌ام، رسانه‌های استان را دنبال می‌کنم و اعتقاد دارم که باید از ظرفیت‌های رسانه برای کمک به توسعه کردستان به شکل مناسبی بهره برداری کنیم

*استفاده از ظرفیت رسانه برای کمک به توسعه کردستان
استاندار کردستان سه‌شنبه گذشته در سفری فشرده و کاری به شهرستان مریوان به عنوان اولین سفر خود مسایل و مشکلات این شهر را بررسی کرد.
بهمن مرادنیا در ساعات پایانی سفر خود در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سوال خبرنگار روژان در باره نگاه استاندار نسبت به حوزه رسانه، گفت: از روزی که وارد کردستان شده‌ام، رسانه‌های استان را دنبال می‌کنم و اعتقاد دارم که باید از ظرفیت‌های رسانه برای کمک به توسعه کردستان به شکل مناسبی بهره برداری کنیم.
وی افزود: رسانه‌ها هم باید با نقدهای سازنده خود به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان به رسالت خود عمل کنند و ما محدودیتی برای نقد سازنده آنان نداریم.
وی وعده دیدار با اصحاب رسانه را در اولین فرصت داد و گفت: سعی می‌کنم به صورت مستمر با اهالی رسانه دیدار داشته باشم، چرا که اعتقاد دارم رسانه‌ها می‌توانند یکی از محورهای اصلی توسعه در کردستان باشند.
استاندار کردستان یادآور شد: در حال حاضر ظرفیت ها و استعدادهای خوبی در کردستان در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری و مرز وجود دارد که متاسفانه به دلیل عدم بهره برداری مناسب همچنان هدر می‌رود و این جای نگرانی است و باید در کوتاهترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.
وی در این سفر ۱۴ ساعته بخش زیادی از وقت خود را به شنیدن مطالبات و درخواست‌های مردم اختصاص داد و کلنگ فاز دوم طرح توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر مریوان را با هدف جلوگیری از ورود فاضلاب شهر و روستاهای اطراف به دریاچه زریوار بر زمین زد. مرادنیا بر اعلام زمان دقیق پایان این پروژه تاکید کرد.
استاندار کردستان در بازدید از دریاچه زریوار مریوان در پاسخ به اعتراض محمدرضا باغبانی یکی از فعالان زیست محیطی، گفت: وقتی که من زریوار را دیدم متاسف شدم و به هیچ عنوان این وضعیت فعلی مورد رضایت من هم نیست. وی افزود باید زریوار را نجات دهیم.
وی در جمع کارگران مرز رسمی باشماق که نسبت به شرایط خود اعتراض داشتند گفت: در واقع وقتی که من شرایط حاکم بر مرز باشماق مریوان را دیدم متاثر شدم و به همین دلیل در کمتر از یک ماه آینده ضمن بررسی تمامی مشکلات، بار دیگر از مرز بازدید خواهم کرد و باید مشکلات رفع شده باشد.
مرادنیا همچنین پایانه صادرات نفتی مرز باشماق مریوان را افتتاح کرد و در جلسه بررسی وضعیت مرز رسمی باشماق مریوان بر رفع موانع پیش روی فعالیت های اقتصادی و تجاری در این نقطه مرزی تاکید کرد.
یکی دیگر از برنامه های مهم سفر استاندار کردستان به شهرستان مریوان بازدید از مسیر جدید سنندج – مریوان بود که وی در این بازدید در جریان روند امور قرار گرفت و ضمن تاکید بر لزوم رفع موانع پیش رو، بر تسریع در بهره‌برداری از این پروژه تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...