رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲
 • کد خبر : 3595
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بخشنامه‌ای که معطل مانده است
انتظار از اشتاندار

بخشنامه‌ای که معطل مانده است

خبر واضح و گویا بود؛ به‌کارگیری و استفاده از افراد بازنشسته توسط دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های دولتی از ۲۰ آذر ماه امسال ممنوع است و سازمان‌ بازرسی متولی و پیگیر این امر مهم در سطح کشور است. در کردستان نیز به دلیل نبود اشتغال مطلوب برای متقاضیان کار این موضوع باید به صورت جدی‌تر وعملیاتی […]

خبر واضح و گویا بود؛ به‌کارگیری و استفاده از افراد بازنشسته توسط دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های دولتی از ۲۰ آذر ماه امسال ممنوع است و سازمان‌ بازرسی متولی و پیگیر این امر مهم در سطح کشور است.
در کردستان نیز به دلیل نبود اشتغال مطلوب برای متقاضیان کار این موضوع باید به صورت جدی‌تر وعملیاتی مورد عنایت سازمان بازرسی قرار گیرد. استاندار آذربایجان غربی ضمن استقبال از این بخشنامه بلافاصله آنرا اجرایی و در رسانه‌ها ابلاغ کرد. اما نماینده عالی دولت در کردستان تا این لحضه هیچ اقدامی در خصوص اجرایی نمودن این بخشنامه و ‌حذف بازنشستگان موجود انجام نداده و اگر هم اقدامی کرده تا کنون رسانه‌ای نشده و افکار عمومی منتظر اقدام عاجل ایشان هستند.
با اجرایی شدن این مهم در کردستان شاید اندکی از جوانان جویای کار در ادارات و ‌شرکت‌های دولتی جذب و استخدام شوند. محقق شدن این مهم عزم همه مدیران در سطح استان و شخص استاندار را می طلبد. امید که بزودی شاهد خبرهای خوبی به جهت حذف بازنشستگان موجود در سیستم اداری و شرکت‌های دولتی درسطح استان باشیم.

امضاء محفوظ

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...