رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
 • کد خبر : 3580
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کردستان در پاییز امسال ۷۱ میلی متر بارندگی داشته است

بر اساس آخرین آمار بارندگی در استان کردستان، از اول مهر تا انتهای هفته اول آذرماه میانگین بارندگی تنها ۷۱ میلی متر بوده است.

محمدطالب حیدری اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار بارندگی در استان کردستان، از اول مهر تا انتهای هفته اول آذرماه میانگین بارندگی تنها ۷۱ میلی متر بوده است که ۳۵ درصد کاهش نسبت به دوره بلندمدت و نرمال منطقه را نشان می دهد.

وی افزود: پیش بینی های فصلی برای ماه های زمستان هم چندان خوشبینانه نیستند که معنی آن عدم جبران این کمبود در ادامه سال است.

مدیرکل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه ماحصل این مسئله کاهش رواناب رودخانه ها و چشمه ها و سدها در فصل بهار و تابستان آینده است، خاطرنشان کرد: مدیریت های مصرف آب در بخش های کشاورزی و صنعت و آب شرب نواحی مسکونی شهری و روستایی باید برنامه ریزی خود را براساس کمبود آب قابل دسترس انجام دهند و برای تامین آب موردنیازشان تا انتهای مهرماه پاییز آینده بر روی همین منابع حساب کنند

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.