رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶
 • کد خبر : 3592
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : شهرداری سنندج چند نفر نیروی مازاد دارد؟
پرسش دادستان سنندج در مراسم تکریم و معارفه شهردار سنندج:

شهرداری سنندج چند نفر نیروی مازاد دارد؟

دادستان سنندج وضعیت شهرداری سنندج را به خودرویی که دارای بدنه‌ای بزرگ و موتور ضعیفی است، تشیبه کرد و گفت: این سوال که شهرداری سنندج چند نفر نیروی اضافه دارد و این افراد چگونه جذب شدند، همواره مطرح است ولی تاکنون پاسخی به آن داده نشده است. اکبرجوهری روز دوشنبه در مراسم تکریم ومعارفه شهردار […]

دادستان سنندج وضعیت شهرداری سنندج را به خودرویی که دارای بدنه‌ای بزرگ و موتور ضعیفی است، تشیبه کرد و گفت: این سوال که شهرداری سنندج چند نفر نیروی اضافه دارد و این افراد چگونه جذب شدند، همواره مطرح است ولی تاکنون پاسخی به آن داده نشده است.
اکبرجوهری روز دوشنبه در مراسم تکریم ومعارفه شهردار سنندج یکی از ایرادات ونقاط ضعف شهرداری سنندج را طول عمر کوتاه مدیریت آن دانست که شهرداری تا بر حیطه کاری خود مسلط می‌شود از کار برکنارش می کنند گفت: شهرداران زمانی می‌توانند در انجام کارها و وظایف خود موفق عمل کنند که برنامه‌های شهری را فارغ از مسائل سیاسی پیش ببرند.
وی با اشاره به اینکه تجلی کار تمام دستگاه ها ونهادها در چهره شهر نمایان است، گفت: هرکسی بخواهد در مورد استانی نظر بدهد به مرکز آن استان نگاه وتوجه می کند.
وی با بیان اینکه شهرداران باید فارغ از مسائل سیاسی به امور شهر که نیازمند کار فنی وتخصصی است، بپردازند گفت: اگر در انتخاب شهرداری و مدیریت شهری مسائل سیاسی در اولویت قرار داده شود هر چقدر هم دراین نهاد توان برای انجام کارها گذاشته شود بی‌شک نتیجه رضایت بخشی به دنبال نخواهد داشت.
دادستان سنندج افزود: دستگاه قضایی استان به عنوان دستگاهی نظارتی وحاکمیتی همواره یار بی بدیل برای شهر و شهرداری وامورات شهر بوده است.
جوهری با اعلام اینکه متاسفانه قوانین شهرداری به روز نیستند اضافه کرد: یکی از وظایف مسئولان شهری ما این است که امور را رصد و نارسایی ها را بیان کنند تا قانون گذاران هم اقدام به به روز کردن قوانین در راستای رفع مشکلات جامعه کنند.
تابناک در خبری نوشته که آنچه جوهری بر زبان آورد حال تذکراتی بود که اگر مورد توجه شهردار جدید قرار نگیرد، دیر یا زود «صیدی» را گرفتار مشکلاتی عدیده خواهد کرد.
پس از سخنرانی کوتاه رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان که بر ضرورت ایجاد سازمان فرهنگی شهرداری سنندج تاکید کرد رئیس شورای شهر سنندج هم، اذعان کرد؛ پرداخت ماهیانه ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان حقوق به پرسنل که با وجود رکودی که در درآمدهای شهرداری طی سال‌های اخیر به وجود آمده، یکی از مشکلات اس! «جلال شریعتی» میزان بدهی‌های شهرداری سنندج را حدود بیش از ۱۰۰ میلیارد و مطالبات آنرا ۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد و با اشاره به اینکه خیلی از مشکلات شهرداری‌ها به دلیل قدیمی بودن قانون شهرداری‌هاست گفت:۲۳۰۰ نیرو در شهرداری سنندج استخدام شده‌اند و این حجم بالای نیروی انسانی هزینه‌های شهرداری را افزایش داده است. این درحالی است که درآمد شهرداری چند سالی دچار رکود شده و آنچنان که باید و شاید جوابگوی نیاز خدمان و نیروهای شهرداری نیست.
شهردار جدید سنندج نیز وضعیت شهرداری سنندج را نگران‌کننده و بحرانی توصیف کرد و با اشاره به سابقه مدیریتی خود در حوزه شهری گفت: «آگاهانه به عرصه آمده‌ام».
«حشمت‌اله صیدی» با اشاره به وضعیت فعلی سنندج افزود: انتظار معجزه از بنده نباید وجود داشته باشد، برای مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز و حل مشکل دست‌فروشی برنامه‌ریزی خوبی کرده‌ام البته نیامده‌ام با دست‌فروشان با روش سخت مقابله کنم.
وی با اشاره به اینکه اهل تعامل هستم اظهار کرد: وابسته به هیچ جریانی نیستم و برای تقابل نیامده‌ام، آمده‌ام شهردار همه مردم سنندج باشم و رعایت قانون فصل‌الخطاب من در پیشبرد امور خواهد بود.
استاندار کردستان در این جلسه با ابراز نارضایتی از عدم پرداخت ۳ ماه حقوق کارگران شهرداری سنندج تأکید کرد: نباید این قشر زحمتکش در تنگنا باشند و توصیه من به همه شهرداران استان این است که پرداخت حقوق ماهیانه به کارگران شهرداری در اولویت باشد.
«بهمن مرادنیا» به بدهی برخی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری سنندج اشاره کرد و خطاب به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: دستگاه‌های اجرایی اگر به شهرداری بدهی دارند، آن را با اولویت پرداخت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.