رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 20 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
 • کد خبر : 3520
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : انتصاب نصرالله محمودپور به سمت معاون اداری مالی کمیته امداد

مراسم تجلیل و معارفه معاون اداری مالی و روسای جدید ادارات کمیته امداد استان کردستان برگزار شد. محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل استان در این مراسم گفت: کارکنان و مدیران امداد در پست‌های جدید باید با ارزیابی عملکرد کاری خود همچنین خلاقیت در ارایه راهکارهای جدید به حل مشکلات مددجویان کمک کنند و با […]

مراسم تجلیل و معارفه معاون اداری مالی و روسای جدید ادارات کمیته امداد استان کردستان برگزار شد.
محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل استان در این مراسم گفت: کارکنان و مدیران امداد در پست‌های جدید باید با ارزیابی عملکرد کاری خود همچنین خلاقیت در ارایه راهکارهای جدید به حل مشکلات مددجویان کمک کنند و با تلاش مضاعف در حوزه های کاری جدید در ارتقاء سازمانی موثر واقع شوند.
وی ضمن اشاره به اینکه در حین حفظ استقلال کمیته امداد باید با تعامل برون سازمانی بیشتر در ارائه خدمات به جامعه هدف تلاش کرد، افزود: کارکنان امداد باید با رفتار عادلانه و با اولویت قرار دادن کار و تلاش در این نهاد به وظیفه اداری و دینی خود در جهت خدمت به محرومان جامعه اقدام کنند.
شیخی زاده گفت: خدمت صادقانه به مددجویان جزو مهم ترین وظیفه کارکنان کمیته امداد است.
در پایان مراسم ضمن تقدیر از خدمات رضا طوسی معاون اداری مالی کمیته امداد کردستان، وی به سمت رئیس کمیته امداد منطقه یک شهرستان سنندج، نصراله محمودپور رئیس اداره امور طرح‌های خودکفایی به‌سمت معاون اداری مالی، زاهد حسینی رئیس قبلی کمیته امداد منطقه یک سنندج به عنوان رئیس اداره امور طرح های خودکفایی، منصور حسین زاده به عنوان رئیس اداره اکرام ایتام و محسنین، یداله رجبی به عنوان رئیس دفتر مدیر کل، مسعود بهرامی به عنوان سرپرست ادراه امور اجرایی مشارکتهای مردمی و مرتضی پوریا به عنوان رئیس شبکه های مردمی کمیته امداد کردستان معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...