رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 20 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
 • کد خبر : 3601
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : شهرداران از استخدام‌های بی‌ضابطه پرهیز کنند
معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد؛

شهرداران از استخدام‌های بی‌ضابطه پرهیز کنند

معاون عمرانی استاندار کردستان بر ضرورت پرهیز از استخدام های بی ضابطه در شهرداری‌های شهرهای سطح استان تأکید کرد. امیر قادری در جمع اعضای شورای شهر سنندج با اشاره به تاریخچه ۱۶ ساله تشکیل شوراهای اسلامی گفت: سنندج دیگر امکان توسعه به لحا ظ فیزیکی را ندارد و به همین دلیل طی ۴۰ تا ۵۰ […]

معاون عمرانی استاندار کردستان بر ضرورت پرهیز از استخدام های بی ضابطه در شهرداری‌های شهرهای سطح استان تأکید کرد.
امیر قادری در جمع اعضای شورای شهر سنندج با اشاره به تاریخچه ۱۶ ساله تشکیل شوراهای اسلامی گفت: سنندج دیگر امکان توسعه به لحا ظ فیزیکی را ندارد و به همین دلیل طی ۴۰ تا ۵۰ سال آینده توسعه این شهر به شکل منفصل اتفاق می‌افتد و به همین دلیل مهم است که اکنون در نواحی منفصل این شهر چگونه عمل شود.
معاون عمرانی استاندار کردستان تأکید کرد: باید موضوع بازآفرینی در شهر سنندج از سوی شهرداری سنندج بیش از گذشته جدی گرفته شود و این یک ضرورت برای امروز شهر سنندج به شمار می رود .
قادری با تأکید بر اینکه پیاده‌راه‌سازی در شهر سنندج باید حتما انجام شود، تصریح کرد: در این پیاده راه می توان از اتوبوس‌های برقی و یا وسایلی نظیر آن به شکلی منظم برای جابجایی افراد نیز استفاده کرد .
وی افزود: در صورتی که ساز و کارهای لازم برای اجرای این پیاده راه فراهم شود، می تواند برای آینده شهر سنندج و توجه به بعد انسان مداری در شهرهای ما بسیار مهم باشد .
معاون عمرانی استاندار کردستان در خصوص اراضی قولنامه ای نیز گفت: این هنر شورا و شهرداری است که سازوکاری برای حل این مسئله اینگونه اراضی فراهم کند .
قادری در ادامه با اشاره به لزوم توسعه آرامستان بهشت محمدی سنندج عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا کار روکش آسفالت این مسیر و نیز مسیر حسن آباد سنندج را به سرانجام برسانیم.
قادری بار دیگر بر ضرورت پرهیز از استخدام های بی ضابطه در شهرداری های شهرهای سطح استان تأکید کرد .
در این جلسه اعضای شورای شهر به بیان برخی از مهمترین مشکلات و دغدغه های شهر سنندج پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...