رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
 • کد خبر : 3523
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هر سه روز یک روستا گازدار می شود
مدیرعامل شرکت گاز کردستان در جمع خبرنگاران استان؛

هر سه روز یک روستا گازدار می شود

مدیر عامل شرکت گاز کردستان با اشاره به تسریع گازرسانی به مناطق روستایی این استان، گفت: در سال جاری هر سه روز یک روستای استان کردستان از نعمت گاز خانگی بهره مند می شود. مهندس احمد فعله گری در جمع خبرنگاران به فعالیت‌های شرکت گاز استان اشاره کرد و افزود: در ابتدای سال جاری میزان […]

مدیر عامل شرکت گاز کردستان با اشاره به تسریع گازرسانی به مناطق روستایی این استان، گفت: در سال جاری هر سه روز یک روستای استان کردستان از نعمت گاز خانگی بهره مند می شود.
مهندس احمد فعله گری در جمع خبرنگاران به فعالیت‌های شرکت گاز استان اشاره کرد و افزود: در ابتدای سال جاری میزان نفوذ گاز طبیعی در مناطق روستایی ۷۷ درصد بود که برنامه ریزی شده است تا پایان سال این میزان با افزایش ۱۰ درصد همراه بوده و به میزان ۸۸ درصد افزایش یابد.
وی گفت: در راستایی عملیاتی کردن این برنامه در سال جاری، مقرر شد که کار گازرسانی به ۱۲۰ روستای استان کردستان اجرایی و عملیاتی شود و به همین دلیل ابتدای سال تا پایان سال جاری بطور متوسط به ازای هر سه روز یک روستا در استان کردستان از نعمت گاز خانگی بهره مند می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان ادامه داد: با توجه به شرایط جغرافیایی و طبیعی استان کردستان کار گازرسانی در مناطق روستایی بسیار مشکل است و در همین راستا شرکت باید هزینه بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور داشته باشد و به همین دلیل کار سخت بوده و کندتر دنبال می شود.
وی گفت: در راستای اجرایی کردن برنامه سال جاری شرکت گاز کردستان در بخش روستایی، قرار است که تا پایان سال ۱۲ هزار و ۷۰۰ علمک نصب شده و ۱۳ هزار خانوار نیز از نعمت گاز خانگی بهره مند شوند.
فعله گری یادآور شد: برای عملیاتی کردن برنامه سال جاری در استان کردستان اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که خوشبختانه با دعوت از پیمانکاران بومی، هم اکنون تمای پروژه ها فعال بوده و به صورت مستقیم بیش از هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی با اشاره به میزان پیشرفت پروژه های در دست اجرای شرکت گاز کردستان، عنوان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تا دهه فجر سال جاری ۱۰۰ روستا گازرسانی می شود و ۲۰ روستای دیگر نیز تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: خدمت رسانی به مردم به ویژه در روستاهای استان کردستان یکی از اولویت های شرکت گاز است و خوشبختانه به دلیل امنیت ایجاد شده، هم اکنون ما مشکلی برای خدمت رسانی به مردم استان به ویژه در مناطق روستایی نداریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سایر فعالیت های شرکت گاز استان کردستان، یادآور شد: در هفت ماهه اول سال جاری ۵۵۰ کیلومتر شبکه گذاری در استان کردستان اجرایی شده است.
فعله گری به اجرای یک خط جدید ورودی به استان کردستان اشاره کرد و گفت: با تکمیل این خط انتقال در استان کردستان ضمن افزایش ظرفیت و توان استان، زمینه برای صادرات گاز به اقلیم کردستان عراق فراهم می شود و کردستان این توان و قابیلت را پیدا کرده است.
وی عنوان کرد: در هفت ماهه اول سال جاری در استان کردستان شش هزار و ۵۰۰ علمک نصب شده است و کل علمک های استان کردستان به بیش از ۲۵۰ هزار مورد رسیده و به همین دلیل ۴۷۱ هزار مشترک نیز از نعمت گاز بهره مند هستند.
وی به موضوع افزایش میزان مصرف گاز در استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: در بخش میزان مصرف در ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته میزان مصرف ۲۵ درصد افزایش یافته است به گونه ای که در مهر ماه میزان مصرف روزانه استان هفت میلیون متر مکعب بود که این میزان در هفته گذشته بطور میانگین در روز به ۸.۵ متر مکعب افزایش پیدا کرده است.
فعله گری گفت: با توجه به فرا رسیدن هوای سرد انتظار می رود که با همکاری خود مردم و همچنین اقدامات شرکت گاز، به هیچ عنوان شاهد قطعی گاز در استان کردستان نباشیم که این مهم نیاز دارد ، مشترکین محترم شرکت ملی گاز در سراسر کشور عزیزمان ایران با رعایت صرفه جویی و استفاده بهینه از گاز طبیعی این شرکت را یاری دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...