رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
 • کد خبر : 3674
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : منع تردد تانکرهای حامل مازوت
آیا امنیت به جاده‌های کردستان باز می‌گردد؟

منع تردد تانکرهای حامل مازوت

روژان: به دنبال بالا گرفتن انتقادات از جمله انتقاد هفته‌نامه روژان نسبت به افزایش تصادفات در محور سنندج مریوان به دلیل تردد تانکرهای سوخت، فرمانده پلیس راه کردستان از اعمال محدودیت تردد این تانکرها در جاده مریوان سنندج خبر داد. به گفته سرهنگ گوهری، روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه تانکر حامل سوخت در جاده‌های ارتباطی […]

روژان: به دنبال بالا گرفتن انتقادات از جمله انتقاد هفته‌نامه روژان نسبت به افزایش تصادفات در محور سنندج مریوان به دلیل تردد تانکرهای سوخت، فرمانده پلیس راه کردستان از اعمال محدودیت تردد این تانکرها در جاده مریوان سنندج خبر داد.
به گفته سرهنگ گوهری، روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه تانکر حامل سوخت در جاده‌های ارتباطی این استان تردد می کنند که تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از حوادث رانندگی، تردد این تانکرها از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۷ صبح هر روز، در محور سنندج ـ مریوان ممنوع شود.
در هشت ماه گذشته از سال جاری شاهد وقوع ۱۹ فقره تصادف رانندگی تانکرهای حامل سوخت عراقی در جاده های استان بودیم که در بسیاری از موارد، محموله سوختی این تانکرهای کشنده وارد محیط زیست و سطح جاده ها شده و مشکلاتی ایجاد کرده است.
ابراهیم رسولی‌ تحلیل‌گر مسائل سیاسی در این یاره می‌گوید: اگر چه این ممنوعیت یک گام روبه جلو محسوب می‌شود اما اعلام نشده که این محدودیت برای چه مدتی است.
برای کاهش تصادفات و جلوگیری از آلوده شدن رودخانه‌های کردستان به دلیل سقوط تانکرهای سوخت به دره‌ها، نیاز به اقداماتی مانند ساخت آزادراه است زیرا مسیر سنندج مریوان یکی از شاه‌راه های اصلی تجاری شمال به جنوب است.
کمتر هفته‌ای است که خبری از سقوط یکی از صدها تانکر سوختی که در جاده‌های کردستان تردد می‌کنند به داخل یکی از رودخانه‌های این استان منتشر نشود. محیط زیست که هیچ، امنیت جانی کسانی که در این جاده‌ها در حرکت هستند نیز هر لحظه در خطر است.
بر اساس آمارهای فرمانداری مریوان درسال ۱۳۹۴ روزانه حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ تانکر عراقی در مسیرهای مختلف استان کردستان تردد می‌کنند که با توجه به وضعیت نامناسب جاده‌های استان، وضعیت نگران کننده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...