رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
 • کد خبر : 3568
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : موافق تصویب طرح منطقه آزاد بانه و مریوان هستیم
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

موافق تصویب طرح منطقه آزاد بانه و مریوان هستیم

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس : اعضای کمسیون برنامه و بودجه مجلس موافق تصویب لایحه ایجاد طرح منطقه آزاد بانه و مریوان هستند و برای اجرای آن تلاش می‌کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس : اعضای کمسیون برنامه و بودجه مجلس موافق تصویب لایحه ایجاد طرح منطقه آزاد بانه و مریوان هستند و برای اجرای آن تلاش می‌کنند.

 غلامرضا تاجگردون عصر امروز در نشست کمیته برنامه‌ریزی و توسعه این شهرستان که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این شهر برگزار شد، ضمن تشکر از روحیه مهمان‌نوازی  خوب مردم کردستان اظهار داشت: گفت: روحیه مهمان‌نوازی و بیان مشکلات به‌صورت مودبانه نشان از اصالت و سعه‌صدر این عزیزان دارد.

وی گفت: قبل از حضور در کردستان با بسیاری از مشکلات این خطه از سرزمین آشنایی داشتیم اما واقعاً دیدن با شنیدن تفاوت زیاد دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه تصویب طرح منطقه آزاد تجاری بانه یکی از آرزوهای مردم است، تصریح کرد: برای اجرای این طرح دو سه گروه مخالف هستند و برخی از مخالفین هم منطقه آزاد را رقیب خود می‌دانند و بار ملی را نمی‌ببیند.

وی عنوان کرد: برخی افراد برای تصویب طرح منطقه آزاد بانه حسادت می‌کنند اما اعضای کمسیون برنامه و بودجه مجلس موافق با تصویب این لایحه هستند و برای اجرای آن تلاش می‌کنند.

تاجگردون افزود: ۲۳ نفر از اعضای تأثیرگذار کمسیون برنامه و بودجه مجلس پای کار هستند تا لایحه دولت را برای منطقه آزاد بانه به تصویب برسانند.

وی اظهار کرد: باید برای حل مشکلات شهرداری‌ها و بدهی‌هایی که دارند نگاه ملی داشت و طوری قانون را تصویب می‌کنیم که استان کردستان نیز در کنار کل کشور از مزایای این قانون بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...