رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
 • کد خبر : 3573
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۴۲ درصد از املاک شهرستان مریوان تخریبی است

فرماندار شهرستان مریوان گفت: متأسفانه ۴۲ درصد از املاک این شهرستان جزو بافت‌های فرسوده و تخریبی هستند.

فرماندار شهرستان مریوان گفت: متأسفانه ۴۲ درصد از املاک این شهرستان جزو بافت‌های فرسوده و تخریبی هستند.

 از مریوان، محمد شفیعی پیش‌از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سالن فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه ۴۲ درصد از املاک شهرستان مریوان جزو بافت‌های فرسوده و تخریبی هستند.

وی گفت: املاک فرسوده مریوان نیازمند بازسازی جدی است چراکه اگر در این شهرستان زلزله‌ای همانند زلزله اخیر کرمانشاه رخ بدهد خانه‌های زیادی تخریب می‌شوند.

فرماندار شهرستان مریوان تصریح کرد: پرداخت وام‌های بدون بهره یا با کم‌ترین بهره برای بازسازی به‌موقع و مقاوم‌سازی سازه‌ها و املاک مسکونی، جزو نیازهای مردم این شهرستان است و امیدواریم که نمایندگان مجلس این مشکل را بررسی و پیگیری کنند.

وی عنوان کرد: امیدواریم هرچه‌زودتر دولت نسبت به پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای مقاوم‌سازی املاک این شهرستان اقدام کند.

شفیعی در بخشی دگیر از سخنان خود با اشاره به مشکلات پیش‌رو این شهرستان افزود: امیدواریم واحدهای آموزشی شهری از عوارض شهرداری معاف و درآمد فروش ساختمان‌های مازاد آموزش و پرورش از ملی به استانی تغییر کند.

راه‌های روستایی مریوان از لحاظ برخورداری از آسفالت پایین‌ترین شاخصه کشوری را دارند

وی اظهار کرد: به‌کارگیری نیروهای بامدرک تحصیلی پایین‌تر از دیپلم در امریه سربازی آموزش و پرورش و دادن تغذیه رایگان به دانش‌آموزان از جمله درخواست‌های جوانان این منطقه بوده و اگر آب سد گاران به روستاهای حومه تخصیص پیدا کند می‌توانیم شاهد اشتغالزایی ۸۳۰ نفر از جوانان جویای کار این شهرستان باشیم.

فرماندار شهرستان مریوان گفت: راه‌های روستایی این شهرستان از لحاظ برخورداری از آسفالت پایین‌ترین شاخصه کشوری را دارند و با تخصیص ۱۴ میلیارد ریال اعتبار امسال برای این حوزه تنها شاهد ۸ درصد رشد بوده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...