رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
 • کد خبر : 3694
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دومین دوسالانه خوشنویسی کردی در سنندج برگزار می‌شود

دومین دوسالانه خوشنویسی کردی به نام ملا حسن حزین با حضور خوشنویسان برتر ایران از جمله استاد علام حسین امیرخانی در رشته‌های خط نستعلیق، شکسته نستعلیق و گرایش‌های نوین خوشنویسی ششم دی ماه در سنندج برگزار می‌شود. دبیر دومین دوسالانه ی خوشنویسی کوردی گفت: دوسالانه خوشنویسی کوردی با برپایی نمایشگاهی از آثار خوشنویسی ارسال شده […]

دومین دوسالانه خوشنویسی کردی به نام ملا حسن حزین با حضور خوشنویسان برتر ایران از جمله استاد علام حسین امیرخانی در رشته‌های خط نستعلیق، شکسته نستعلیق و گرایش‌های نوین خوشنویسی ششم دی ماه در سنندج برگزار می‌شود.
دبیر دومین دوسالانه ی خوشنویسی کوردی گفت: دوسالانه خوشنویسی کوردی با برپایی نمایشگاهی از آثار خوشنویسی ارسال شده به دبیر خانه در ۴ نگارخانه گالری سوره، ارشاد، دیار و سنه از تا ۱۸ دی ماه دایر خواهد بود.
صابر میکائیلی، ترویج و اشاعه هنر خوشنویسی، اهمیت بخشیدن به ادبیات و تکست کوردی، حضور هر چه بیشتر این بخش از ادبیات ملی در چهارچوب فضای تابلوهای خوشنویسی ایران را از جمله اهداف تعریف شده برای دوسالانه های خوشنویسی کوردی عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.