رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
 • کد خبر : 3653
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : روز دانشجو نماد آزادی‌خواهی دانشجویان

روژان- رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان گفت: دانشجویان همواره در خط مقدم آزادی‌خواهی و مبارزه با نظام سلطه بوده‌اند. سرپرست دانشگاه فرهنگیان کردستان با اشاره به اینکه روز دانشجو روز مطالبه‎گری است، گفت: ۱۶ آذر نماد آزادی‌خواهی و استکبارستیزی و عمل به تعهد اجتماعی به عنوان نخبگان جامعه است. دکتر یحیی معروفی در آیین گرامیداشت روز […]

روژان- رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان گفت: دانشجویان همواره در خط مقدم آزادی‌خواهی و مبارزه با نظام سلطه بوده‌اند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان کردستان با اشاره به اینکه روز دانشجو روز مطالبه‎گری است، گفت: ۱۶ آذر نماد آزادی‌خواهی و استکبارستیزی و عمل به تعهد اجتماعی به عنوان نخبگان جامعه است.
دکتر یحیی معروفی در آیین گرامیداشت روز دانشجو در سالن اجتماعات پردیس شهید مدرس سنندج همت دانشجویان برای کمک به زلزله‌زدگان را ستود و افزود: هرچند بروز زلزله بسیاری از ما را متأثر کرد، اما بروز این مصیبت عرصه‌ای شد برای همدلی و مسئولیت‌پذیری و تعهد اجتماعی به ویژه در میان دانشجویان.
وی گفت: در این روز، دانشجویان وظیفه خود را در ایجاد تحول اجتماعی و احساس مسئولیت‌ نشان دادند.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان شهید مدرس کردستان، با بیان اینکه امسال مراسم ۱۶ آذر با ایام بسیار مبارکی همچون میلاد پیامبر رحمت و شفقت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) و هفته وحدت مزین شده است، تصریح کرد: این امر حامل پیام بسیار مهمی برای دانشجویان است. از این تقارن مبارک می‌توان فهمید که عرصه‌های مقابله و مبارزه در زمان‌های مختلف می‌تواند تغییر کند و امروز این وحدت جامعه اسلامی است که توان مقابله با توطئه های دشمنان را دارد و و این باز مسئولیت دانشجویان را بسیار سنگین‌تر می‌کند.
معروفی با بیان اینکه در بین تمام استان‌های کشور از لحاظ خدمات‌دهی به دانشجویان و انجام فعالیت های عمرانی مطابق ارزیابی خود سازمان رتبه اول را کسب کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: شوراهای صنفی مستمراً خواسته‌ها و مطالبات دانشجویان را پیگیری کردند و ما را بیشتر مصمم کرده اند که هر آنچه از دست ما بر می‌آید انجام دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...